بلاگ

اگر می خواهید دندان های فرزندتان سالم باشد…

اگر می خواهید دندان های فرزندتان سالم باشد…

اگر می خواهید دندان های فرزندتان سالم باشد… : همه مادران می دانند که باید دندان های شیری نوازدشان را که بعد از 6 ماهگی شروع به رشد می کنند، مسواک بزنند اما اکنون کارشناسان به والدین توصیه می کنند که حتی قبل از رشد دندان ها، لثه های نوزاد خود را تمیز کنند.

اگر این کار را نمی دانید که به چه صورت باید انجام شود از پرستار کودک نیز می توانید راهنمایی بگیرید.

داشتن دندان های سالم

به گزارش ام اس ان بی سی، محققان متوجه شدند در دهان نوزادان صدها گونه مختلف از باکتری زندگی می کنند.

اگر والدین نسبت به رعایت نظافت لثه های نوزاد خود بی توجه باشند، این باکتری ها در آینده می توانند سبب ایجاد پوسیدگی در دندان ها شود.

همچنین به والدین توصیه می شود سعی کنندتا حد امکان میزان شکر را در غذاهای نوزادشان کاهش دهند. البته در امکان میزان شکر را در غذاهای نوزادشان کاهش دهند.

البته در مورد نوزادانی که فقط با شیر مادر تغذیه می شوند نگرانی ها تا حدی کمتر است. شیر مادر آنتی بادی ها و آنتی اکسیدان هایی دارد که این میکروب ها را از بین می برد.

اما در عوض شیر خشک ها و دیگر انواع غذاهای نوزاد مقدار زیادی شکر دارند. همچنین بهتر است آب میوه و دیگر نوشیدنی ها را با شیشه شیر وارد بدن خود کنند.

دهان انسان هنگام وارد شدن غذا اسید ترشح می کند که می تواند باعث پوسیدگی دندان شود. به همین دلیل است که کودکانی که مرتب از شیشه شیر، آب میوه یا دیگر نوشیدنی ها را دریافت می کنند بیشتر دچار پوسیدگی دندان می شوند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری