بلاگ

به فرزندتان کمک کنید مدرسه را دوست داشته باشد

به فرزندتان کمک کنید مدرسه را دوست داشته باشد.

به فرزندتان کمک کنید مدرسه را دوست داشته باشد : فرزند شما در بیشتر سالهای کودکی خود، دل بسته به خانه بوده است و  بیشتر علایقش را در خانه یا نزدیک آن جست و جو کرده است.

یکی از راه های تشویق فرزندتان برای بهره بردن از تجربیات آموزشی مدرسه، افزایش علاقه او به خود مدرسه می باشد، این تشویقات می تواد از طرف والدین، پرستار کودک و یا هر شخصی که از کودک نگهداری می کند نیز باشد.

بااستفاده از روش های ساده و خاص می توان نگرش مثبتی را راجع به مدرسه در ذهن کودک پروراند.

کودکانی که در محیطی رشد می کنند که والدینشان معتقدند دوران کودکی باید دوران کاملا آسوده خاطری در زندگی باشد، معمولاً از هر نوع فعالیتی که شبیه به کار کردن می باشد متنفرند.

بنابراین این بچه ها تا زمانی مدرسه راه دوست دارند که عمدتاً به بازی کردن بگذرد. اما به محض رفتن به کلاس های بالاتر و احساس نیاز به تلاش های بیشتر برای انجام کارها، از مدرسه متنفر می شوند.

بنابراین اگر فرزندتان بخواهید کارهای کوچکی را انجام دهد، وظایفی را به او بسپارید، بر انجام بازی های تخیلی و خلاقانه تاکید کرده و تکالیف یاد گرفتنی و حفظ کردنی را برایش فراهم کنید، به او کمک می کند که بیشتر از مدرسه خوشش بیاید و سبب ترقی او در محیط مدرسه می شود.

مدرسه و کودکان

بچه هایی که مهد کودک و کودکستان را می گذرانند، راحت تر با مدرسه ابتدایی سازگاری پیدا می کنند. مطمئناً بچه هایی که از نظر جسمانی و عقلانی آمادگی مدرسه رفتن را دارند، نسبت به آنهایی که آمادگی کامل جهت گذراندن اولین کلاسهایشان را ندارند، نگرش مطلوب تری نسبت به مدرسه دارند.

 

به فرزندتان کمک کنید مدرسه را دوست داشته باشد

 

نگرش شخص شما در رابطه با یادگیری، آموزش و مطالعه تاثیر  بسیاری بر روی نگرش فرزندتان در مورد مدرسه، موضوعات مخختلف و معلمان دارد.

اگر می خواهید فرزندتان از مدرسه رفتن لذت برده و چیزهای بسیاری از آن یاد بگیرد، باید نگرش مثبتی داشته باشید.

باید در مورد شرایط عاطفی موجود در مدرسه، تاثیر نگرش معلم ها و نوع مقررات بکار گرفته شده، تحقیق کنید.

معلم هایی که رابطه خوبی با شاگردان خود دارند و از مقررات دموکراتیک استفاده می کنند، دانش آموزان را تشویق می کنند تا مدرسه خود را دوست داشته باشند. معلم هایی که از شغل خود خسته شده اند، شاگردان غزیز دردانه دارند، روش تدریسشان ملال آور است و در کنترل کلاس خود یا خیلی مستبدانه و یا بسیار مسامحه کارانه عمل میکنند، تاثیر منفی بر روی بچه ها می گذراند.

رابطه معلم – شاگردی در میزان علاقه فرزند شما به مدرسه بسیار مهم می باشد.

بسیار بعید است بچه ای که نسبت به معلم ها نگرشی منفی دارد و در خانه مورد تشویق قرار گرفته است، در مدرسه به خوبی پیش برود، چرا که نگرش او راجع بع تمام معلم ها نامطلوب می باشد.

در این شرایط ، شانس فرزندتان برای علاقه مندی به مدرسه محدود می شود

برای کمک به انجام فعالیت های مدرسه

تمام والدین مایلند در فعالیت های مدرسه فرزند خود مشارکت کنند، به فرزندشان در انجام تکالیف مدرسه کمک کرده و آنها را تشویق کنند.

از نظر من اگر بخواهید تنها با رفتن به کتاب فروشی و خرید کتابهای آموزشی مناسب با سن فرزندتان این کار را انجام دهید، کار اشتباهی است.

این امر سبب می شود که شکا از روش هایی بهره بگیرید که با روش های مورد استفاده در مدرسه متفاوت می باشند و در نتیجه منجر به سردرگمی بچه  و دیر فهمی او در دروس می شود.

بهترین روش از هر جهت آن است که دیداری با معلم فرزند خود داشته باشید و طی آن در مورد نوع دروسی که فرزندتان می گذراند و شیوه تدریس آنها بحث کنید.

اگر واقعاً به پیشرفت فرزند خود علاقه مند هستید، مستقیماً زمانی را به آموزه های فرزندتان و روش های مورد استفاده در مدرسه او اختصاص دهید.

تنها با این شیوه می توانید امیدوار باشید که دروسی را که فرزندتان طی روز فرا می گیرد، تقویت نمایید.

زمانی که رابطه خوبی بین شما و معلم فرزندتان شکل گرفت، پیشنهاد شما برای کمک به تقویت دروس مدرسه در منزل بااستقبال روبرو خواهد شد.

باید بهترین روش کمک به تقویت دروس تدریس  شده در مدرسه را از معلم فرزندتان بپرسید.

ممکن است معلم فرزندتان از شما دعوت کند تا به مدرسه بروید و به عنوان ناظر در برخی از درس ها حضور داشته باشید.

برخی از مدارس ، والدین را تشویق می کنند تا در تدریس واقعی به بچه ها شرکت کنند،به ویژه در نواحی که گاهی مدارس با کمبود پرسنل مواجه می شوند.

حقیقت آن است که بسیاری از روش های جدیدی که معلم ها بکار می گیرند با روش هایی که برای اموزش مامورد استفاده قرار می گرفت، کاملا متفاوت هستند و احتمالاً باید یک دوره آموزشی ما مورد استفاده قرار می گرفت،کاملا متفاوت هستند و احتمالا باید یه دوره آموزشی جدید را بگذرانید تا مهارتهایی را که فرنزدتان به راحتی از عهده آنها بر می آید، کسب نمایید.

انجام این کار بهترین وضعیت ممکن است، چرا که به طور همزمان با فرزندتان درس میخوانید، تجارب یکسانی کسب می کنید و می توانید لذت موفقیت را با هم تقسیم کنید. برای آشنا ماندن فرزندتان با کتابهای کار، تجهیزات و وسایل مورد استفاده در مدرسه، متابولیک یتوانید از معلم  او بخواهید که اگر امکان دارد هر شب بعضی از آنها را با خود به منزل ببرید، با این کار آموزش فرزندتان تداوم می یابد.

این کار آموزش در منزل را برای فرزندتان تسهیل می کند و میزان سرخوردگی که به علت اشتباهات ادراکی بین شما و او احساس می کنید، محدود می شود.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری