بلاگ

افزایش شانس باروری

افزایش شانس باروری

افزایش شانس باروری : برخی از خانم ها برای باردار شدن مشکلات زیادی را تجربه کرده و برای لقاح جنین نیاز به کمک دارند و حالت های گوناگون برقراری رابطه جنسی را امتحان کنند و در نهایت با مشکلات مختلف دیگری روبرو می شوند. به عبارت دیگر برخی خانم ها برای بارداری و فرزند دار شدن مسیر دشواری را پیش روی دارند. بنابراین توصیه می شود هنگامی که تصمیم به باردار شدن گرفتید، از توصیه های پزشکی که پایه و اساس علمی دند، استفاده کنید.

 

هشت راه برای افزایش احتمال بارداری

قبل از اقدام به بارداری به چند نکته توجه کنید، در این صورت شانس هود را برای زودتر و بدون مشکل باردار شدن افزایش می دهید. بر اساس نظریه پائواو هیلارد، پروفسور زنان و زایمان در دانشگاه استندفورد، خانم ها قبل از بارداری باید نکات زیر را رعایت کنند. علاوه بر این او توصیه می کند خانم ها قبل از بارداری مورد معاینه پزشکی قرار گیرند. تا بیماری های اساسی و بنیادی آنها تشخیص داده شود.

  • باید استفاده از راه های جلوگیری از بارداری را متوقف کنید

باید استفاده از راه های جلوگیری از بارداری مانند قرص، آیودی و غیره را متوقف کنید با این کار سیستم بدن شما به حالت طبیعی خود بر میگردد و شما می توانید باردار شوید. اگر برای بارداری آمادگی کامل دارید و سیکل قائدگی شما طبیعی است ولی قبل از بارداری به کمی وقت نیاز دارید در این صورت می توانید از کاندوم استفاده کنید.

  • مصرف ویتامین ها را آغاز کنید

مصرف ویتامین ها می تواند به باردار شدن کمک کند، همچنین برای سلامت شما مفید بوده و می تواند موجب باروری سالم تخمک و اسپرم شود. ویتامین سی از دی ان ای اسپرم در برابر آسیب محافظت می کند1ف تحرک آن را افزایش و کیفیت را افزایش می دهد، اسپرم را تقویت کرده و قدرت باروری خان و آقایان را بالا می برد. فولیک اسید و انواع ویتامین ب روی سلامت جنین اثر می گذارد. ویتامین ب 6 باروری خانم و ب 12 تعداد اسپرم را افزایش می دهد. قبل از مصرف ویتامین با پزشک خود مشورت کنید.

  • به وزن مناسب برای بارداری برسید

داشتن وزن مناسب برای بارداری، حیاتی و لازم است. بر اساس تحقیقات مختلف؛ وزن نامناسب هنگام بارداری می تواند شانس باردرای را کاهش دهد. به همین دلیل اگر مادری قصد داشته باشد تحت درمان باروری قرار گیرد متخصصان توصیه می کنند مادر وزن خود را کاهش دهد. از طرفی کمبود وزن نیز تاثیر منفی دارد. اگر از نظر جسمی سالم هستید، زون و رژیم غذایی خود را حفظ کنید.

  • اسیدفولیک بخورید

قبل از اقدام جدی برای بارداری پزشک باید شما را معاینه کند و در صورت نیاز قرص اسید فولیک و ویتامین های قبل از بارداری برای شما تجویز کند که مانع بروز نقص های باردرای مانند اسپینا بیفیدا شود اسید فولیک کافی در سه ماهه اول بارداری بسیار مفید و حیاتی است. بنابراین فبل از بارداری از کافی بودن میزان اسید فولیک خون خود مطمئن شوید

  • روش صحیح برقراری رابطه جنسی

برای برقراری رابطه جنسی باید روش درستی را انتخاب کنید در این جا به چند نکته اشاره می کنیم:

به پشت دراز بکشید:

هیچ مدرک مستندی مبنی بر این که برقراری جنسی در حالت خاصی شانس بارداری را افزایش می کند وجود ندارد ولی پس از انزال شما باید به پشت بخوابید که در هلند صورت گرفته نشان می دهد، شانس باروری فردی که از انزال به مدت 15 دقیقه به پشت می خوابد پنجاه درصد بیشتر است.

از روان کننده استفاده نکنید:

از روان کننده های مصنوعی استفاده نکنید زیرا اسپرم ها را از بین می برد در صورت نیاز از روغن های طبیعی مانند روغن کانولا یا روغن زیتون استفاده کنید.

آرام باشید و عضلات خود را شل کنید:

استرس می تواند همه برنامه ریزی های شما را خراب کند. بنابراین بهتر است آرام باشید و آرامش خود را حفظ کنید هنگام تلا ش برای باردار شدن به چیزی فکر نکنید برای دور کردن استرس و تنش هر روز یوگا و مدیتیشن تمرین کنید هنگامی که فرد استرس دارد هیپوتالاموس عملکرد خوبی ندارد. هیپوتالاموس قسمتی از مغز است که ترشح هورمون های بدن را کنترل می کند.

  • روزهای تخمک گذاری و باروری خود را بدانید

دانستن روزی که احتمال باروری به حداکثر خود می رسد یکی از موثرترین روش ها برای بارداری موفق است. شما باید بدانید زمان باروری و تخمک گذاری شما چه روزهایی از ماه است. تخمدان بیشتر بانوان در هر سیکل قائدگی فقط یک تخمک رها می کند. بنابراین اگر رابطه جنسی شما دقیقا در تاریخی که تخمک آزاد می شود انجام گیرد شانس باروری شما افزایش می یابد. اگر سیکل قائدگی نامنظمی دارید تشخیص روز تخمک گذاری مشکل می شود در این صورت با پزشک خود مشورت کنید.

معمولا اسپرم به مدت 5 روز در لوله فالوپ باقی می ماند بنابراین او می تواند منتظر بماند تا تخمک از تخمدان آزاد شود اگر سیکل قائدگی شما 28 روزه است به طور میانگین تخمک گذاری در چهارمین روز سیکل انجام می شود.

اگر نمی داند در چه تاریخی تخمک گذاری انجام می گیرد باید هر روز رابطه جنسی برقرار کنید تا شانس باروری خود را افزایش دهید. در این صورت ممکن است همسر شما نتواند برای مدت طولانی و به طور پیوسته انزال داشته باشد، به همین دلیل ممکن است میزان فراوانی اسپرم های مرده در منی او وجود داشته باشند که مانع بارداری شوند.

  • غذاهایی بخورید که قدرت باروری را افزایش می دهند

رژیم غذایی شما باید مملو از غذاهایی باشد که قدرت باروری شما را افزایش دهد غذا و کیاهان ارگانیک و طبیعی مانند سبزیجات، میوه ها،اجیل و غلات ارگانیک بخورید، این غذاها منبع غنی مواد معدنی،آنتی اکسیدان ها و ویتامین هستند که سلامت سلولی شما را افزایش داده و پوشش داخلی رحم را تقویت کی کنند علاوه بر این شما باید غذاهای غنی از پروتئین میل کنید. و غذاهای دریایی که منابع اصلی امگا3 هستند با به رژیم غذایی خود اضافه کنید. فراموش نکنید هر روز مرتب شیر و ماست را به وعده های غذایی خود اضافه کنید.همچنین موادی که باروری شما را کم می کند مانند مواد غذایی حاوی مواد شیمیایی، غذاهای فراوری شده، پخته، شیرین کننده های مصنوعی، پنیر پاستوریزه نشده، ماهی خام، غذاهای کنسروی و غذاهای مملو از چربی ترانس پرهیز کنید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری