بلاگ

ارتباط خوب خوابیدن با یادگیری

ارتباط خوب خوابیدن با یادگیری

ارتباط خوب خوابیدن با یادگیری : براساس پژوهش ها و مطالعات انجام شده، در زمان خواب، مغز اتفاقات رخ داده در طول روز را بازسازی می کند. این اطلاعات در مغز ثبت می شوند و در زمان تصمیم گیری بسیار مفید خواهند بود. از نظر علمی، در مدت زمان خواب، سلولهای عصبی همانند زمان بیداری به کار خود ادامه میدهند.

 

آیا میدانستید خوب خوابیدن موجب یادگیری بهتر می شود؟!

مغز نیز به طور ناخودآگاه، دوباره حافظه را تنظیم می کند تا تعادل خود را به دست آورد و اطلاعات را ذخیره کند.در پژوهشی، محققان به موشها یاد دادند که در راهی پرپیچ وخم به دنبال جایزه بگردند، سپس مغز آنها را در هنگام خواب مورد بررسی و مطالعه قرار دادند. نتیجه شگفت انگیز بود؛ زیرا فعالیت سلول های عصبی در هنگام خواب، مشابه زمان یادگیری موشها بود! تنها تفاوت موجود در آن بود که مغز تمامی قسمتهای تمرین را بازسازی نکرده بود. در واقع، در هنگام خواب، فقط بخشی از سلولهای عصبی فعال در هنگام تصمیم گیری فعال شده بودند!

محققان از این جریان دریافتند که تمامی اطلاعات به شکل یکسان ثبت نمی شوند، بلکه فقط مناسب ترین و درست ترین آنها ذخیره خواهند شد. این نتایج می تواند موجب پیشرفت یافته های علمی درباره انحطاط و زوال سلولهای عصبی، مثل بیماری آلزایمر گردد.جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید
می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید..

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری