اگر می خواهید دندان های فرزندتان سالم باشد…

پوسیدگی دندان

اگر می خواهید دندان های فرزندتان سالم باشد…

پارسیان آوید ( پرستار کودک در منزل در تهران ): همه مادران می دانند که باید دندان های شیری نوازدشان را که بعد از 6 ماهگی شروع به رشد می کنند، مسواک بزنند اما اکنون کارشناسان به والدین توصیه می کنند که حتی قبل از رشد دندان ها، لثه های نوزاد خود را تمیز کنند.

پرستار کودک در منزل در تهران

پرستار سالمند در منزل در تهران

داشتن دندان های سالم

به گزارش ام اس ان بی سی، محققان متوجه شدند در دهان نوزادان صدها گونه مختلف از باکتری زندگی می کنند. اگر والدین نسبت به رعایت نظافت لثه های نوزاد خود بی توجه باشند، این باکتری ها در آینده می توانند سبب ایجاد پوسیدگی در دندان ها شود. همچنین به والدین توصیه می شود سعی کنندتا حد امکان میزان شکر را در غذاهای نوزادشان کاهش دهند. البته در امکان میزان شکر را در غذاهای نوزادشان کاهش دهند. البته در مورد نوزادانی که فقط با شیر مادر تغذیه می شوند نگرانی ها تا حدی کمتر است. شیر مادر آنتی بادی ها و آنتی اکسیدان هایی دارد که این میکروب ها را از بین می برد. اما در عوض شیر خشک ها و دیگر انواع غذاهای نوزاد مقدار زیادی شکر دارند. همچنین بهتر است آب میوه و دیگر نوشیدنی ها را با شیشه شیر وارد بدن خود کنند. دهان انسان هنگام وارد شدن غذا اسید ترشح می کند که می تواند باعث پوسیدگی دندان شود. به همین دلیل است که کودکانی که مرتب از شیشه شیر، آب میوه یا دیگر نوشیدنی ها را دریافت می کنند بیشتر دچار پوسیدگی دندان می شوند.

اشتراک گذاری :

خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید