بلاگ

درد پستان

درد پستان

درد پستان : شایع ترین علت درد پستان یا حساسیت پستان پس از زایمان تورم پستان است. زیرا پستان هاپر از شیر هستند.تغذیه نوزاد یا نوشیدن شیر می تواند این پری پستان را رفع کند. درد پستان علل دیگری هم داردکه جدی تر هستند. پستان هایی که قرمز هستند یا جساسیت موضعی به لمس دارندیا اگر هم زمان تب با پستان های حساس، دردناک و قرمز همراه باشد، باید به عفونت فکر کرد. از تابولی زیر استفاده کنید تا تصمیم بگیرید آیا به ملاقات پزشک نیاز دارید.

 

توصیه های خانگی درد پستان

شقایق، ترک خوردن و زخم شدن نوک پستان است که اغلب به دلیل شیوه، نادرست شیردهی است.اصلاح نحوه شیر دادن و آغوش گرفتن نوزاد، گذاشتن کیسه یخ 2تا 3 دقیقه قبل از شیر دادن، پاک کردن نوک پستا از بزاق نوزاد و مالیدن یک قطره از شیر روی نوک پستان به کاهش درد و بهبود ترک خوردن کمک می کند.

تورم یا پر بودن پستان شیر که نمی تواند تخلیه گردد، معمولا به دلیل بسته بون مجرای شیر است نه عفونت.

پستان معمولا در لمس بسیار سفت است و ممکن است کل قرمز و گرم باشد. در روزهای سوم تا پنجم پس از زایمان، به دلیل افزایش حجم شیر، پستانها دچار احتقان می شوند. تخلیه مکرر پستان هر 2 ساعت یکبار و ماساژ ملایم، گذاشتن کیسه آب گرم قبل از شیردهی و کیسه یخ پس از شیردهی ومصرف داروی مسکن می تواند کمک کننده باشد.

اگر این توصیه ها به بهبود وضعیت ظرف 24 ساعت همراه نبود یا اگر قرمزی و تورم پستان ها بیشتر شد،نزد پزشک خود بروید.

اگر کودک خود را با شیر مصنوعی تغذیه می کنید، احتمال قدری تورم پستان وجود دارد.شما می توانید تحرک و حرکت نوک پستان ها را با پوشیدن پستان بند تنگ تر کاهش دهید. رعایت توصیه های بالا برای رفع تورم های خفیف مفید است. در گذشته پزشکان برای جلوگیری از تولید شیر، دارو تجویز می کردند ولی این داروها اکنون تجویز نمی شوند.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری