بلاگ

انواع انقباض ها و معافی آنها

پرستار بیمار

پارسیان آوید (پرستار بیمار در منزل): از آنجائیکه که انقباض ها نشان دهنده شروع مراحل زایمان است. باید آنها را به عنوان نشانه ی هشدار یا نشانه ای برای این پرسش: عزیزم زایمان شروع شده است؟ در نظر گرفت. اما انقباض های پیش از موعد زایمان ضرورتاً به این معنا نیست که بچه برای خروج زود هنگام از جایگاه رحمی خود اجازه می خواهد. در زیر اطلاعاتی درباره ی انقباض های رحم آورده شده است.

پرستار کودک در منزل

پرستار سالمند در منزل

انقباض ها

انقباض های زود هنگام

حتی در سه ماه ی اول و هنگامیکه بدنتان با بارداری منطبق می شود. ممکن است انقباض ها را تجربه کنید . یعنی کشیده شدن پیوندهای پیرامون رحم باعث انقباض ها می شود، همان طور که کمبود آب بدن، یبوست و درد ناشی از گازهای شکم می تواند مسبب آن باشد. اگر انقباض ها با لکه بینی، خونریزی یا درد شکم همراه باشد، باید به پزشک مراجعه کنید تا احتمال باردرای خارج از رحم با خطر سقط جنین بالقوه را از رده خارج کنید.

خود را معاینه کنید

برای بسیاری از مشکلات به متخصص نیاز دارید، اما گاهی هم می توانید خود را معاینه کنید و به انقباض های واقعی پی ببرید. دراز بکشید و یک دست را روی رحم خود قرار دهید. اگر هنگام گرفتگی تمام رحم سفت است، احتمالاً انقباض را تجربه کنید. اگر در نقطه ای سفت و در جای دیگر نرم است، شاید در حال حرکت به اطراف است.

انقباض های زود هنگام براکستون هیکز

بسیاری از انقباض هایی که پس از هفته ی سی و چهارم بارداری رخ می دهد، تصادفی و نامنظم اند؛ این انقباض ها را “براکستون هیکز” می خوانند. اگر انقباض ها به شکل منظم هر ده دقیقه اتفاق می افتد یا به طور متناوب در فواصل کوتاه تری رخ می دهد، احتمال زایمان زودرس وجود دارد. بنابراین هر انقباضی را به پزشک یا مامای خود گزارش دهید.

حرکات آرام بخش

اگر انقباض های منظم که نشانه ی زایمان زودرس است، ندارید، سعی کنید که با نوشیدن آب فراوان، رفتن به حمام گرم (نه داغ)، تخلیه ی مثانه و تنفس منظم، گرفتگی ها را آرام کنید.

انقباض های آمیزش جنسی

اگر بارداری عادی و بدون پیچیدگی دارید، رسیدن به اوج لذت جنسی- با آمیزش جنسی یا بدون آن- خطر زایمان زودرس را افزایش نمی دهد. آمیزش جنسی آغازگر زایمان نیست، حتی اگر نزدیک به موعد زایمان باشید.

لامز نیست مدت زمان رسیدن به موعد زایمان را سریع تر سپری کنید، فقط هم شما و هم شوهرتان باید به طول مدت انقباض ها و فاصله ی بین آنان توجه (و آنها یادداشت) کنید. شروع یک انقباض تا شروع را در نظر بگیرید. آیا این انقباض ها در فواصل منظم می آیند، نزدیگ به هم هستند و چنان دردناکند که طی آنها سخن گفتن دشوار است؟ اگر انقباض ها احساس ناراحتی می کنید یا دور از بیمارستان یا زایشگاه به سر می برید، امکان دارد پزشک یا ماما توصیه کند که به بیمارستان بروید. برای تشخیص اینکه در وضعیت زایمان فعال هستید یا خیر، در بیمارستان هر دو ساعت یک بار معاینه می شوید.

نکته ای درباره خونریزی

خونریزی چه همراه با انقباض ها باشد یا نباشد، همیشه باید به پزشک یا ماما گزارش شود. البته همه ی موارد خطرنام نیستند. مثلا هنگام آمیزش جنسی معمول است که اندکی خونریزی به رنگ روشن تجربه شود، خصوصاً در سه ماهه ی اول بارداری. وقتی مویرگ های دهانه ی رحم که هنگام بارداری متورم شده اند، تحریک و پاره می شوند، باعث خونریزی خواهند شد.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری