بلاگ

خواص شگفت انگیز خوردن ۳ موز در روز

موز میوه بسیار پرکاربردی است و بسیار استفاده می شود. اما این استفاده زیاد از موز چه خاصیتی برای ما دارد؟

تحقیقات نشان می دهد که جواب مثبت است. تحقیقات نشان می دهد که با خوردن سه موز در روز می توانید ۱۵۰۰ میلی گرم پتاسیم به بدن برسانید و خاصیت های بسیار دیگری را به دست آورید که در زیر ارائه شده است:

خواص موز

۱٫ موزها فشار خون را کاهش می دهند. مطالعات نشان می دهد که سه موز در روز به دلیل پتاسیم بالا، فشار خون را به شدت کاهش می دهد.

۲٫ موز هضم را بهبود می بخشد. موز سرشار از فیبر است و فیبر ماده غذایی مهمی در بدن است زیرا هضم را تنظیم می کند و باعث می شود احساس کنید سیر هستید و همچنین برای یبوست مفید است.

۳٫ موز باعث بهبود سلامت قلبی عروقی می شود. به دلیل اینکه فیبر برای قلب خوب است و موز پر از فیبر است و به خصوص فیبر با کاهش ریسک بیماری قلبی در ارتباط است.

۴٫ موز به ایجاد سلول های سالم کمک می کند. موزها ویتامین B6 زیادی دارند و می توانند ۲۰% از نیاز کل بدن را برای این ماده به صورت روزانه تامین کنند. B6 به تولید انسولین، هموگلوبین و آمینو اسیدهای لازم برای ایجاد سلول های سالم کمک می کند.

۵٫ موز  سرشار از ویتامین C است. هنگامی که به ویتامین C فکر می کنید بیشتر پرتقال به ذهن می رسد اما موز نیز می تواند ۱۵ درصد از نیاز شما به این ماده را تامین کند.

۶٫ موز عملکرد ورزشی را بهبود می دهد. اگر همیشه متعجب بوده اید که چرا ورزشکاران به موز علاقه دارند همین دلیل اش است: موز عضلات را قوی می کند و آنتی اکسیدان و دیگر مواد مغذی را به طور طبیعی فراهم می کند.

۷٫ موز با کم خونی می جنگد. به دلیل اینکه آهن زیادی دارد مصرف موز می تواند هموگلوبین در خون تولید کند و از کم خونی جلوگیری کند.

۸٫ موز شما را سیر نگه می دارد. موز شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد اما نکته جالب این است که بوی موز نیز باعث احساس سیری شما می شود.

۹٫ موزحال شما را بهتر می کند و احساس شادی می کنید. یک موز حدود ۲۷ میلی گرم مگنزیم دارد که می تواند در بهبود حال شما و خواب شما کمک کند. مردان و زنان به ترتیب روزانه نیاز به ۴۲۰ و ۳۲۰ میلی گرم منیزیم دارند. و اگر این ماده را کم داشته باشید، حساس، عصبی و افسرده می شوید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری