بلاگ

باید ها و نباید ها

پرستار کودک

 

باید ها و نباید ها

باید ها و نباید ها : بدون شک برای حمایت از فرزند کوچکتان میخواهید بهترین ها را انجام دهید. برای به تحقق این خواسته، آنچه که در دوران بارداری باید و نباید انجام دهید، در این مقاله آمده است.

 

رعایت های بارداری

آیا می توانم موهایم را رنگ کنیم؟

اولاً، مقدار بسیار کمی از رنگ مو از طریق پوست جذب می شود و احتمال این که این مواد توسط جنین نیز جذب شود، بسیار ناچیز است. بنابر پژوهش ها، مواد شیمیایی موجود در رنگ های پایدار و نیمه پایدار به چندان سمی نیستند و مصرف آنها در دوران بارداری ایمن است. اگر نگرانید، این گزینه را دارید که از آرایشگرتان بخواهید تا رنگ مو از پوست سرتان دور نگه دارد. نرس ماما، هنی دیبر، هشدار می دهد که ممکن است رنگ موهایتان چندان موافق میل شما نباشد. زیرا به سبب دگرگونی های هورمونی، امکان تغییر رنگ دانه های موهایتان وجود دارد. برای پیشگیری از تنفس مواد شیمیایی در آرایشگاه نیز از ماسک مناسب استفاده کنید. همچنین سعی کنید به آرایشگاه هایی مراجعه کنید که سالن آن تهویه مناسبی داشته باشد. توصیه می شود که در دوران بارداری از رنگ موهای طبیعی استفاده کنید. همچنین استفاده از مواد شیمیایی برای صاف کردن موها به طور کلی ممنوع است.

آیا می توانم به ناخن هایم رسیدگی کنم؟

ناخن بافت زنده نیست، پس هر چیزی که به آنها می زنید، نمی تواند جذب بدنتان شود. اما آرایشگاه هایی که بهداشت را رعایت نمی کنند، محل خوبی برای میزبانی از باکتری ها و قارچ هایی هستند که برای سلامت شما مضر هستند. در بتدا لازم است که بررسی کنید که آنها روند استانداردی برای استریل کردن تجهیزاتشان دارند یا نه. آیا از ابزارهای غیر فلزی دوباره استفاده می کنند و آیا دستکش به دست می کنند! ایا انها جواز رسمی برای این کار دارند و آن را روی دیوار می بینید؟

هشدارها درباره ی حالت تهوع: بخارهایی که از لاک ناخن و چسب های مخصوص این کار در هوا پخش می شود، شاید باعث حالت تهوع شوند. بنابراین صندلی را انتخاب کنید که هوا به خوبی جریان داشته باشد.

آیا به مصرف داروی ضد افسردگی خود ادامه دهم؟

مادران باردار توجه داشته باشند: افسردگی دوران بارداری امری حقیقی است. پریشانی احساسی حتی پیش از این که بچه دار شوید، می تواند فرزندتان را در زندگی آتی خود دچار اضطراب و افسردگی کند و احتمال ابتلای شما به افسردگی پس از زایمان را افزایش دهد. به گفته ی خانم دیبر، مصرف اکثرا داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری ایمن است و اهمیت دارد که مادران از نظر احساسی خوب باشند. مراقب پزشکی خود را از بارداریتان آگاه سازید. به این ترتیب، می توانید مطمئن باشید که داروهای مصرفی تان برای استفاده در دوران بارداری ایمن است

طبق پژوهشی از سال 2015، بسیاری از داروهای ضد افسردگی اس اس آرای با اختلالات مادرزادی مربوط نبوده اند. در حالی که طبق مطالعاتی دیگر، اگر داروی ضد افسردگی مصرف می کنید، خطر کمی اختلال مادرزادی رو به رویید. اما تحقیقاتی دیگر نشان می دهد که افسردگی در دوران بارداری می تواند خطر اختلال مادرزادی را نیز افزایش دهد. در نهایت، درباره ی بهترین گزینه ی مناسب خود با پزشک مشورت کنید.

آیا اشعه پرتو ایکس ایرادی ندارد؟

بله و خیر! به همین علت است که حتی وقتی باردار نیستید، از شما می خواهند که روکش محافظی را روی شکمتان قرار دهید. به عنوان خانمی در سن تولید مثل، همیشه این احتمال وجود دارد که باردار باشید ولی از آن آگاه نباشید. سه ماه نخست بارداری زمانی است که بسیاری از بانوان هنوز حتی از بارداری خود آگاه نیستند و زمانی بسیار حیاتی برای رشد جنین است.

اگر باردارید و مجبورید برای تصویر برداری در برابر اشعه پرتو ایکس قرار گیرید، مطمئن شوید که زیر نظر متخصص مجرب و با روکش سرب برای محافظت از شکمتان آن را انجام دهید .پرتو ایکس دندانی ایمن تر است. بنابراین نیازی نیست که فقط به این خاطر که باردارید، از معاینات سالانه ی دندان پزشکی خود صرف نظر کنید.

آیا می توانم داروی آکنه مصرف کنم؟

اگر درباره ی تغییرات پوستی دوران بارداری خود آزرده خاطر هستید ، پیش از این که قرص بخورید یا کرم مصرف کنید، نزد پزشک بروید. آکنه ی بارداری می تواند اثرات دراز مدتی بر پوست شما داشته باشد، پس این مورید نیست که آن را نادیده بگیرید. تعدادی از داروهای اکنه برای بارداری ایمنی هستند. اما همیشه پیش از مصرف هر گونه دارو یا پمادی با پزشکتان مشورت کنید. مصرف داروی روآکوتان به طور کلی ممنوع است. اگر برای درمان آکنه از این دارو استفاده می کنید، باید بیشتر احتیاط کنید که باردار نشوید. توجه داشته باشید که پس از متوقف کردن استفاده از این داروها، برای بچه دار شدن حداقل باید شش ماه صبر کنید.

اگر این خوراکی ها را بخورم، تکلیف چیست؟

ویاریوشی کرده اید، خانم دیبر هشدار می دهد: از خوردن ماهی خام، شیر غیرپاستوریزه، تخم مرغ یا کم پخته و پنیر غیرپاستوریزه پرهیز کنید. همچنین مطمئن شوید که گوشت خوب پخته شده میل کنید. چون در دوران بارداری، با خطر بیشتری برای مسمومیت با باکتری های خوراکی روبه رویید. بنا بر اعلام مایو کلینیک، شاید واکنش بدنتان شدیدتر از زمانی باشد که باردار نبودید. در حالی که ماهی منبع فوف العاده برای امگا3 است. باید از مصرف بیش از چند واحد از ماهی های بزرگ که حاوی میزان بیشتری از جیوه هستند، در هتفه پرهیز کنید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع از پرستار کودک راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری