بلاگ

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم : بازی برای رشد کودکان ضروری است زیرا به بهبود  مسائل عاطفی، جسمی، اجتماعی و  کودکان و جوانان کمک می کند.

بازی همچنین فرصتی ایده آل برای ارتباط و تعامل بین کودک و والدین را فراهم می کند.  باوجود اهمیت بازی در ارتقا رشد کودکان، اما همچنان زمان قابل توجهی برای بازی کودک تخصیص داده نمی شود.

فاکتورهای مهمی وجود دارد که باعث این کاهش زمان بازی شده است  نظیر سبک زندگی، تغییر در ساختار خانواده و از این دسته موارد.

اما باید توچه داشت که یک تعادل را در زندگی برقرار کنید که کودکان بتوانند این زمان را از جانب والدین خود و یا از طرف پرستار کودکی که والدین برای او اختیار کرده اند، فراهم شود.

برای ایجاد محیط رشد کودک، به بهترین روش این است که بایستی بازی را در اولویت های زندگی اش قرار دهید و برای این بازی برنامه ریزی و تفکر و با یک مربی کودک در این مورد صحبت شود.

چرا که هر بازی برای هر سن متفاوت، و هر نوع بازی به گونه ای منحصر به فرد بر روی خلاقیت کودک اثر می گذارد.

بازی برای رشد بهینه کودک آنقدر مهم است که توسط کمسیون عالی سازمان ملل حقوق بشر سازمان به عنوان حق هر کودک شناخته شده است.

یک سری آیتم ها وجود دارد که این حق کودک را از او سلب می کند از جمله کار کودکان، استثمار و منابع محدودی که در درسترس کودکان در فقر وجود دارد، بزرگترین حق کودک که بازی نام دارد را از او سلب می کند و کودک را به چالش می کشاند.

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم : با این حال، حتی آن دسته از کودکان که به اندازه کافی خوش شانس هستند و در خانواده های غنی و مرفه زندگی می کنند، ممکن است مزایای کامل بازی را دریافت نکنند.

بسیاری از این کودکان به طرز فزاینده ای  تحت فشار تربیت می شوند که ممکن است مزایای محافظتی را که از بازی کودک محور به دست می آورند محدود کند.

از آنجا که هر کودکی سزاوار این فرصت است که به ظرفیت منحصر به فرد خود برسد، والدین کودک باید تمام عواملی را که در رشد مطلوب تداخل دارند را در نظر بگیرند و شرایطی فراهم کننند که به کودک اجازه می دهد به طور کامل از مزایای بازی برخوردار باشد و ذهن او را خلاق بار بیاورد.

هیچ یک از دستورالعمل ها نمی توانند بسیاری از عواملی را که بر بازی کودکان تأثیر می گذارند رعایت کنند.

این دستورالعمل ها به چگونگی محدودیت کودکانی که با فقر و مشکلات اقتصادی روبرو هستند و نمی توانند آن چنان که باید به نوع بازی هایی که در هر سن برای آنها مهم است، تمرکز داشته باشند.

فرض اصلی این است که بازی (یا برخی از اوقات فراغت موجود در مورد کودکان و بزرگسالان) برای رفاه شناختی، جسمی، اجتماعی و عاطفی کودکان و جوانان ضروری است.

فرصت های پیشرفت تحصیلی برای توانایی برخی از کودکان در تحصیل آنها حیاتی است.

ضروری است که طیف گسترده ای از برنامه های روزانه و مستمر برای تأمین نیازهای فرزندان در دسترس باشد و آنها را درگیر بازی کنیم چرا که همین بازی تعاملات و خلاقیت ها را برای او به ارمغان می آورد.

قطعا همه ی ما به دنبال این هستیم که کودکانمان در محیطی بهینه رشد کنند تا بتوانیم آنها را برای داشتن توانایی های آکادمیک، اجتماعی و عاطفی آماده کنیم و آنها را به سمت آینده ای که خودشان سازنده آن هستند سوق دهیم.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود.

برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید.

پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند.

پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند.

مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید.

شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید.

پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری