بلاگ

تعویق عادت ماهیانه و بیبی چک

 

تعویق عادت ماهیانه و بیبی چک

تعویق عادت ماهیانه و بیبی چک : در صورتی که دستور العمل های مربوط به بیبی چک یا تست خانگی بارداری به درستی انجام شود، بعید استکه نتیجه ی منفی کاذب حاصل شود. تست های بیبی چک اغلب آزمایش HCG نامیده می شوند، زیرا پس از کاشت نو جنین درون دیواره رحم، هورمون HCG آزاد می شود. اما پس از عقب افتادن عادتماهیانه، مدتی طول میکشد تا این هورمون  در آزمایش نشان داده شود. برای مثال، اگر 10 روز پس از تاخیر عادت ماهیانه، تست بارداری انجام دهید و باردار باشید، بعید است که نتیجه ی آن منفی شود.

اما این موضوع در هر فرد متفاوت است، و ممکن است بدن برخی از بانوان با وجود بارداری، هورمون HCG را به درستی ترشح نکند، اما این اتفاق به ندرت رخ دهد. اگر دستورالعمل های مربوط به بیبی چک را به درستی اجرا کرده اید و در نتیجه ان منفی شده است، ممکن است باردار نبوده یا تست اشتباه باشد.

 

تعویق عادت ماهیانه و نتیجه منفی بیبی چک

همواره بهتر است چند روز صبر کنید و دوباره بیبی چک دیگری را امتحان کنید تا نتیجه ی صحیح حاصل شود. در صورتی که نتیجه مجددا منفی شد،احتمال بارداری بسیار اندک است.

علل دیگر منفی شدن بیبی چک با وجودبارداری عبارتند از :

رقیق بودن بیش از حد ادرار:

اگر پیش از انجام تست بیبی چک،مایعات زیادی مصرف کنید. ممکن است نتیجه ی منفی خاصل شود . برای گرفتن نتیجه ی بهتر، از نوشیدن بیش از حد مایعات پیش از انجام تست خودداری کنید.

انجام تست در ساعات نامناسب روز:

اکیدا توصیه می شود که تست بیبی چک را در اولین ادرار صبحگاهی انجام دهید. زیرا در این ساعت میزان بیشتری از هورمون HCG در ادرار جمع می شود.

نکته ی قابل توجه این استکه نشان دادن نتیجه ی مثبت بیبی چک هرگز اشتباه و کاذب نیست. اما متابولیک میتوان در نتیجه ی منفی تردید کرد.

اگر استفاده از بیبی چک نتیجه بخش نبود، می توانید از مدل های دیگر آن استفاده کنید. انواع مختلف بیبی چک های بارداری در بازار وجود دارند، اما سعی کنید از تستهای ارزان قیمت استفاده نکنید، زیرا کیفیت و دقت آنها پایین تر و احتمال خطا در آنها بیشتر است.

مکمل های محرک بارداری

اگر عادت ماهیانه شما عقب افتاده اما نتیجه تست بیبی چک نیز منفی است، بهتر است  چند روط صبر کنید. ممکن است خونریزی آغاز شود، افرادی که برای بارداری تلاش می کنند، اغلب در صورت تعویق خونریزی، به سرعت به سراغ تست بارداری می روند، زیرا امید دارند که تاخیر در عادت ماهیانه نشانه ی بارداری باشد، اما همیشه این گونه نیست.

ممکن است شما یا همسرتان با مشکلات ناباروری روبرو باشید. در این شرایط می توانید از مکمل های ویژه ناباروری استفاده کنید

ممکمل های بارداری برای بانوان

تعدادی از مهمترین مکمل های مفید برای بانوانی که با مشکل باردار نشدن روبرو هستند:

روی (زینک): اگر در تلاش هستید تا باردار شوید، باید قرص مکمل زینک جز رژیم غذایی روزانه شما باشد، زیرا در بانوان به تقویت باروری و تخمک گذاری و در مردان به تولید اسپرم و تستسترون کمک بسیاری می کند.

اسید فولیک:  یکی از ضروریات بارداری بانوان اسید فولیک است، انجمن بارداری آمریکا مصرف این ماده را برای هر فردی که میخواهد مادر شود توصیه می کند،زیرا به بدن کمک می کند تا گلبول قرمز تولید کند.

مولتی ویتامین: مواد مغذی نقش بسیار مهمی در بارداری دارند. برای افزایش  بارداری، مصرف میزان قابل توجهی از مولتی ویتامین ضروری است.

کوآنزیم: بر اساس آزمایش های انجام شده، این مکمل می تواند تعداد اسپرم در مردان را افزایش داده و کیفیت تخمک بانوان را بهبود بخشد.

اسیدهای چرب امگا3:  روغن ماهی یا روغن مغز خشکبار سرشار از اسیدهای چرب امگا3 هستند که تنها از طریق غذا دریافت می شوند. این اسیدهای چرب به بهبود کیفیت نطفه کمک می کنند.

آهن: تمامی مادران باردار روزانه به 27 میلیگرم آهن نیاز دارند. آهن برای تامین اکسیژن گلبول های قرمز شروری است و عملکرد ارگان تناسلی را بهبود می بخشد.

کلسیم: به محض باردار شدن، بدنتان و جنین به مقدار فراوانی کلسیم احتیاج دارند. به همین دلیل باید از همین حالا مصرف کلسیم را شروع کنید. بهتر است روزانه 1000 میلی گرم کلسیم مصرف کنید.

ویتامین B6 : توصیه می شود پیش از باردار شدن و همچنین با مشاهده اولین علائم بارداری، برای کاهش عوارض و مشکلات آینده از ویتامین B6 استفاده کنید.

مکمل های بارداری برای بارداری

آیا عادت ماهیانه شما عقب افتاده است اما تست بیبی چک تان منفی است؟  عدم موفقیت در باردار شدن همیشه ناشیاز مشکلات بانوان نیست، گاهی مردان نیز در این زمینه نقش دارند، گاهی مردان با تعداد پایین اسپرم روبرو هستند و به مکمل های ویژه خود نیاز دارند.

برخی از مکمل های مورد نیاز بین اقایان و بانوان مشترک اند، مانند:

 • روی
 • مولتی ویتامین
 • کوآنزیم

اما مکمل های مخصوص آقایان عبارتند از:

انتی اکسیدان ها:

با مصرف انتی اکسیدان ها کیفیت اسپرم ها بهبود پیدا می کند. آنتی اکسیدان ها را می توانید از طریق غذا، ویتامین ها یا مکمل ها دریافت کنید.

ال کارنیتین:

ماده ای است که انرژی و جهش اسپرم را افزایش می دهد و موجب می شود اسپرم براحتی و با سرعت بیشتری وارد رحم شود. به شما و همسرتان پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام به بارداری مصرف مکمل های ویژه را شروع کنید، تا براحتی بتوانید باردار شوید.

دلایل عقب افتادن عادت ماهیانه

گاهی ممکن است اقدامی برای بارداری انجام نشده باشد، اما عادت ماهیانه به تعویق بیفتد، و نتیجه تست بیبی چک منفی باشد، دلایل متعددی برای این تاخیر وجود دارند مانند:

 • بارداری
 • استرس
 • مصرف دارو
 • عدم تعادل هورمونی
 • یائسگی
 • اختلالات تیروئید
 • افراط در ورزش
 • بیماری

بسیاری از بانوان حتی در 18 سالگی نیز ممکن است عقب افتادن عادت ماهیانه را تجربه کنید. گاهی ممکن است علت آن مشکل پزشکی باشد، گاهی نیز فقط یک بار در طول زندگی اتفاق افتاده و تا دوران یائسگی دیگر تجربه نمی شود.

اگر به هر دلیلی، بیشتر از دو بار با سیکل قاعدگی نامنظم روبرو شدید یا به طور مرتب عادت ماهانه عقب می افتد و نتیجه تست بارداری تان منفی است، حتما به پزشک مراجعه کنید، احتمالا عدم تعادل هورمونی یا اختلال دیگری وجود دارد. اگر برای بارداری اقدام کرده اید اما نتیجه ای حاصل نمی شود، پزشک می تواند با تجویز مکمل ها، لقاح مصنوعی یا روش های دیگر درمان ناباروری، شانس بارداری را افزایش دهد.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری