بلاگ

باردار شدن

 

بارداری دوره ای رمانتیک از زندگی فرد است که با ایجاد آمادگی لازم به طور حتم همراه با بهترین تجربیات نیز خواهد بود. با اینکه ممکن است بطور اتفاقی باردار شوید اما سعی کنید از قبل برای بارداری خود به طور کامل آماده شوید، چرا که با این کار نه تنها سلامت فرزند و خودتان تضمین می کنید بلکه بار بسیاری از نگرانی های نیز کاهش می یابد.

آیا برای باردار شدن آماده هستید ؟

مراقبت های پیش از بارداری؛

در یک بارداری سالم، مراقبتهای پیش از بارداری نقش بسیار مهمی ایفا می کند. پیش از اقدام بارداری، یک قرار ملاقات با پزشک متخصص زنان و زایمان تنظیم کنید تا تمام آزمایش های لازم را انجام داده و هر سوالی که درباره بارداری و زایمان دارید از او بپرسید. پزشک سوابق پزشکی شخصی و خانوادگی، سلامتی فعلی و داروهایی که در حال حاضر هستند مصرف می کنید را بررسی می کند. برخی از داروها برای بارداری خطرناک هستند و برخی دیگر با رسوب کردن در چربی های بدن، روند بارداررشدن را مختل می کنند و یا به جنین آسیب می رسانند.

آمادگی جسمی؛

به تمامی افرادی که قصد باردار شدن دارند، توصیه می شود پیش از بارداری مکمل فولیک اسید مصرف کنند و ویتامین های پیش از بارداری را نیز فراموش نکنند، فولیک اسید مانع اختلالات لوله عصبی جنین مانند شکاف در مهره ها می شود(اسپسنا بیفیدا). اگر تغذیه مناسبی ندارید، باید روش خود را تغییر دهید. شما نباید اضافه و یا کمبود وزن داشته باشید، زیرا در هر دو شرایط بارداری تان به خطر می افتد. اگر سیگار و الکل مصرف می کنید، به سرعت باید آن را ترک کنید زیرا به شدت برای سلامتی شما و جنین خطرناک است. اگر تا کنون آزمایش ژنتیک انجام نداده اید، پیش از بارداری به همراه همسرتان این کار را انجام دهید تا از انتقال بیماری های ژنتیکی به فرزند خود جلوگیری کنید و از بالا بودن سیستم ایمنی خود مطمئن شوید. اگر در طول یک سال گذشته به پزشک مراجعه نکرده اید، باید از ناحیه لگن معاینه شوید و آزمایش پاپ اسمیر و بیماری های انتقالی تناسلی را نیز انجام دهید.

آمادگی بارداری ورود نوزاد؛

حتما باید برای بچه دار شدن آماده باشید، کودک شادی و لذت وافری را همراه باخود خواهد آورد اما بیاد داشته باشید که مسئولیت های او نیز کم نیستند. مهمترین مواردی که باید پیش از باردار شدن به آنها توجه کنید:

ثبات اقتصادی: بچه هزینه دارد! تخت، ننو، صندلی اتومبیل، پوشک، لباس، بطری شیرو تمام لوازم مورد نیاز نوزاد همه هزینه دارند. می توانید برای کاهش هزینه ها از تخت و صندلی اتومبیل دست دوم استفاده کنید.
آمادگی و ثبات عاطفی: آیا آماده اید تا خودتان را وقف فرد دیگری کنید؟ آیا از نظر عاطفی و روحی در وضعیتی قرار دارید که بتوانید مسئولیت یک فرزند را بپذیرید؟ حضور یک نوزاد نیازمند مدیریت و تغییرات بسیاری است که تمام وجوه زندگی یک خانم را تحت قرار می دهد. شما و همسرتان هر دو باید به طور کامل برای بارداری و ورود فرزند آماده باشید.

پارسیان آوید در زمینه نگهداری، مراقبت و مشاوره از کودک، سالمند و یا بیمارتان در منزل، و همچنین مراقبت های قبل و بعد از بارداری،  با سابقه درخشان و کادر مجرب و باتجربه و تایید شده، خدمت گذار شما خواهد بود. . جهت ارتباط با این مرکز با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری