بلاگ

اختلالات جنسی

اختلالات جنسی

اختلالات جنسی : برای داشتن رابطه جنسی موفق، باید هم میل و هم امکانات لازم را داشته باشید. در بسیاری از مردان میل وجود دارد ولی اختلال نعوظی، مشکل ایجاد می کند. نعوظ موفق، نعوظی است که قوام کافی برای دخول را فراهم نماید و به اندازه کافی تا اتمام نزدیکی باقی بماند. اختلال نعوظی آلت، علامت شعف و نقص مردانگی نیست. در بسیاری از مبتلایان این مشکل به افت کارکرد اعصاب و عروق آلت مربوط است. در بعضی دیگر این امر ناشی از عوارض دارویی است. برای بسیاری از این علل درمان وجود دارد.

 

اختلالات جنسی در زنان و مردان

بعضی مردان تنش زیادی دارند، افسرده هستند، یا نگران فعالیت جنسی هستند. این مسایل می تواند به ناتوانی در نعوظ بیانجامد. احساس خوشایند بودن از نظر جنسی و جذابیت جنسی از دیگر عوامل به شمار می آید. اگر نگران هستید که برای همسرتان جذابیت ندارید، ممکن است نعوظ مناسب ایجاد نشود.

علائم ممکن:

  • ناتوانی در ایجاد نعوظ
  • ناتوانی در حفظ نعوظ

اختلالات جنسی در زنان

اختلال کارکرد جنسی در زنان پیچیده است و در چهار حیطه می تواند رخ دهد:

میل: ممکن است کاهش میل در مقایسه با قبل وجود داشته باشد.

انگیختگی: زمانی است که احساس می کنید بدن شما انگیختگی پیدا نمی کند یا اصلا آن را حفظ نمی کند.

ارگاسم: هنگامی که نمی توانید به اوج لذت برسید.

درد: هنگامی که آمیزش جنسی باعث ایجاد درد می شود.

همه زنان تفاوت میان نیازشان به آمیزش جنسی و نیاز همسرشان را تشخیص می دهند. راحتی در ارتباط با همسر، تنش های خانه، خستگی، کارهای روزانه، مدیریت خانه و نگهداری از فرزندان همگی می توانند این میل را کاهش دهند. صمیمیت پیش از هم بستری و ارتباط  مناسب با همسر از عوامل مهم در میل و انگیختگی هستند. رفتن به بستر پس از هم نوازی شاید برای مردان مناسب باشد ولی ممکن است زنان هنوز آماده نباشند.

بسته به علت اختصاصی مشکل، نشانه بیماری نیست. بسیاری از زنان ممکن است در مواقعی آمیزش را خوشایند نیابند. این به معنی وجود مشکل نیست. ولی اگر هیچ گاه برای آمیزش اشتیاق ندارید یا آن را خوشایند نمی یابید ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.

  1. برای بهبود میل، امتحان زمان ها و وضعیت های متنوع می تواند کمک کننده باشد.
  2. اگر خشکی واژن دارید می توانید از کرم های استروژنی یا روان ساز استفاده کنید.
  3. برای رسیدن به اوج لذت، شاید تحریک کلیتوریس توسط خودتان یا توسط همسرتان کمک کننده باشد. گاهی برای رسیدن به ارگاسم از چند دقیقه تا یک ساعت زمان لازم است. این به معنی وجود مشکل نیست.
  4. اگر آمیزش دردناک است، حتما پیش از نزدیکی مثانه خود را تخلیه کنید. روش های متنوع و وضعیت های مختلف آمیزش را امتحان کنید. دخول ملایم تر ابتدایی بهتر تحمل می شود. وضعیتی که شما در بالا قرار بگیرید شاید آسان تر باشد. استفاده از فرآورده های روان ساز یا دوش پیش از اقدام به نزدیکی می تواند دخول را با درد کم تری همراه سازد.
  5. در بعضی زنان افزودن استروژن یا هورمون مردانه تستوسترون می تواند به بهبود میل جنسی کمک کند. با پزشک خود در مورد مزایا و معایب گزینه های مختلف مشورت کنید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری