بلاگ

به کودک نوپای خود کمک کنید که بدون خطر کشف کند.

به کودک نوپای خود کمک کنید که بدون خطر کشف کند.

به کودک نوپای خود کمک کنید که بدون خطر کشف کند : کشف و خطر: کشف کردن کودک می تواند در کنار و با کمک والدین ، پرستار کودک و یا مراقب او باشد.

هنگامی که کودک، راه رفتن را یاد میگیرد، وقت آن است که اجازه بدهید از کالسکه اش بیرون بیاید و با شما راه بیاید.

اگر لباسش کثیف شد، اهمیت ندهید. او باید در این سن، لباسش را کثیف کند. برایش جایی را پیدا کنید که ناچار نباشید هر لحظه دنبالش باشید و در عین حال، او بتواند با بچه های دیگر انس بگیرد.

اگر دیدید که ته سیگاری را برداشته است، باید بلافاصله از جا بپرید و آن را از دستش بگیرید و چیز جالب تری را به دستش بدهید. شما نمی توانید به او اجازه بدهید که یک مشت پر خاک و سنگ بخورد، چون روده هایش اذیت می شوند و کرمک می گیرد.

اگر همه چیز را در دهانش می گذارد، به دستش یک تکه بیسکویت یا جسم پاکیزه ای برای جویدن بدهید تا دهانش مشغول باشد. اینها، خطرات عادی مستقل شدن در این سن هستند.

حبس کردن کودکی که قادر به راه رفتن است و محکوم کردن او به راه رفتن با روروئک، ممکن است او را از برخی درد سر ساختن ها دور نگه دارد، ولی جلوی رشدش را می گیرد و روحیه اش را تخریب می کند.

 

به کودک نوپای خود کمک کنید که بدون خطر کشف کند.

اجتناب از صدمات: یکسالگی، سن خطرناکی است و مادران نمی توانند جلوی همه صدمات را بگیرند. اگر بیش از حد، مراقب و نگران باشند، فقط کودک را ترسو و وابسته می کنند.

پای بچه ها به هنگام بازیهای فعالانه و سالمشان، خراش هایی برمی دارد و ممکن است بدنشان زخم شود. اگر شما کاملاً مراقب باشید و چند پیشگیری ساده را به کار بگیرید، می توانید فرزندان خود را از صدمات جدی حفظ کنید.

بگذارید کودکان از قفس (پارک) بازی بیرون بیایند: بعضی از بچه ها تا یکی  تا دوسالگی، دست کم برای مدت کوتاهی در قفس بازی می مانند، ولی عده ای از آنها، هنوز به سن 9 ماهگی نرسیده، احساس می کنند آنها را زندانی کرده اند.

اغلب بچه ها تا سنی که به راه می افتند (حدود پانزده ماهگی)  قفس بازی (پارک) را خوب تحمل می کنند. هنگامی که کودکتان در قفس، احساس اندوه می کند، او را بیرون بیاورید، ولی لزوماً با اولین اعتراضی که می کند، این کار را نکنید.

اگر وسیله یا اسباب بازی جدیدی را به دستش بدهید، احتمالاً از این که یکی دوساعت دیگر هم در آنجا بماند، شکایتی نخواهد داشت، خسته شدن از قفس (پارک) بازی، روندی تدریجی است.

اوایل بعد از مدتی طولانی، هسته می شود، ولی بعد به تدریج حوصله اش زودتر سر می رود. شاید ماه ها بگذرد تا او به این که او را در قفس می گذارید، اعتراض کند.

در هر حال، هر وقت احساس کرد به اندازه کافی در قفس بوده است، او  را بیرون بیاورید.

بسیاری از کودکان نوپا هنگامی که همراه مادرشان به سوپر مارکت یا تفریح می روند، نزدیک او می مانند، ولی بعضی ها هم که بیش فعال و ماجراجو هستند، راهشان را می گیرند و می روند و مادرشان را سکته می دهند!

برای این جور بچه ها، مهاری که به بالا تنه شان وصل می شود و یا دستبند، ممکن است بسیار به درد بخورد. آیا دیگران به خاطر این فرزندتان را به خودتان بسته اید، چپ چپ نگاهتان می کنند؟ شاید! آیا از این بابت ناراحت می شوید؟ احتمالاً نه.

ایمنی کودک، مهمترین مسئله است و هر چیزی که به شما کمک کند تا خیالتان آسوده باشد و از وجود فرزندتان لذت ببرید، بهترین کار است (بدیهی است که از این ابزار نباید برای بستن کودک در جایی استفاده کرد).

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری