بلاگ

از رحم تا ورود به این جهان

پرستار کودک

از رحم تا ورود به این جهان

از رحم تا ورود به این جهان : برای نه ماه فرزندتان در دنیای خوش آیند رحم پرورش یافته است. هنگام تولد، فرزندتان از این محیط آرام به دنیا شلوغ وارد می شود. مغز فرزندتان همانند اسفنجی عمل کرده و همگی اطلاعات حسی جدید را از دنیا خارج رحمی جذب می کند. در روزهای نخستین،  فرزندتان در برابر تحریک بیش از حد، بسیار آسیب پذیر است و می تواند باعث بدخلقی و ناآرامی او گردد و نتواند به راحتی به خواب رود.

با آرام نگه داشتن دنیای فرزندتان و تقلید دنیای رحمی او آرام تر بوده و انتقال از رحم به این دنیا حرکتی آرام و کم تنش خواهد بود.

 

7 نکته مهم و ساده جهت بهبود یک انتقال آرام برای نوزادان

  1. دنیای حسی: دقت کنید تا فرزندتان را از عواملی که باعث تحریک او می شود دور نگه دارید، مثل اتاقی شلوغ و پر هیاهو یا رایحه عطری قوی. ففرزندتان را از محرک ها دور نگه دارید و او را به محیطیآرام تر انتقال دهید.
  2. آرام کردن خود: به فرزندتان فضایی دهید تا توانایی های آرام کردن خود را گسترش دهد، مثل مکیدن دستانش یا زدن دستانش به یکدیگر.
  3. قنداق کردن: پیچاندن پتویی که حالت کشی دارد به دور فرزندتان به شکل چشمگیری او را آرام می کند و به خواب خوب او یاری می رساند.
  4. تماسی آرام بخش: ماساژ نوزاد ابزاری عالی برای آرام کردن آنها است و این عمل به خواب خوب شبانه او کمک می کند.
  5. قنداق آویزی یا آغوشی: حرکت برای نوزادان بسیار آرامبخش است. زیرا باعث تقلید محیط رحمی می گردد، روشی که به طور بسیار موثر فرزندتان را آرام می کند.
  6. استفاده از صدا برای آرام کردن: صدای سفید شدت صداهای دیگر را کاهش  و برای نوزاد بسیار آرام بخش است. لالایی و پخش صدای طبیعت به آرام کردن و خواباندن فرزندتان کمک می کند.
  7. برای پنج دقیقه از یک راه استفاده کنید: نوزاد بیش از حد تحریک شده به آخرین چیزی که نیاز دارد، تغییرات سریع و فراوان است. بنابراین به یاد داشته باشید هر روشی را که برای آرامش فرزندتان انجام می دهید به مدت پنج دقیقه ادامه دهید تا زمانی که فرزندتان به ان عات کند. بنابراین هر یک از راه کارهای ذکر شده در بالا را برای حداقل پنج دقیقه امتحان کنید، پیش از این که به بعدی بپردازید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این مطلب از پرستار کودک راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت #استخدام #پرستار #تهران #استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری