بلاگ

برخورد با افسردگی در طول کورونا ویروس

برخورد با افسردگی در طول کورونا ویروس

برخورد با افسردگی در طول کورونا ویروس

برخورد با افسردگی در طول کورونا ویروس : در میان همه گیر جهانی COVID-19، احساس ناامیدی و بی هدفی به راحتی احساس می شود. اما این نکات می تواند به بهبود روحیه شما و سهولت افسردگی کمک کند.

درک افسردگی

 • اگر انزوا، اضطراب، عدم اطمینان اقتصادی و تجاوز روزانه خبرهای بد ناشی از بیماری همه گیرنده کرونا ویروس بسیار سنگین بر روحیه شما می گذارد، شما تنها نیستید.

در ایالات متحده آمریکا، تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان به نظرسنجی بنیاد خانواده Kaiser، احساس کردند این بیماری همه گیر به سلامت روان آنها آسیب می رساند – و این تصویر در سراسر جهان تکرار می شود.

استرس انزوای اجتماعی، نگرانی در مورد شغل، پول و سلامتی و احساس عمیق از دست دادن که بسیاری از ما در حال حاضر با آن روبرو هستیم می تواند برای اولین بار باعث افسردگی شود یا اگر قبلاً تشخیص داده شده علائم را تشدید کند

 • وقتی از افسردگی رنج می برید، زندگی می تواند بسیار تاریک و ناامید به نظر برسد.

این می تواند در توانایی شما در تفکر مستقیم تداخل ایجاد کند، انرژی شما را تخلیه کند و در طول روز کار را دشوار کند.

حتی به دلیل برخی از کشورها و مناطق، محدودیت های اقامت در خانه را کاهش می دهد، بعید به نظر می رسد که زندگی به زودی به زودی به حالت عادی برگردد.

اما مهم نیست که چه محدودیت هایی را در حال حاضر که در آن زندگی می کنید، این راهکارها می تواند به شما در مقابله با تنهایی، سهولت افکار منفی، بهبود روحیه شما و مقابله با علائم افسردگی کمک کند.

برخورد با افسردگی در طول کورونا ویروس : اگر احساس خودکشی می کنید …

وقتی افسردگی باعث می شود دچار حس خودکشی شوید، مشکلات شما موقت به نظر نمی رسد، به نظر می رسد بسیار زیاد و دائمی هستند.

اما با گذشت زمان، احساس بهتری خواهید داشت، به خصوص اگر کمک کنید. افراد زیادی وجود دارند که می خواهند در این زمان دشوار از شما حمایت کنند، بنابراین لطفاً به این نتیجه برسید!

مقالات مربوط به خودکشی را بخوانید و با مراکز مربوطه با این مشکلات تماس بگیرید.

می توانید به مراجعه به صفحه پرستار بیمار کرونایی اطلاعات جامعی از این بیماری کسب کنید.

چگونه COVID-19 بر افسردگی تأثیر می گذارد

 • این زمان ناراحت کننده و نامشخص است.

حتی بعد از گذشت ماه ها قفل شدن دوباره بعضی مکان ها باز می شوند، هنوز هم ممکن است پایان این بیماری خیلی طولانی به نظر برسد.

ممکن است شغل خود را از دست داده باشید، با مشکل اقتصادی روبرو شوید و نگران این باشید که اقتصاد و چه زمانی درست شود.

شما می توانید بخاطر از دست دادن عزیزان یا زندگی ای که قبل از همه گیری کرونا داشته اید ناراحت شوید، و برای ادامه راه زندگی اجتماعی، احساس ناامیدی و قطع شدن کنید.

زندگی در عصر کورونا ویروس می تواند تأثیر عمیقی بر روحیه شما بگذارد.

 • انزوا و تنهایی باعث افسردگی می شود.

انسان موجودی اجتماعی است. قطع شدن از عشق، پشتیبانی و تماس نزدیک خانواده و دوستان می تواند باعث افسردگی شود یا علائم موجود را بدتر کند.

ماه ها راه اجتماعی و سرپناه در خانه می تواند احساس تنهایی و انزوا شما را به همراه داشته باشد و مجبور شوید به تنهایی با مشکلات خود روبرو شوید.

 • یک رابطه مشکل ساز حتی ممکن است از تنهایی نیز بدتر باشد.

در حالی که روابط محکم و پشتیبان برای رفاه حال روحی شما بسیار مهم است، مجبور شدن برای گذراندن ماه ها در یک رابطه آشفته، ناخوشایند یا سوءاستفاده از قرنطینه شدن شود تا اینکه تنها باشید، به روح شما آسیب می رساند.

تمام ترس و عدم اطمینان پیرامون COVID-19 بدان معنی است که نگرانی طبیعی است.

اگر نگرانی شما از مارپیچ خارج از کنترل باشد، می تواند باعث وحشت و اضطراب شود.

از آنجا که اعتقاد بر این است که اضطراب و افسردگی ناشی از همان آسیب پذیری بیولوژیکی است، یک فرد اغلب می تواند منجر به افسردگی فرد دیگری شود.

 • سطح استرس رو به افزایش است.

تجربه یک تغییر اساسی در زندگی شما، از جمله مرگ یک دوست عزیز، از دست دادن شغل، تشخیص یک بیماری جدی یا مشکلات مالی یا رابطه ای، می تواند فشارهای چشمگیری را به همراه داشته باشد.

در نتیجه این بیماری همه گیر، شما ممکن است همزمان چندین مورد از این عوامل استرس زا را تجربه کرده و باعث آسیب پذیری بیشتر در برابر افسردگی شوید.

 • ما به روش های ناسالم مقابله روی آورده ایم.

بی حوصلگی، تنهایی و استرس بودن در محاصره شدن، تلاش مالی، یا مجبور کردن کار و مدرسه در منزل فرزندانتان، می تواند راه های ناسالم مقابله را بیابد.

شاید در تلاش برای خوددرمانی کردن روحیه خود و مقابله با استرس، بیش از حد در حال نوشیدن، سوءاستفاده از مواد مخدر یا مصرف بیش از حد غذاهای مضر باشید.

در حالی که این روش ها ممکن است یک تأکید کوتاه، در دراز مدت آنها علائم افسردگی شما را بدتر کند.

درعوض، می توانید از راهکار های سالم زیر برای تقویت روحیه و سهولت افسردگی خود استفاده کنید.

 • تمرکز خود را تغییر دهید

برای بهبودی از افسردگی هیچ راه حل آسانی وجود ندارد و یافتن انرژی و انگیزه برای انجام اولین قدم می تواند دشوار باشد.

اما شما بر روحیه خود کنترل بیشتری دارید آنچه که ممکن است بدانید.

 • درست است که این اوقات دردناک و نگران کننده است،

 و معدود افراد در حال حاضر چیزهای زیادی برای شاد کردن دارند.

اما در عین حال، افسردگی می تواند باعث شود که اوضاع حتی بدتر از آنچه که واقعاً هستند به نظر برسند.

وقتی افسرده هستید، همه چیز از طریق یک لنز منفی فیلتر می شود. با شناختن ساده آن، می توانید تمرکز خود را تغییر داده و اولین قدم را برای احساس خوش بینی بردارید.

 • خود را منحرف کنید.

هنگامی که شما افسرده، بیکار و از شبکه اجتماعی خود جدا شده اید، به نظر می رسد افکار منفی که در سرتان است به مرور بیشتر و بیشتر می شود، پایان نمی یابد.

اما می توانید چرخه را با تمرکز روی چیزی که معنا و هدف به زندگی شما می بخشد، بشکند.

شاید چیزی باشد که شما همیشه می خواهید یاد بگیرید، مانند یک زبان جدید یا یک ساز موسیقی؟

یا شاید شما همیشه می خواستید یک رمان بنویسید، آشپزی را بچینید، یا سبزیجات خود را پرورش دهید؟

تمرکز بر روی یک پروژه یا یک هدف، حتی کوچک، می تواند خوشامد گویی به افکار مثبت و خداحافظی از افکار و نگرانی های منفی باشد و حس معنا را به روزهای خود بیفزاید.

 • منابع ساده شادی را پیدا کنید.

در حالی که شما نمی توانید خود را مجبور به تفریح ​​کنید، می توانید خود را به سمت انجام کارهایی بکشید که باعث افزایش روحیه شما در طول روز می شود.

سعی کنید به گوش دادن به موسیقی های بلند قدیمی (حتی اگر می توانید از خواب بلند شوید و به رقصیدن بپردازید) یا با تماشای فیلم های خنده دار در یوتیوب یا اپیزودهایی از sitcom مورد علاقه خود، دلیلی برای خندیدن پیدا کنید.

سپری کردن وقت در طبیعت – خواه در پارک، پیاده روی در ساحل و یا پیاده روی ساده باشد – می تواند استرس را تسکین دهد و لبخندی بر چهره شما بگذارد، حتی اگر تنها باشید.

یا سعی کنید با بچه های خود یا یک حیوان خانگی بازی کنید – آنها به اندازه شما سود خواهند برد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری