بلاگ

از لکه بینی تا براکستون هیکز

پرستار بیمار

پارسیان آوید (پرستار بیمار در منزل): تازه متوجه بارداری ام شده ام و ترشحات قهوه ای رنگ عجیبی دارم. آیا احتمال سقط جنین وجود دارد؟

احتمالاًخیر. ممکن است دهانه ی رحم شما در حال تنظیم برای پذیرایی از فرزندتان باشد تا در ادامه بارداری دهانه ی رحم مسدود بماند. رحم هر خون و بافت قدیمی که باقی مانده است، بیرون می راند و ترشحات جدیدی می آفریند تا رحم را برای وظایف آتی سالم و ایمن نگه دارد. این عمل خانه تکانی رحم محسوب می شود.

پرستار کودک در منزل

پرستار سالمند در منزل

براکستون هیکز

در سه ماهه ی اول بارداری خود هستم و کمی لکه بینی دارم، آیا احتمال سقط جنین وجود دارد؟ احتمالاً خیر. حدود 20%-30% از بانوان در اوایل بارداری اندکی خونریزی می کنند ولی فقط نیمی از آنها دچار سقط جنین می شوند. تقریباً 15% تا 20% از تمام بارداری ها به سقط جنین ختم می شود، گر چه بسیاری از انها زمانی رخ می دهند که فرد حتی  از بارداری خود آگاه نیست، علل معمول برای خونریزی عبارتند از : تغییرات هورمونی، خونریزی جایگزینی و ناراحتی دهانه ی رحم.

شب گذشته آمیزش جنسی داشته ام و اکنون ترشحات غریب و رگه هایی از خون می بینم. آیا احتمال سقط جنین وجود دارد؟

احتمالاً خیر. به جواب سوال های قبلی توجه کنید. دهانه ی رحم شما بسیار حساس است و در دوران بارداری گردش خون اضافه ای در تمام رگ ها در جریان است. پس طبیعی است که با اندکی تحریک و پس از آمیزش جنسی، به لکه بینی بیانجامد.

آیا هنگام بارداری آمیزش جنسی مجاز است؟

بله.البته تا زمانی که پیچیدگی ای وجود نداشته باشد. یعنی: ممنوعیت آمیزش جنسی، استفاده از تامپون یا هر فعالیت اضافه ای در بخش زنانه ی بدن). در صورت مجاز نبودن، حتماً پزشک یا ماما شما را از ممنوعیت ها با خبر خواهد کرد. اگر آنها تذکری ندادند و شما نیز مشکلی ندارید، از زندگی لذت ببرید. در واقع، آمیزش جنسی در دوران بارداری برای برخی دوچندان دارد، زیرا بواسطه افزایش هورمون ها، پستان ها و اندام های تناسلی حساسیت بیشتری دارند. از سوی دیگر، اگر احساس ناخوشایندی دارید و می خواهید از آن دوری کنید، نگران نباشید، این احساس نیز طبیعی است. شنیده اید که رسیدن به اوج لذت جنسی باعث انقباض ها می شود.

چرا نوک پستان هایم در دوران بارداری تغییر رنگ داده است؟

هورمون ها، هورمون ها، هورمون ها… آنها در دوران بارداری کارهای شگفت انگیزی می کنند. این تغییر رنگ در اثر جریان اضافه خون در پستان ها اتفاق می افتد، در واقع این تیره شدن نوک پستان ها روش طبیعت است تا اینکه نوزاد هنگام شیر خوردن به هدف خود (نوک پستان شما) را بیابد. نوزاد طرح و رنگ تاریک و روشن را به سادگی می بیند و نوک پستان تیره در برابر پوست روشن، پستان به دهان گرفتن را برای نوزاد سهل می سازد. چند هفته پس از زایمان یا پس از اتمام شیردهی پستانی، اکثر بانوان متوجه می شوند که این تغییر رنگ به شکل سابق باز گشته است.

چگونه می توانم از تفاوت بین انقباض های براکستون هیکز که چند هفته ای است که آن را احساس می کنم و انقباض های واقعی آگاه شوم؟

بی شک از آن آگاه هستید. باور کنید… حتما آن را می دانید. اما اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، بدانید که انقباض های براکستونی هیکز نامنظم هستند و با راه رفتن یا حمام رفتن از بین خواهند رفت. اما انقباض های واقعی منظم هستند (در تعدد و فواصل بین آنها) و به سادگی از بین نمی روند.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری