درد و گرفتگی پا

درد و گرفتگی پا

درد و گرفتگی پا

اواخر بارداری، درطول زایمان و پس از به دنیا آمدن بچه،دردیا گرفتگی پا بخصوص ساق پا شایع است. گاهی این درد به عروق واریسی مربوط می شود که هر چند ناراحت کننده است، معمولا مساله چندان جدی به شمار نمی آید. ولی گاهی گرفتگی یا درد پا می تواند نشانه مساله جدی تری مثل لخته یا ترمبوفلبیت باشد. این مسایل جدی تر باید توسط پزشک ارزیابی شود.

توصیه های خانگی برای درد و گرفتگی پا

  1. علت گرفتگی های عضلانی (کرامپ) پا چندان معلوم نیست. ممکن است در طول زایمان عضلات زیاد استفاده شوند یا در وضعیت های نامعمول قرار گیرند که این امر باعث می شود عضلات به دلیل کار زیاد خسته، حساس و دردناک شوند. استراحت، ماساژ ملایم، گرمای وضعی و مکسن ها می توانند این درد را رفع کنند.
  2. رژیم حاوی مقادیر کافی پتاسیم و کلسیم برای کارکرد طبیعی عضلات ضرورت دارد (مانند لبنیات، موز و …)
  3. کشش غیر فعال عضلات پشت ساق (خم کردن ملایم انگشتان پا به سمت صورت) باعث رفع گرفتگی می شود. اگر کشش به شکل منظم انجام بگیرد، می تواند از شروع گرفتگی پیشگیری کند.
  4. مسکن های ساده مثل استامینوفن و بروفن، درد مداوم ناشی از گرفتگی پا را برطرف می کنند.
  5. داروهای شل کنده عضله در رفع مشکل چندان موثر نیستند و در مادران شیرده توصیه نمی شوند.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید