جنین مزه غذا را می فهمد

جنین مزه غذا را می فهمد

جنین مزه غذا را می فهمد

پارسیان آویدمراقبت از کودک در منزل ): مادران زیادی هستند که نمی توانند فرزند خود را به خوردن میوه و سبزی ترغیب کنند. بعد از سالها تحقیق دانشمندان متوجه شدند، علاقه انسان به مصرف میوه از دروان جنینی شکل می گیرد و مادران می توانند با توجه به این نکته نقش مهمی در سلامت فرزندان خود داشته باشند.

مراقبت از بیمار در منزل

مراقبت از کودک در منزل

آیا جنین مزه غذا را متوجه میفهمد؟

به گزارش سی ان ان، مزه غذاهایی که مادر مصرف می کند به جنین منتقل می شود و همین عامل باعث علاقه مندی او به انواع خاصی از غذاها می شود. برای مثال مزه هویج، سیر، وانیل و نعنا از جمله طعم هایی است که جنین آنها را حس می کند و در شیر مادر هم وارد می شود. در یکی از این تحقیقات، محققان از گروهی از والدین خواستند در طول دوره بارداری آب هویج بنوشند. بعد از تولد فرزندان این زنان و زمانی که آنها به سن خوردن غذاهایی غیر از شیر مادر رسیدند، محققان متوجه شدند علاقه این کودکان به مصرف هویج بیشتر است. با توجه  به این موضوع می توان کودکان را از زمان رشد در داخل رحم مادر به غذاهای سالم علاقه مند کرد و با این کار سلامت آنها را برای یک عمر بهبود بخشید. یکی از دلایل مهمی که کودکان امروزی علاقه زیادی به فست فودها و غذاهای ناسالم دارند، این است که مادر آنها نیز در دوره بارداری این نوع غذاها را مصرف می کرده است.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید