بلاگ

بی تحرکی و سالمندی

دستورالعمل‌های فعالیت‌های فیزیکی برای آمریکایی‌ها بیان می‌کنند که بزرگسالان بین ۱۸ تا ۶۴ سال و افراد بالای ۶۵ سال باید هر هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه با شدت متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه فعالیت فیزیکی هوازی قدرتی داشته باشند.
به بزرگسالانی که قادر به انجام این دستورالعمل‌ها نیستند، توصیه می‌شود که از لحاظ جسمی و تا جایی که توانایی و شرایط آنها اجازه می‌دهد،فعالیت جسمانی داشته باشند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که افراد مسن روزانه بیش از ۹ ساعت از وقت خود را صرف نشستن می‌کنند.
آسیب‌های بی تحرکی به خوبی اثبات شده و مطالعه‌ای که سال گذشته در Medical News Today منتشر شد نشان می‌دهد که بیش از ۳ ساعت نشستن در روز، سالانه سبب ۴۳۰ هزار مرگ در سراسر ۵۴ کشور جهان می‌شود.

محققان در دپارتمان پزشکی دانشگاه “دالهاوزی” و همکارانشان در این پژوهش به بررسی این موضوع پرداختند که آیا بی تحرکی در افزایش خطر مرگ و میر افراد میانسال ضعیف دخیل است یا خیر.

افراد میانسال ضعیف در اینجا به کسانی گفته می‌شود که به علت بالا رفتن سن دچار عواملی مانند ضعف، کاهش وزن ناخواسته، کندی و خستگی می‌شوند.
این مطالعه شامل اطلاعات مربوط به ۳,۱۴۱ بزرگسال ۵۰ ساله و بالاتر است که در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ در این پژوهش شرکت کردند.
به عنوان بخشی از این مطالعه، از افراد خواسته شد تا در طی ساعات بیداری ردیاب‌های اندازه گیری فعالیت را مورد استفاده قرار داده و محققان از این داده ها برای محاسبه میزان زمان بی تحرکی هر بزرگسال استفاده کردند.

محققان دریافتند در میان کسانی که از قدرت بدنی بالایی برخوردار نبودند و دستورالعمل‌های فعالیت‌های فیزیکی را رعایت نمی‌کردند، نشستن طولانی مدت با افزایش خطر مرگ همراه بوده است که این مسئله شامل بزرگسالان ضعیفی که دستورالعمل‌های تمرینی را انجام داده بودند نمی‌شد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری