بلاگ

آیا نشستن برای مدت طولانی برای سلامتی شما ضرر دارد؟

آیا نشستن برای مدت طولانی برای سلامتی شما ضرر دارد؟

آیا نشستن برای مدت طولانی برای سلامتی شما ضرر دارد؟

آیا نشستن برای مدت طولانی برای سلامتی شما ضرر دارد؟ : وقتی به دنبال نکاتی در مورد چگونگی بهبود سلامتی خود می گردید، یک نکته خردمندانه که همیشه ظاهر می شود، فعال ماندن است.

اما، آیا می دانید که بی حرکت ماندن – به طور خاص، نشستن – در واقع می تواند برای سلامتی شما مضر باشد؟

خطرات نشستن برای سلامتی

تحقیقات نشان داده است که نشستن بیش از حد با تعدادی از نگرانی های سلامتی مرتبط است، از جمله چاقی و سندرم متابولیک (مجموعه ای از شرایط شامل افزایش فشار خون، قند خون بالا، چربی اضافی بدن در اطراف کمر و افزایش سطح کلسترول).

به نظر می رسد نشستن بیش از حد نیز خطر بیماری های قلبی عروقی و سرطان را افزایش می دهد.

لازم به ذکر است که این نشستن شامل فقط اوقات فراغت در مقابل تلویزیون نیست، بلکه هر ساعتی از روز که می نشینید، خواه ساعت ها در محل کار پشت میز باشد یا در هنگام رفت و آمد پشت فرمان.

علاوه بر این، خطر ایجاد شده در تمام آن ساعات نشستن نمی تواند با یک روز فعالیت متوسط ​​یا شدید جبران شود، حتی اگر چند ساعت در باشگاه باشد.

کاهش خطر

بنابراین برای کاهش این خطرات سلامتی چه کاری می توانید انجام دهید؟ به سادگی سعی کنید کمتر بنشینید و بیشتر حرکت کنید.

این بدان معنا نیست که شما دائماً باید در حرکت باشید. بلکه تقریباً  بعد از هر 30 دقیقه نشستن استراحت کنید (تحرک داشته باشید، راه بروید، تمریناتی تحرکی انجام بدهید).

اگرچه برای تنظیم دستورالعمل های خاص تحقیقات بیشتری لازم است، اما یک قانون کلی خوب برای پیروی از این کار این است که به ازای هر 30 دقیقه کم تحرکی حدود 5 دقیقه حرکت کنید.

بلند شوید تا پاهایتان را دراز کنید یا قهوه ای بخورید. هنگام صحبت با تلفن یا خوردن ناهار بایستید.

به جای اینکه در یک اتاق کنفرانس برای جلسات جمع شوید، با همکاران خود دور بروید.

در حال حاضر شواهد کافی برای اثبات ایستادن هنگام کار (مانند پشت میز ایستادن) بهتر از نشستن وجود ندارد، بنابراین بهتر است راهی برای حرکت کوتاه مدت پیدا کنید.

پرستار بیمار

استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای بیمار و خانواده های آنها این امکان را فراهم می کند که به شکل مستقیم از فرآیند بهبودی بیمارشان اطلاع داشته باشند و بیماردر منزل از احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشد.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستاری بیمار در منزل، صرفه جویی در هزینه های پرستاری در برابر به خدمات بستری در بیمارستان است.

علاوه بر این پرستار با توجه به زمان هایی که از طرف خود خانواده بیمار مشخص می گردد در منزل حضور پیدا می کند و این امر یکی از بارزترین جنبه های استفاده از خدمات پرستاری در منزل می باشد.

پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده بیمار، پرستار تخصصی، بهیار و یا عناوین دیگر اعزام می گردند.

مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید.

شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید.

پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری