دو قلوهای پسر بیشتر عمر می کنند

دو قلوهای پسر

دو قلوهای پسر بیشتر عمر می کنند

طبق مطالعات، دو قلوها نه تنها از زمان تولد بهترین دوست یکدیگر هستند، بلکه عمر طولانی تری هم نسبت به تک قلوها دارند و این دو فاکتور به هم مرتبط هستند.

دیوید شارو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ” ما در مطالعات خود دریافتیم که تقریبا در هر سنی، دو قلوهای همسان در مقایسه با دوقولهای غیر همسان عمر طولانی تری دارند، و بقای دو قلوهای غیر همسان نسبت به جمعیت کمی بیشتر است.

عمر دو قلوهای پسر

این داده ها  مربوط به ثبت دو قلوهای دانمارکی، یکی از قدیمی ترین ذخایر اطلاعاتی مربوط به دوقلوهاست. محققان 2932 جفت وقلوی همجنس را که بیشتر از 10 سال ین داشتند. و بین سالهای 1870 تا 1900 در دانمارک متولد شده بودند را مورد بررسی قرار دادند. سپس ین آنها در زمان مرگ را با داده های مربوط به کل جمعیت دانمارک مقایسه کردند.

آنها دریافتند در مورد مردان، اوج مزیت دو قلو بودن مربوط به دوقلوهای دهه 40 سال بود . این تفاوت 6 درصد بود، یعنی اگر از 100 پسر در جمعیت عمومی 84 نفر هنوز زنده بود، پس در مورد دوقلوها این رقم 90 بود. در مورد خانم ها نیز اوج درصد مرگ و میر مربوط به اوایل دهه 60 سالگی بود، و تفاوت در حدود 10 درصد مشخص شد.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید