بلاگ

ابزار کمک حرکتی مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان  : آیا می توانید زندگی بدون تحرک را تصور کنید؟ ایده بسیار غیرفعال بودن و عدم توانایی در حرکت به طور مستقل، تصویری بسیار غم انگیز و نامطلوب را ترسیم می کند.

با این حال، با افزایش سن یا به دلیل ناتوانی جسمی، برخی افراد هنگام پیاده روی به کمک نیاز دارند. همانطور که از نام این واکرها آمده است، وسایل پیاده روی در نظر گرفته شده اند تا زندگی را برای کسانی که به چنین کمک هایی نیاز دارند ساده تر کنند.

وقتی نوبت راه حل ایده آل برای کمک به راه رفتن به سالمند می رسد، می تواند کاملاً گیج کننده باشد، زیرا امروزه گزینه های مختلف زیادی در بازار موجود است.

اگر به دنبال پیاده روی برای خود یا یکی از اعضای خانواده هستید، ما می توانیم به شما در درک انواع مختلف کمک کنیم و انتخاب یکی از آن ها را برای شما راحت کنیم!

انواع مختلف واکرها

افراد مختلف الزامات مختلفی دارند و این مربوط به افرادی است که به واکر نیز احتیاج دارند. مجموعه متنوعی از واکرها وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، اما در درک اصلی نیازهای شما بسیار مهم است.

به عنوان مثال، نوع واکر هایی که یک فرد معلول باید از آن استفاده کند، با نوع واکر هایی که یک فرد مسن با تحرک عادی به آن نیاز دارد، بسیار متفاوت است.

توصیه می کنیم برای ارزیابی نیازهای خود از پزشک معالج استفاده کنید – آنها بسته به شرایط جسمی شما قادر به ارائه نوع مناسب واکر هستند.

در اصل، دو نوع واکر وجود دارد : آن هایی که چرخ دارند و آن هایی که بدون چرخ هستند. با این حال، برای درک راحت تر، ما آنها را بیشتر بر اساس طرح ها تقسیم کرده ایم. ادامه مطلب

واکرها با چرخ

وقتی در مورد وسایل پیاده روی با چرخ صحبت می کنیم انواع مختلف واکرها از جمله موارد زیر وجود دارد

 •  واکرهای دو چرخ

این نوع واکرها دارای چرخ هایی در قسمت های جلویی هستند و در صورت نیاز به کمک وزنه برداری تا حدی برای فرد بسیار مناسب است.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

 •  واکرهای چهار چرخ

ساخته شده برای کمک به افرادی که لزوماً نیازی به تکیه دادن در واکر ندارند، یک چهارچرخ متحرک دارای چرخ  هایی روی تمام پاها است.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

 • غلتک

غلتک ها در اصل با چرخ های چرخ دار، کراس و صندلی مخصوص اتومبیل های پیاده روی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که به کاربر اجازه می دهد تا در صورت لزوم متوقف و استراحت کند.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

 • واکرهای استاندارد (بدون چرخ)

یک واکر استاندارد به گونه ای طراحی شده است که به لطف کفش های لاستیکی (پایه) در زیر هر پا، کاربر را قادر به تکیه دادن به قسمت راهپیمایی می کند و اصطکاک را از روی زمین بر می دارد، بنابراین روند آسانتر و پایدار بودن روند راه رفتن را انجام می دهد.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

 • واکرهای تاشو / قابل تنظیم

همانطور که از نام این دستگاه پیدا شده است، این دسته از وسایل پیاده روی شامل واکر هایی است که با توجه به ارتفاع کاربر قابل تنظیم هستند و می توانند تا شوند و از این طریق امکان ذخیره و حمل و نقل آسان فراهم می شود.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

 • واکر تاشو با سیستم اهرم

در اینجا مثالی از یک تاشو تاشو با سیستم اهرم آورده شده است.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

چگونه واکر مناسب را انتخاب کنیم؟

قبل از انتخاب نوع یا طرح واکر، فاکتورهای خاصی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

1- تحرک

سطح تحرک فعلی کاربر بالقوه را ارزیابی کنید. در صورتی که فرد کاملاً مناسب باشد و فقط به کمی کمک اضافی نیاز داشته باشد، یک غلتک چهار چرخ یا حتی یک چوب پیاده روی ساده باید کار را انجام دهد.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

این دستگاه ها برای افرادی که هنگام راه رفتن خستگی را تجربه می کنند، مناسب هستند.

برای افرادی که تحرک آنها به دلیل افزایش سن یا آسیب دیدگی در آنها دیده می شود، واکرهای استاندارد و دوچرخه سواری گزینه های بسیار خوبی هستند.

واکرهای استاندارد می توانند به شخص کمک کنند که وزن خود را روی وسایل پیاده روی قرار دهد و حتی هنگام بالا رفتن از پله ها به آنها کمک کند.

و برای کسانی که از تحرک بسیار کمی رنج می برند، واکرهای دارای پایه بزرگ، غلتک یا واکرهای چهار چرخ می توانند به سهولت در بهبود توانایی حرکت در اطراف خود کمک کنند.

2- اندازه (ابعاد و وزن واکر)

این یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید واکر می توانید در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که واکر به درستی متناسب با کاربر است و می تواند وزن خود را بدون هیچ مشکلی تحمل کند.

با این حال، واکرهای قابل تنظیم، همانطور که در بالا گفته شد، انعطاف پذیری را برای تغییر ارتفاع با توجه به راحتی شخص به شما ارائه می دهند. بهترین روش برای اندازه گیری واکر مناسب برای ارتفاع شما، چک کردن زاویه خم آرنج است. در حالت ایده آل، آرنج شما باید با زاویه ای در حدود 15 درجه خم شود.

3- لوازم جانبی

وسایل جانبی و لوازم جانبی به قسمت های اساسی وسایل پیاده روی امروزی تبدیل شده اند.

مهمترین مورد این گرفتن، از آنجایی که بخشی جدایی ناپذیر از کمک پیاده روی است که کاربر هنگام حرکت از آن استفاده می کند.

اطمینان حاصل کنید که گرفتن راحت است و در اندازه مساوی بالشتک و اصطکاک ایجاد می کند.

برخی از واکرها با چرخ ها دارای ترمز هستند به طوری که کاربر کنترل بیشتری بر حرکت خود داشته و می تواند به طور موقت و در صورت لزوم متوقف یا کند شود.

همچنین می توانید طیف وسیعی از واکرها را انتخاب کنید که مجهز به لوازم جانبی مانند سینی، کیسه و سبدهای مخصوص ذخیره سازی باشند.

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

انتخاب واکر مناسب برای سالمندمان

می توانید برای اطلاعات بیشتر از پرستار بیمار نیز راهنمائی بخواهید.

نکات اضافی برای کاربران واکر

 • از فشار دادن واگن برقی خیلی جلوتر، به ویژه در سطوح لغزنده خودداری کنید.
 • مراقب موانع در راه باشید.
 • پشت خود را به صورت صاف نگه دارید.
 • حتماً كفش هايي را بپوشید که مناسب سالمندان  باشد كه در تمامي سطوح، جاپایی مناسب براي شما فراهم كند.
 • هنگام راه رفتن، مراحل کوچک و مطمئنی را انجام دهید، به خصوص هنگام چرخاندن یا خم شدن روی سطوح ناهموار.
 • از شکار بیش از حد خودداری کنید – بهتر است هنگام پشتیبانی با استفاده از واکر، کمر را به حالت ایستاده نگه دارید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما بینش خوبی نسبت به انواع واکر هایی که برای بزرگسالان، سالمندان و افراد معلول در دسترس است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری