بلاگ

استفاده از وسایل آرایش در دوران بارداری

دوران بارداری دوران بسیار حساس و مهمی برای خانم هاست چون سلامت موجودی دیگر به میزان سلامت و نشاط آنها وابسته است. در این دوران خانم ها نسبت به همه چیز حساس تر می شوند و حواس شان بیشتر به خودشان است و پیش از مصرف هر محصول آرایشی و بهداشتی تحقیق می کنند تا مبادا استفاده از آن محصول برای آنها و جنین شان خطر ساز شود. بعضی مادران هم زیاد مته به خشخاش می گذارند و این دوران را با استرس می گذرانند. اصلا به آرایشگاه نمی روند و دور استفاده از محصولات آرایشی را خط می شکند. اگر شما هم نمی دانید در زمان بارداری می توانید سراغ رنگ مو بروید یا نه؟ اگر نمی دانید که مجازید از هر کرمی روی پوست خود بمالید یا نه اصلا آیا می توانید پا را فراتر بگذارید و سراغ بوتاکس بروید و مانند زمانی که باردار نبودید به ظاهر خودبرسید یا نه؟ حتما این مطلب را بخوانید تا دکتر بهروز باریک بین متخصص پوست و مو و زیبایی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران به شما بگوید که اگر بار شیشه دارید، مجازید تا چه حد با مراجعه به آرایشگاه ها یا مراکز زیبایی خودتان را آراسته کرده و این دوران را با لذت تمام سپری کنید.

تکلیف خانم های باردار با وسایل آرایش
بیشتر تحقیقات تا به حال اثر سوئی را از مصرف موبرها در دوران بارداری نشان نداده اند چراکه قاعدتا اینگونه محصولات جذب پوست نمی شوند و بیشترین مشکل شان حساسیت زایی آنهاست. بنابراین اگر خانم بارداری سابقه حساسیت دارد بهتر است از روش دیگری برای برداشتن موهای زائدش استفاده کند. قابل ذکر است پوست بعضی از خانم ها باردار در این دوران به مراتب حساس تر از حالت عادی می شود، بنابراین، قبل استفاده از موبر ابتدا روی بخش کوچکی از پوست پشت ساعدتان تست حساسیت انجام شود. اگر بعد از ۲۴ ساعت واکنش حساسیت به وجود نیامد یعنی حساسیتی وجود ندارد.
تماس با هرگونه مواد شیمیایی در دوران بارداری توصیه نمی شود. از آنجا که رنگ موهای مصنوعی هم نوعی ماده شیمیایی به حساب می آید، مادران باردار باید تاجایی که می توانند از تماس با آن خودداری کنند. وقتی موهای تان را رنگ می کنید، مواد شیمیایی موجود در رنگ، از طریق پوست سر وارد بدن تان می شود و احتمالا بر جنین تاثیر منفی می گذارد. بد نیست بدانید که هنوز تحقیقات ثابت شده ای درباره ضررهای رنگ کردن مو در دوران شیردهی منتشر نشده ، اما توصیه نمی شود که رنگ کنید.
بسیاری از خانم ها در دوران بارداری و به خصوص در سه ماهه اول دچار مشکل جوش و آکنه می شوند، حتی اگر در تمام طول عمرشان با چنین مشکلی رو به رو نبوده اند، اولین توصیه به این خانم های باردار این است که قبل از هر اقدامی سری به یک پزشک متخصص پوست بزنند. در چنین مواردی احتمالا متخصص پوست آنتی بیوتیک موضعی مخصوص بارداری تجویز می کند اما اگ به هر دلیلی قادر به مراجعه به پزشک نیستید و می خواهید خوددرمانی کنید می توانید با مشورت پزشک متخصص زنان تان از محلول شوینده پوستی با حداکثر دو درصد سالسیلیک اسید کمک بگیرید. فراموش نکنید آکنه ها و جوش ها هر چقدر هم شدید باشند به هیچ وجه در دوران بارداری نباید از درصدهای بالای سالسیلیک اسید ، انواع لایه بردار و رتینوئیدهای خوراکی – آکوتان- استفاده کرد.

پارسیان آوید در زمینه نگهداری، مراقبت و مشاوره از کودک، سالمند و یا بیمارتان در منزل با سابقه درخشان و کادر مجرب و باتجربه و تایید شده، خدمت گذار شما خواهد بود. . جهت ارتباط با این مرکز با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری