برای تسکین زانو درد چه باید کرد؟

عکسی از زانو درد

برای تسکین زانو درد چه باید کرد؟

گرفتاریهای جامعه امروزی، تعداد مبتلایان به آن، رو به افزایش است. زانو درد خواه در اثر ضربه و آسیب دیدگی باشد، خواه در اثر التهاب مفصلی طولانی مدت ایجاد شود، برای کمک به تسکین آن کارهای زیادی می توان انجام داد:

تسکین زانو درد

– ورزش کنید: انجام ورزش های قلبی عروقی، نظیر پیاده روی، شنا و دوچرخه زدن در آب و یا وزنه زدن و حرکات کششی، موجب تقویت زانوها و افزایش انعطاف پذیری آنها می شود.

– مراقب باشید زمین نخورید.

– استراحت و کمپرس یخ را فراموش نکنید:  یادتان باشد استراحت، کمپرس یخ و بالابردن زانوها برای تسکین درد ناشی از یک آسیب دیدگی خفیف یا سوزش ناشی از التهاب مفصلی، مفید هستند.

– از وزن خود غافل نشوید: اگراضافه وزن دارید، کاهش آن می تواند فشار روی زانوهای تان را کم کنید.

– به خاطر استفاده از وسایل کمکی خجالت نکشید: عصا یا چوب زیربغلی می توانند فشار را از روی زانوها بردارند.

–  از طب سوزنی استفاده کنید: این روش درمانی سنتی کشورچین شامل فروکردن سوزنهای بسیارنازک در نقاط خاصی از بدن است که به طرز گسترده ای انواع دردها، از جمله زانو درد را تسکین میدهد.

– کفش مناسب بپوشید: پاشنه های ساده و ایمن می توانند فشار روی زانوها را کاهش دهند. پزشکان اغلب به مبتلایان به التهاب مفاصل توصیه می کنند کفی های طبی در کفش خود بگذارند.

– از حرارت کمک بگیرید: در ۷۲- ۴۸ ساعت اول پس از آسیب دیدگی زانو، برای تسکین التهاب و بی حس کردن درد از کمپرس یخ استفاده کنید. یک کیسه پلاستیکی تکه های یخ خوب کارساز است؛ پس سه چهاربار در روز کیسه یخ را در حوله ای بپیچید که پوست را اذیت نکند و سپس آن را به مدت ۲۰- ۱۵دقیقه روی زانو بگذارید. همچنین می توانید همین کار را با دوش آبگرم، کیسه آبگرم یا حوله گرم تکرار کنید.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید