ارتباط مدت زمان بارداری و رشد مغز جنین کشف شد

رشد مغز جنین

ارتباط مدت زمان بارداری و رشد مغز جنین کشف شد

محققان در دانشگاه واشنگتن به این نتیجه رسیدند که هر چه مدت زمان بودن جنین در رحم بیشتر باشد تکوین مغزی بهتری را پشت سر می گذارد. مطالعه ای که در دانشگاه واشنگتن صورت گرفته است تاکید می کند که هر روز و هر هفته از تکوین جنین در رحم حیاتی است. این مطالعه نشان می دهد که در صورت امکان، هر چه که جنین مدت زمان بیشتری را در رحم بگذراند می تواند مدت زمان بیشتری از شرایط محیط مضر پیرامون در امان باشد.

زمان بارداری و رشد جنین

این محققان معتقدند طی سه ماهه سوم بارداری، مغز جنین به صورت انفجاری و یکباره رشد زیادی را متحمل می شود و در این زمان مغز تا بیش از 4 برابر ماه های قبل رشد می کند. این مطالعه 75 نوزاد زودرس که قبل از هفته 32 بارداری متولد شده بودند (میانگین  زمان بارداری 27 هفته بود) را مورد مطالعه قرار دادند. این نوزادان کمتر از 1500 گرم وزن داشتند و نشانه هایی از آسیب ساختاری مغز را نشان نمی دادند.. آنها این نوزادان زودرس را با 130 که طی دوره بارداری کامل (39 هفته) بدنیا آمده بودند و میانگین وزنی 3400 گرم داشتند مقایسه کردند. مقایسه مغز نوزادان در سه ماهه سوم بارداری یعنی 13 تا 14 هفته آخر نشان داد که نوزادان زودرس حجم مخ، مخچه و ساق مغزی کمتری داشتند و فضای درون جمجمه ای آنها نیز کوچک بود. نکته منحصر به فرد این مطالعه این بود که برای اولین بار محققان توانستند نقش بستری شدن نوزادان بعد از تولدهای زودرس برای تکوین بهینه مغر را نشان دهند.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید