بهترین زمان برای نوشیدن شیر چه زمانی است؟

نوشیدن شیر

بهترین زمان برای نوشیدن شیر چه زمانی است؟

 بعضی از افراد با مصرف شیر دچار نفخ و دل درد می شوند. اگر شما جزو این دسته افراد نیستید، بهترین زمان نوشیدن شیر برای شما قبل از خواب است. شیر حاوی تریپتوفان است و می تواند به راحت و آرام خوابیدن کمک کند. در عین حال بدن شما در طول خواب می تواند پروتئیند و کلسیم شیر را به طور کامل جذب کند.

زمان نوشیدن شیر

البته ممکن است خوردن شیر قبل از خواب برای تان سخت باشد و باعث دل درد شود. در این صورت می توانید شیر را هنگام صبحانه مصرف کنید. بهترین دلیل برای این برنامه غذایی این است که صبحانه کمتر از دیگر وعده های غذایی آهن دارد و چون کلسیم شیر از جذب آهن جلوگیری می کند  بهتر است شیر را با غذاهای کم آهن مصرف کنید. علاوه بر این مصرف شیر در این وعده مغز را برای یادگیری بیشتر آماده می کند و باعث رفع بی حالی، بی حوصلگی و  عصبانیت می شود.

در عین حال ویتامین c به جذب کلسیم شیر کمک می کند بنابراین بهتر است شیر را با میوه های تازه حاوی ویتامین C مصرف کنید. برای سلامت بیشتر، بهتر است از شیرهایی با حداکثر ۵/۱ درصد چربی استفاده کنید. شیرهای پرچرب تنها برای کودکان و ورزشکاران توصیه می شود.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید