بلاگ

آمادگی روحی برای لقاح جنین

چنان به برآورده شدن سریع خواسته هایمان عادت کرده ایم که توان صبر کردن خود را از دست داده ایم. گاهی دو هفته انتظار، تحمل ناپذیر می شود و بسیاری از بانوان با احساس ناامیدی و انتظار برای دیدن نشانه های بارداری آن را سپرى می کنند. شاید هر بار که عادت ماهانه ی می بینید، ناامید، ناراحت و عصبانی باشید. برخی از بانوان حتی از بدن خود تنفر می یابند و باور دارند که بدنشان سد راه آنهاست.
شاید این ها چرندیات عصر جدید به نظر رسند، اما در واقع، نگرانی درباره ی باردار نشدن بخشی از مشکل است. استرس بر باروی شما اثر می گذارد. مادر طبیعت بسیار هوشیار است، و حقیقتاً بدن بانوان طوری طراحی شده است که هنگامی که استرس و اضطراب دارند باردار نشود. البته بارداری شاید رخ دهد، اما احتمالش بسیار اندک است. امروزه نگرانی های شغلی، ناراحتی احساسی یا فقط استرس حاصل از تلاش برای.باردار شدن مشکل ساز است

وقتی فوری چیزی را می خواهید، صبر کردن کلافه کننده می شود. خصوصا وقتی دو هفته باید انتظار بکشید تا از موفقیت یا ناکامی خود آگاه شوید. اگر باردار نشدید، پیش از اینکه دوباره بتوانید شانس خود را امتحان کنید، باید چند هفته ی دیگر صبر کنید. این چرخه ای خسته کننده است و می تواند به سرعت هر لذتی از زندگی زناشویی شما را مخدوش می سازد. مثبت ماندن همیشه ساده نیست، خصوصا وقتی با نتیجه ی منفی آزمایش بارداری دیگری روبه رو شوید، اما مثبت اندیشی در این مواقع نقش مهمی دارد.

 

برای لقاح جنین مثبت اندیش بمانید

در زیر پنج نکته ی مهم برای مثبت اندیشی هنگام تلاش برای لقاح جنین آمده است:

۱) از منفی بافی رهایی یابید
خب، اگر جواب منفی ازمایش بارداری دیگری داشته اید به معنای آن است که این ماه تلاش شما کارامد نبوده است – ولی به این معنا نیز نیست که همیشه چنین خواهد بود. معمولاً دوازده ماه تلاش برای باردار شدن معمول خواهد بود. سعی کنید روش تفکر درباره ی تلاش برای بچه دار شدن را تغییر دهید. این وضعیت را به عنوان شکست نپندارید و سعی کنید آن را به عنوان روندی طولانی تر ببینید. طول مدت باردار شدن برای همه یکسان نیست و زمان بردن بیشتر آن برای شما به معنای ناکامی تان نیست. تفکر مثبت و منفی بر همه ی نواحی زندگی تاثیر می گذارد. اگر درباره ی آن منفی فکر کنید، احساستان نیز منفی خواهد شد و در نهایت، منفی بافی تمام چیزی است که میبینید، خود را مجبور به مثبت اندیشی کنید تا متوجه شوید که احساس مثبت تری درباره ی همه چیز پیدا کرده اید.

سعی کنید، منفی گرایی را از زندگی خود حذف کنید. وقتی درباره ی تلاش برای لقاح جنین حرف میزنید، زبان گفتاری خود را تغییر دهید و به افرادی که با آنها مشورت می کنید، دقیقا فکر کنید. اگر افرادی در زندگی شما هستند که فکر می کنید، منفی گرایند، از در میان گذاشتن این موضوع با آنان برحذر باشید. به جای آن، مشارکت در سفرتان را با دوستانی برگزینید که رویکرد مثبت تری دارند.

۲) از این روند لذت ببرید
انتظار ناامیدانه برای رسیدن روز موعود عادت ماهانه لذت بخش نیست. ادرار کردن روی بی بی چک لذت بخش نیست. دیدن ظهور نتیجه ی منفی در نمایشگر بی بی چک واقعا لذت بخش نیست. اما همه ی تلاش برای بچه دار شدن هم این نیست. این زمانی برای لذت بردن و اولویت بخشی به عشق ورزی است. این زمانی برای آگاهی واقعی از بدن خود و ستایش ان است.
اکنون زمان آن است که در عشق ورزیدن غرق شوید (نه فقط برای بچه دار شدن، این درک زیانبار خواهد بود و احتمالاً شریک زندگی شما فشار ورای حرکت جدیدتان را خوشایند نمی یابد).
دوباره با یکدیگر قرار بگذارید و لذت بخش و احساسی عشق بورزید. دیگر فقط برای بچه دار شدن آمیزش جنسی نکنید که همه می دانند، فقط برای چند هفته ی اول لذت بخش است و پس از آن به شکل دردناکی احمقانه حس می شود. نتیجه ی نهایی را فراموش کنید و فقط از لحظه لذت ببرید.

۳) ذهنتان را درگیر علل ناباروری نکنید
این تفکرات دوست شما نیست. خود را درگیر لحظاتی نکنید که می خواهید باور کنید، باردارید. احتمالا سراغ اینترنت رفته و در گوگل علل ناباروری را جست و جو خواهید کرد یا اشک می ریزید، زیرا هنوز باردار نشده اید. از این موارد پرهیز کنید و به جای آن بر مهرورزی به خود متمرکز شوید. زمانی را به خود اختصاص دهید و کاری کنید که مشتاق آن هستید. راهی برای مشغول نگه داشتن خود بیابید. به دوستان سر بزنید و سرگرمی جدیدی را شروع کنید. مشغله ی خوشایند بیابید، در آن غرق شوید و روزها را سپری کنید، بدون اینکه پیگیر روزهایی باشید که باید انتظار بکشید. مشغول ماندن به شما زمان کمتری می دهد تا از باردار بودن یا نبودن خود نگران باشید و شاید درباره ی تمام موضوع مثبت تر احساس کنید.

۴) قرار بگذارید
گاهی تلاش برای بچه دار شدن باعث خلل در رابطه ی زناشویی می شود. این موضوع برای هر زوج باعث حس تنش، بی میلی و جذاب نبودن می شود. با قرار گذاشتن با یکدیگر از این مسائل پرهیز کنید. معاشقه نباید یکنواخت و خسته کننده یا فقط برای لقاح جنین باشد. نباید آمیزش جنسی خود را به آن پنج روز ماه محدود کنید، می توانید هر زمان که می خواهید عشق بورزید.
به ابتدای اشنایی تان فکر کنید. به وقتی که معاشقه در بهترین حالت خود بود. اکنون سعی کنید اندکی از آن جادو و هوس را بیافرینید که اوضاع را هیجان انگیز نگه می داشت.

کارهایی را انجام دهید که دوستان بچه دارتان آرزوی اجرایش را دارند. سینما بروید، راهی تعطیلات شوید، روزها را در بستر فیلم تماشا کنید، قرار ملاقات بگذارید، کارهایی را انجام دهید که آرزویشان را دارید، زیرا اکنون می توانید. از آزادی خود بیشترین لذت را ببرید.

یافتن پرستار بچه به ان سادگیها نیست که فکرش را می کنید، پس اکنون که محتاج آن نینیستید، جشن بگیرید. به جای پافشاری بر اینکه چه زمانی احتمالا باردار خواهید شد، تلاش خود را صرف رابطه ی زناشویی تان کنید. به این ترتیب، از ناخشنودی در اثر معاشقه ای یکنواخت، مکانیکی و فقط برای بچه سازی نگران نخواهید بود و به جای آن از زندگی زناشویی خود حداکثر لذت را خواهید برد.

۵) یافتن حمایت
حرف زدن درباره ی بچه دار شدن ساده نیست، خصوصا وقتی مادرانی هستند که به سهولت می تواند باردار شوند. گاهی حتی شاید مشارکت در شادی دوستانتان را دشوار بیابید، زیرا حسادت مانع است. این امر خوشایندی نیست، اما حقیقت دارد. اگر می خواهید با خانم هایی حرف بزنید که از آنچه بر شما می گذرد، واقعا آگاهند، به اینترنت سر بزنید. در بسیاری از کشورها انجمن های اینترنتی فراوانی هستند که در آن بانوان گرد هم می آیند تجربه های خود را به مشارکت می گذارند، از یکدیگرحمایت می کنند و دوست می یابند. اگرگفت و گو با دوستان و خانواده غیر ممکن به نظر می رسد، شاید حامی خود را در اینترنت بیابید. حرف زدن درباره ی تلاش برای لقاح جنین تنش زاست، اما همیشه نباید این طور باشد. برای لذت بردن از این روند به خود زمان دهید. سعی کنید مثبت اندیش باقی بمانید و در دوران دشوار در پی کمک باشید.

پارسیان آوید در زمینه نگهداری، مراقبت و مشاوره از کودک، سالمند و یا بیمارتان در منزل با سابقه درخشان و کادر مجرب و باتجربه و تایید شده، خدمت گذار شما خواهد بود. . جهت ارتباط با این مرکز با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری