بلاگ

درمان دارویی رفع ترک پوست پس از زایمان

 

درمان دارویی رفع ترک پوست پس از زایمان

درمان دارویی رفع ترک پوست پس از زایمان :پزشکان معتقدند  روش های طبیعی و خانگی بویژه در دوران شیردهی موثرتر از درمان دارویی با مواد شیمیایی استت؛ اما اگر نمی توانید درمان های خانگی را پیگیری کنید، چندید داروی رفع ترک پوست پس از بارداری وجود دارند که نباید فراموش کنید که تمامی آنها عوارض جانبی جدی به همراه دارند.

 

ترک پوست پس از زایمان

 • لایه برداری شیمیایی

در لایه برداری شیمیایی از محلولی استفاده می شود که لایه های پوست ترم دار را بر می دارد. داروی لایه بردار حاوی مواد شیمیایی از قبیل اسید تری کلوراستیک، اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، اسید سالسیلیک یا اسیدهای کربولیک است که با استفاده بر روی ترک های پوست باعث ایجاد تاول شده و پس از مدتی پوست آن ناحیه را جدا می کند و بر روی آن یک لایه پوست جدید تشکیل می شود. این روش درمان خطرات زیادی به همراه دارد، اگر سابقه لک های قهوه ای دارید و یا از قرص های ضد بارداری استفاده می کنید و یا روی پوست تان آثار تبخال یا زخم وجوددارد، با استفاده از داروهای شیمیایی لایه بردار احتمال بروز تغییر رنگ پوست و تجمع غیر عادی رنگ دانه ها در بافت پوست شما بیشتر می شود.

 • لیزر درمانی

لیزر تراپی برای رفع ترک های بارداری، درمانی اثبات شده و متداول است و بر روی انواع ترک ها اعم از ترک های جدید، قدیم و عمیق تر اثر می گذارد. لیزر در درمان به روش از بین بردن، بازسازی و شکستن بافت های آسیب دیده پوست با تولید سلول های جوان عمل می کند.

دو روش پر هزینه برای رفع ترک های پوست انجام می شود که pulse-dyed laser و fractional nono- ablative laser نام دارند که هر دو برای رفع دائمی ترک ها و ترمیم بازسازی بافت پوست کاربرد دارند.

 • اسید گلیوکولیک

اسید آلفا هیدروکسی خاصیت پوسته اندازی دارد. این دارو با بازسازی کلاژن پوست به حالت و ترمیم قابلیت ارتجاعی پوست کمک کرده برای محو ترک های پوستی استفاده می شود. کپسول اسید گلیکولیک در داروخانه ها در دسترس است. اما قبل از مصرف آن حتماً باید با پزشک مشورت کنید.

 • کرم ترتینوئین

اگر شیردهی نمی کنید، ممکن است متخصص پوست کرم ترتینوئین را با نام تجاری retin A تجویز کند. این کرم را می توان به تنهایی یا همره با دیگر کرم ها استفاده کرد.

شواهد نشان می دهند که استفاده از کرم ترتینوئین 0.1درصد می تواند موجب کاهش ترک ها شده و قابل ذکر است که 14 درصد از طول و 8 درصد از عرض ترک ها را کم می کند. این در حالی است که تحقیقات دیگر خبر از کاهش20 درصدی طول ترک ها می دهد. با این که شواهدی در رابطه با جذب کرم در شیر مادر به دست نیامده است، با این حال بهتر است در زمان شیردهی از استفاده آن اجتناب کرد.

 • ترمیم کننده پوست

با استفاده از کرم های ویژه و با کیفیت می توان ترک های پوستی ناشی از بارداری را درمان کرد. کرم ها ابتدا پوست را نرم کرده و با ترکیب رنگ دانه ها به تدریج قرمزی یا سفیدی پوست را محو می کنند. در ساخت بیشتر این محصولات از کره کاکائو، روغن ویتامین E به همراه دیگر موارد ارگانیک استفاده شده است.

یک کرم ضدترک خوب حاوی تمام موارد زیر است

 • رتینول

تمامی کرم های ضد ترک پوست حاوی رتینول هستند که به آب رسانی و بازسازی بافت پوست کمک می کنند.

 • کلاژن و الاستین: پروتئین هایی که قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش داده و پوست را احیا می کنند.
 • روغن جوجوبا و کره شیا: این دو ماده در کرم هایی سلولی و ضد ترک های مرغوب وجود دارند و سبب افزایش جریان گردش خون روی پوست می شوند.
 • ویتامین ها و اسیدهای آمینه: برای بازسازی سریع پوست، پیش نیاز هستند.
 • روغن های گیاهی: متابولیسم کلی پوست را ارتقاء می بخشند و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهند.
 • جراحی

توصیه نمی شود برای رفع ترک های پوست پس از زایمان جراحی کنید. پروسه جراحی با از بین بردن لایه های پوست ترک ها را محو کرده و پوست را بازسازی می کند. ولی نتیجه جراحی، زخم های عمیقی است که ظاهری بدتر از ترک ها دارند، همچنین این روش خطرات زیادی به دنبال خواهد داشت. هرگز از این روش استفاده نکنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری