بلاگ

باورهای عمومی ناباروری

باورهای عمومی ناباروری

باورهای عمومی ناباروری : امروزه با استفاده از تکنیک های کم باروری حتی برای مردانی که در حالت عادی اسپرم ندارند نیز می توان با استفاده از جراحی تعداد معدودی از اسپرم را از باقت بیضه استحصال کرد تا زوجین بتوانند صاحب فرزند شوند. با این روش حدود 50 درصد علل ناباروری در مردانی کهمشکل اسپرم داند قابل حل است.

باورهای رایج

باور رایج/ دو چرخه سواری بر شمارش اسپرم اثر میگذارد.

حقیقت: این گفته اصلاً حقیقت ندارد. به گفتهی دکتر ونتر، دو چرخه سواری بر عملکرد بیضه ها یا شمارش اسپرم تاثیر ندارد. این درکی اشتباه است.

باور رایج/  باروری مردان کاهش نمی یابد مهم نیست که پدر چه سنی داشته باشد.

حقیقت: گرچه باروری مردان مثل بانوان به شکل چشمگیر کاهش نمی یابد، ولی بنابر مطالعات، باروری مردان پس از چهل سالگی شروع به کاهش می کند، یعنی زمانی که تمرکز اسپرم ها در انزال کاهش می یابد و قدرت تحرک اسپرم ها کندتر می شود. گرچه اغلب مردان تا هفتاد سالگی بارور باقی می مانند، ولی لقاح جنین برای پدر سمن تر به مدت طولانی تری نیاز دارد.

باور رایج/ وزن هیچ اثری بر تولید اسپرم آقایان ندارد.

حقیقت: چاقی بزرگترین عامل تاثیرگذار بر تحرک اسپرم است. اگر درباره ی بچه دار شدن جدی هستید، زمان آن رسیده است که درباره ی کاهش وزن خود جدی باشید.

باور رایج/ تزریق تستسترون به تولید اسپرم کمک می کند.

حقیقت: به گفته ی دکتر ونتر، مثل استروئید، آنابولیک، تزریق تستسترون تاثیر بسیار مخربی بر تولید اسپرم دارد، زیرا می تواند آثار طولانی مدت داشته باشند.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری