بلاگ

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

پرستار بیمار

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

آموزش دستشویی رفتن به کودکان : آموزش دستشویی رفتن می تواند به راحتی انجام شود ولی در بعضی کودکان گویی هیچ گاه به نتیجه نمی رسد. واقعیت آن است که این موضوع بیشتر برای والدین مایه نگرانی است نه کودک. بالاخره هر کودکی که ازنظر تکامل طبیعی باشد دستشویی رفتن را می آموزد هر  چند گاهی ممکن است والدین نگران، رضایت نداشته باشند.

 

کودک چه زمانی آماده آموزش دستشویی رفتن است؟

شایع ترین سن برای شروع آموزش 18 تا 24 ماه است. ولی اینکه بعضی کودکان تا 3 سالگی هم آماده نباشند، غیر طبیعی نیست. اگر کودک می تواند علامت دهد که پوشکش نیاز به عوض کردن دارد، می توانید ببینید که به دستشویی رفتن نیز علاقه نشان می دهد یا نه، دختران اغلب سریع تر از پسران و در سنین پایین تر دستشویی رفتن را می آموزند.

توصیه های خانگی

  1. آموزش را با تهیه یک لگن دستشویی و قرار دادن آن در محل بازی کودک، آغاز کنید. اجازه دهید کودک به میل خود روی آن بنشیند و بلندشود. هنگامی که به نشستن روی آن عادت کرد، تشویقش کنید بدون لباس روی آن بنشیند.
  2. به کودک اجازه دهید استفاده شما از دستشویی را ببینید به این ترتیب از میل طبیعی کودک به تقلید، برای آموزش دستشویی رفتن بهره می گیرید. به کودک اجازه دهید مدفوع را در کاسه دستشویی و شسته شدن آن را با جریان آب ببیند.
  3. زمانی را که کودک اجابت مزاج می کند را پیدا کنید و کودک را حول و حوش آن زمان روی لگن دستشویی که برای وی تهیه کرده اید، بنشانید. از نیاز طبیعی به اجابت مزاج پس از صرف وعده غذایی بهره بگیرید. اگر در این زمان، برای کودک، کتاب بخوانید یا راهی برای سرگرمی وی پیدا کنید، می توانید مدتی که کودک روی لگن می نشیند را افزایش دهید.
  4. به کودک لباسهایی بپوشانید که به آسانی و به سرعت بتوانید آنها را درآورید. منتظر علایمی بمانید که نشان می دهد کودک نیاز به اجابت مزاج و نشستن روی لگن دارد. والدین معمولا علایم کودک خود را یاد می گیرند. این در حالت صورت، توقف ناگهانی بازی یا قرار گیری در وضعیت خاص، از علایم شایع به شمار می آیند. در این زمان می توانید به سرعت لباسهایی کودک را درآورید و او را روی لگن بنشانید.
  5. تحت فشار گذاشتن کودک، احتمال طولانی شدن دوره آموزش یاشکست آن را افزایش می دهد.
  6. کودک خود را تشویق کنید و از تلاشش حتی اگر به موفقیت نیانجامد، تقدیر کنید. صبور باشید. هیچ گاه کودک را به دلیل عدم موفقیت سرزنش نکنید.
  7. اگر آموزش نشستن روی لگن باعث تنش و ناراحتی زیاد برای شما یا کودکتان می شود وقفه وآاز مجدد با فاصله، راهکار خوبی خواهد بود.
  8. به یاد داشته باشید که الگوی یادگیری با پیشرفت و پسرفت متوالی همراه است. والدین باید بدانند که پسرفت های موقت، طبیعی است و دوباره پیشرفت رخ خواهد داد، پس صبور باشید.
  9. بعضی کودکان ممکن است در روز کنترل پیدا می کنند ولی هنگام خواب کنترل نداشته باشند پس شاید نیاز باشداز پوشک هنگام خواب استفاده کرد.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این مطلب از پرستار کودک راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت #استخدام #پرستار #تهران #استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری