بلاگ

درمان دومین نوزاد حامل ویروس اچ.آی.وی

دانشمندان آمریکایی در ایالت کالیفرنیا به نوزادی که هویت او اعلام نشده تنها ۴ ساعت پس از تولد داروهای ویژه ای که گفته می شود ضد-برگشتگی ویروس را باعث می شوند تزریق کردند.

اچ آی وی

این نوزاد اکنون بعد از ۹ ماه این کودک به آزمایش های اچ.آی.وی (ویروس زمینه ساز ایدز) پاسخ منفی نشان می دهد.

نوزاد قبلی در سال گذشته و در ایالت می سی سی پی با استفاده از این نوع درمان زودهنگام مورد معالجه قرار گرفت و هنوز تحت نظر پزشکان داروی ضد ایدز دریافت می کند.

دکتر دیبورا پرسائود از دانشگاه جان هاپکینز که در کنفرانس پزشکی در بوستون گفت: نتایج تحقیقات و انجام این نوع درمان را برای حرکت به سوی یافتن درمان قطعی ایدز مهم دانست.

بنابر گفته پرسائود، نوزاد مورد معالجه قرار گرفته اکنون هیچ ردی از ویروس اچ.آی.وی در خون یا بافت های خود نشان نمی دهد اما با وجود این، او همچنان داروهای سه گانه ضد ایدز دریافت می کند.

به گفته این پزشک محقق در دانشگاه جان هاپکینز ˈدرمان واقعی هنگامی اثبات خواهد شد که این دو کودک را از دریافت داروها و ادامه معالجه بازداریم اما این کار بدون ریسک نخواهد بود.ˈ

هر دو نوزادی که از طریق این روش مورد معالجه قرار گرفتند از مادرانی متولد شدند که حامل ویروس اچ.آی.وی بودند. ویروسی که با ضعیف کردن سیستم دفاعی بدن، مقدمات ابتلا به بیماری ایدز را فراهم می کند.

پارسیان آوید مفتخر است که با سابقه ی طولانی و درخشان، در زمینه پرستاری از کودکان در منزل آماده ی خدمت رسانی میباشد. جهت ارتباط با ما با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری