بلاگ

حشره کش های خانگی و ابتلا نوزادان به اوتیسم

پرستار کودک

حشره کش های خانگی و ابتلا نوزادان به اوتیسم

حشره کش های خانگی و ابتلا نوزادان به اوتیسم : بر اساس نتایج حاصل از مطالعه ای که در نشریه پژوهشی بهداشت محیط منتشر شد مادران باردار می توانند به مصرف مقادیر کافی و توصیه شده اسیدفولیک در این دوران خطر ابتلا به اختلالات طیف اوتیسم ناشی از مواجهه با انواع آفت کش ها را در نوزادان خود کاهش دهند.

 

حشره کش ها خانگی یا سموم کشاورزی خطر ابتلا نوزادان به اوتیسم

محققان دانشگاه دیویس کالیفرنیا بیماری در نظر گرفتن عوامل ژنتیکی و زیست محیطی به مطالعه و بررسی بر روی 516 کودک در سنین 2 تا 5 سال پرداختند که 220 نفر از میان آنها به اختلال طیف اوتیسم مبتلا بودند. علاده بر آن از مادران این عده از نوزادان خواسته شدکه به پرسشنامه هایی در رابطه با مقدار اسیدفولیک مصرفی و میزان تماس با آفت کش های خانگی در دوران بارداری خود پاسخ دهند. مادران باردار ساکن در مجاورت مزارعی که در آنها از سموم آفت کش استفاده می شود باید به منظور پیشگیری از ابتلا  نوزادان خود به اوتیسم در این دوران اسید فولیک کافی مصرف کنند.

مقابله با اثرات سوء آفت کش ها با مصرف اسید فولیک

در پایان نتایج حاصل از  این مطالعه نشان داد که خطر ابتلا به اختلالات طیف اوتیسم در نوزادان آن عده از مادرانی که در دوران بارداری خود روزانه 800 میکروگرم و یا بیشتر اسید فولیک مصرف می کنند حتی علی رغم قرار گفتن در معرض آفت کش های خانگی و یا سموم کشاورزی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

ربکا اشمیت استادیار دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه دیویس کالیفرنیا و نویسنده ارشد این تحقیق در این باره توضیح می دهد :” مادر مشاهدات خود دریافتیم که مصرف مقادیر کافی اسید فولیک در آستانه بارداری می تواند منجر به کاهش خطرات مرتبط با آفت کش ها در نوزادان شود او در ادامه توضیحات خود می افزاید: مادران باردار باید احتیاط کرده و نا حد امکان از قرار گرفتن در معرض آفت کش ها در این دوران خودداری کنند. ولی با این حال در صورت سکونت داشتن در مجاورت مزارع کشاورزی و قرار گرفتن بالاجبار در معرض آفت کش ها می توانند با مصرف مقادیر کافی اسیدفولیک با تاثیرات منفی سموم در این دوران مقابله کنند.

علاوه بر آن نتایج حاصل از این مطالعه نشات داده است که مصرف مقادیر ناکافی اسیدفولیک در دوران بارداری همراه با قرار گرفتن مکرر مادر در معرض آفت کش ها با افزایش خطر اوتیسم همراه است. به طور کلی بر اساس این پژوهش اختلال طیف اوتیسم در میان کودکانی که مادران آنها دائما در تماس با آفت کش ها قرار دارند در مقایسه با سایر کودکان به مراتب بیشتر است

این استاد محقق در خاتمه می افزاید: “فولات در فرایند متیلاسیون DNA (فرایندی که می تواند ژن ها را فعال و یا غیر فعال کند) و همچنین  در ترمیم و سنتز آنها نقش بسزایی دارد که این امر به ویژه در هنگام رشد و تقسیمات سلولی دوران جنینی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این مطلب از پرستار کودک راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری