آبله مرغان در کودکان

آبله مرغان

آبله مرغان در کودکان

پارسیان آوید (مراقبت از کودک در منزل ): آبله مرغانبه دلیل آن که در ایران واکسن آن وجود ندارد کودکان زیادی را مبتلا می کند. این بیماری اغلب در مهد کودک ها و  مدارس مشاهده می شود و بیشتر کودکان از هم کلاسی های شان این بیماری را می گیرند.

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از سالمند در منزل

آبله مرغان

علائم آبله مرغان کاملا واضح است و خانواده ها تقریبا به راحتی می توانند آن را تشخیص دهند. در مورد آبله مرغان، کودک حتما باید با فردی که به این بیماری مبتلاست تماس داشته باشد.

این بیماری با علائم سرماخوردگی مانند تب خفیف شروع می شود و بعد دانه هایی روی بدن ظاهر می شود. این دانه ها ریز و قرمز و در برخی موارد آبکی است که در حدود نیم میلی متر درشت شده و می ترکد.

ابتدا این دانه ها اطراف گردن و صورت و بعد روی سر و سپس به تمام بدن منتشر می شود. دوره کمون این بیماری 10 روز است و این دانه ها حدود یک هفته تا 10 روز طول می کشد تا ترمیم پیدا کند. در اینگونه مواقع هم کودکان باید کاملا از سایرین جدا باشند و رژیم غذایی مناسب داشته باشند تا بهبود پیدا کرده و دوباره درس را شروع کنند. آبله مرغان معمولا نیازی به آنتی بیوتیک ندارد و فقط نیاز به داروهای ضد خارش دارد. اگر کودکان بهداشت پوست را رعایت کنند، جای این دانه ها هم نمی ماند. اگر کودکان با فردی که آبله مرغان دارد تماس نداشته باشند به این بیماری مبتلا نمی شوند.

اشتراک گذاری :

خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه در"آبله مرغان در کودکان"

  1. […] این بیماری که باید به طور یکساله تزریق شود، برای کودکان مبتلا به بیماری های مزمن (قلبی، کلیوی، و خونی) […]

دیدگاه خود را بنویسید