بلاگ

جنین مزه غذا را می فهمد

جنین مزه غذا را می فهمد

جنین مزه غذا را می فهمد : مادران زیادی هستند که نمی توانند فرزند خود را به خوردن میوه و سبزی ترغیب کنند. بعد از سالها تحقیق دانشمندان متوجه شدند، علاقه انسان به مصرف میوه از دروان جنینی شکل می گیرد و مادران می توانند با توجه به این نکته نقش مهمی در سلامت فرزندان خود داشته باشند.

برای کسب اطلاعات به پزشک تغذیه در دوران بارداری مراجعه کنید و یا از پرستار کودک راهنمایی بخواهید.

آیا جنین مزه غذا را متوجه می شود؟

به گزارش سی ان ان، مزه غذاهایی که مادر مصرف می کند به جنین منتقل می شود و همین عامل باعث علاقه مندی او به انواع خاصی از غذاها می شود.

برای مثال مزه هویج، سیر، وانیل و نعنا از جمله طعم هایی است که جنین آنها را حس می کند و در شیر مادر هم وارد می شود. در یکی از این تحقیقات، محققان از گروهی از والدین خواستند در طول دوره بارداری آب هویج بنوشند.

بعد از تولد فرزندان این زنان و زمانی که آنها به سن خوردن غذاهایی غیر از شیر مادر رسیدند، محققان متوجه شدند علاقه این کودکان به مصرف هویج بیشتر است.

با توجه  به این موضوع می توان کودکان را از زمان رشد در داخل رحم مادر به غذاهای سالم علاقه مند کرد و با این کار سلامت آنها را برای یک عمر بهبود بخشید.

یکی از دلایل مهمی که کودکان امروزی علاقه زیادی به فست فودها و غذاهای ناسالم دارند، این است که مادر آنها نیز در دوره بارداری این نوع غذاها را مصرف می کرده است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری