بلاگ

به تعویق انداختن پیری

حفظ شادابی و جوان ماندن، آسان تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. این کار را از همین امروز شروع کنید؛ زیرا شما قدرت آن را دارید که پیری را به کنترل خود درآورید! این کار بسیار ساده است. فقط باید روی برخی موارد تعهد داشته باشید ودر زندگی بر اساسی آنها پیش بروید. در ابتدای راه، می توانید از پنج گام زیر برای افزایش انرژی و جوان و سالم ماندن در دهه های آتی زندگی خود استفاده کنید.

گام اول: دوراندیشی و بینشی مشخص برای ۲۵ سال آینده خود و زندگی تان داشته باشید
در ۲۵ سال بعد، قرار است که از نظر جسمی و ذهنی چه شرایط و عملکردی داشته باشید و چگونه به نظر برسید؟! از هم اکنون آن دورنما را درنظر بگیرید. آن گاه خود را متعهد کنید که به شرایط مورد نظرتان دست یابید. این تعهد و الزام زندگی تان را به همان سمت وسوپیش میبرد. حیرت آور است؛ اما امکان دارد.

نکته مهم: هرگز اجازه ندهید که افکار سنتی درباره سن وسالی، بینش و دوراندیشی شما را محدود کند.

گام دوم: از ویژگیهای جوانی و شادابی مورد نظرتان برای برای ۲۵ سال آینده فهرستی تهیه کنید
شما خواهان چه ویژگی های جسمی، روحی و ذهنی ای هستید؟ آیا در پی آن هستید که پیاده روی های طولانی داشته باشید و برای مثال، هشت کیلومتر راه بروید؟ یا جدول کلمات متقاطع را بدون کمک حل کنید؟ به ویژگی هایی فکر کنید که می خواهید آن ها را حفظ کنید یا حتی از آن ها اجتناب ورزید. به خاطر داشته باشید که با کار کردن بر روی آن ها حفظ و تقویتشان نیز آسان تر خواهد بود.

گام سوم: هر روز، عادت های ضد پیری را بسط و گسترش دهید
هر روز راه بروید و پیاده روی کنید. ندای درونتان به شما می گوید: امروز خیلی خسته ای یا در حال حاضر گرفتار و پر مشغله ای. پس این کار را به بعد محول کن. اما شاید نباید اجازه دهید که این صدا مانع فعالیت و پرداختن به این عادت مفید شود؛ همچنین روزانه مقدار زیادی آب بنوشید؛ زیرا بدن ما به اب نیاز دارد. پس هر روز حداقلی هشت لیوان اب بخورید. به رژیم غذایی خود، میوه ها و سبزیجات را اضافه کنید و تا حد ممکن از خوردن فست فودها اجتناب ورزید. از ویتامینها استفاده کنید و به نرمش و تمرینات بدنی بپردازید تا بدنی منعطف داشته باشید.

گام چهارم: مدیریت ذهنی مثبت داشته باشید
صحبت کردن با خود بسیار تأثیرگذار است؛ بنابراین درباره توانایی هایتان با خود صحبت کنید و از عبارت «من می توانم» استفاده کنید. از واگویه های مثبت استفاده کنید و این تمرین را روزانه با خود انجام دهید. در صورتی که موضوعی را فراموشی کردید یا توانایی لازم برای انجام دادن کاری را نداشتید، از عباراتی همچون «من دیگر دارم پیر می شوم» استفاده نکنید؛ زیرا ذهن ناخودآگاهتان این حرف را به عنوان واقعیت درنظر گرفته و آن را باور می کند. در نتیجه شما زودتر از موعد مقرر به آن شرایط می رسید! شاید نمی توانید کار خاصی را انجام دهید؛ اما این دلیل نمی شود که به خودتان بگویید: «من پیر و فرسوده شده ام !)) هریک از ما می دانیم که قابلیت به دست اوردن دستاوردهای بیشتری را داریم؛ بنابراین اجازه ندهید که هنجارها و اصول کلی اجتماع یا انتظارات خانواده مانع از دستیابی شما به توانایی های بالقوه تان شود.

گام پنجم: باور کنید که به تأخیر انداختن پیری بی شک امکان پذیر است
«شما می توانید فرایند پیری و فرسودگی را کنترل کنید.» بنابراین جمله فوق را باور کنید؛ زیرا در آن هدفی بزرگ وجود دارد و شما با سپری کردن روزها، سلامتی کافی و وابسته نبودن را تجربه می کنید. شما می توانید به طور کامل از بهترین سالهای زندگی تان لذت ببرید. بی شک، با باور، اراده و کمی تلاشی بیشتر، این واقعیت دست یافتنی خواهد بود.

پارسیان آوید در زمینه نگهداری، مراقبت و مشاوره از کودک، سالمند و یا بیمارتان در منزل با سابقه درخشان و کادر مجرب و باتجربه و تایید شده، خدمت گذار شما خواهد بود. . جهت ارتباط با این مرکز با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری