تب پس از زایمان

تب پس از زایمان

تب پس از زایمان

تب خفیف پس از زایمان شایع است. اکثر زنان دمای حدود 38-37.5 سانتی گراد در طول 24 ساعت اول پس از زایمان دارند که معمولا کمتر از 12 ساعت به طول می انجامد. در مادرانی که تحت سزارین قرار می گیرند، تب شایع تر است. تب بالا پس از زایمان ممکن است نشانه عفونت باکتریایی باشد که نیاز به درمان آنتیبیوتیکی دارد. اگر سزارین، پارگی واژن یا اپیزیوتومی رخ داده باشد، زخم ممکن است عفونت کند.

چندیدن روز پس از زایمان می گذرد احتمال آنکه عفونت مرتبط با زایمان باشد، کمتر شده و احتمال اینکه علایم مربوط به عفونت ویروسی باشند بیشتر می شود.

توصیه های خانگی تب بعد از زایمان

  1. لباس زیادی نپوشید. اگر لرز دارید، لباس گرم بپوشید ولی پس از خاتمه لرز لباس خنک و سبک بپوشید.
  2. از دوش گرفتن یا کمپرس سرد برای کاهش دما استفاده نکنید. این کار باعث لرز شدید و در پی آن افزایش دمای بدن می شود.
  3. از استامینوفن یا بروفن برای درمان تب استفاده کنید.
  4. مایعات زیاد بنوشید. باید ازکم آب شدن بدن تان پیشگیری کنید.از نوشیدنی های الکلی، قهوه و چای معمول که مممکن است باعث از دست دادن بیشتر مایعات شود، پرهیز کنید.
  5. در صورت احتقان پستان شیردهی را اداه دهید و پس از شیدهی از کمپرس سرد استفاده کنید. از نحوه صحیح شیردهی خود مطمئن شوید.
  6. به یاد داشته باشید تب می تواند اولین علامت بیماری های جدی پس از زایمان باشد. با ماما،مراقب سلامت یا پزشکتان تماس بگیرید. حتی اگر تب با دارو بهبود یافته است، ولی از جنبه های دیگر احساس ناخوشی می کنید، باید به پزشک یا مرکزی که در آن زایمان کرده اید مراجعه کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

 


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید