بلاگ

درمان تیرگی دور چشم

تیرگی و حالت کبودی دور چشم به دلایل مختلفی بروز می کند.

علت تیرگی دور چشم چیست؟

شایعترین علت آن کم خوابی، استرس و کمبود آهن است. برای فهمیدن علت این مشکل، اولین و بهترین کار دادن آزمایش خون است. اگر مشخص شد که دچار کمبود آهن هستید، برای مدتی حتما دارودرمانی کنید: اما اگر به نتیجه نرسیدید، پیشنهاد می کنیم که خواب خود را تنظیم کنید؛ یعنی، شب ها زودتر بخوابید و برای بهبود این روند، کمی پیش از خواب، از دمنوش های گیاهی مثل گل گاوزبان، سنبل طیب و… بهره ببرید.در قدم سوم، بر استرس هایتان غلبه کنید. در نظر داشته باشید که بیشتر استرس ها در اثر فقدان مدیریت درست زمان و کمبود وقت یا تنش های موجود در منزل و محل کار به وجود می آیند؛ بنابراین بر این مشکلات غلبه کرده و ارامش را به خودتان برگردانید .

اگر با این سه روش به نتیجه مطلوب نرسیدید، از کمپرس های خانگی کمک بگیرید. در این زمینه، آب سیب زمینی و چای هر دو مؤثر هستند. پنبه ای را به یکی از این دو ماده آغشته کنید و برای پانزده تا بیست دقیقه آن را زیر چشم خود یا روی چشمان بسته تان قرار دهید.

بفرمایید این هم چشمانی بدون تیرگی و کبودی … البته اگر این تغییر رنگی به علت کاشت بادنجان در پای چشمتان نباشد! در غیر این صورت، بی شک این راه حل ها جوابگو نبوده و برای پیشگیری از بروز دوباره، باید طرز برخورد تان را با دیگران اصلاح کنید!

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری