بلاگ

دو قلوهای پسر بیشتر عمر می کنند

دو قلوهای پسر بیشتر عمر می کنند

دو قلوهای پسر بیشتر عمر می کنند : طبق مطالعات، دو قلوها نه تنها از زمان تولد بهترین دوست یکدیگر هستند، بلکه عمر طولانی تری هم نسبت به تک قلوها دارند و این دو فاکتور به هم مرتبط هستند. دیوید شارو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ” ما در مطالعات خود دریافتیم که تقریبا در هر سنی، دو قلوهای همسان در مقایسه با دوقولهای غیر همسان عمر طولانی تری دارند، و بقای دو قلوهای غیر همسان نسبت به جمعیت کمی بیشتر است.

عمر دو قلوهای پسر

این داده ها  مربوط به ثبت دو قلوهای دانمارکی، یکی از قدیمی ترین ذخایر اطلاعاتی مربوط به دوقلوهاست. محققان 2932 جفت وقلوی همجنس را که بیشتر از 10 سال ین داشتند. و بین سالهای 1870 تا 1900 در دانمارک متولد شده بودند را مورد بررسی قرار دادند. سپس ین آنها در زمان مرگ را با داده های مربوط به کل جمعیت دانمارک مقایسه کردند.

آنها دریافتند در مورد مردان، اوج مزیت دو قلو بودن مربوط به دوقلوهای دهه 40 سال بود . این تفاوت 6 درصد بود، یعنی اگر از 100 پسر در جمعیت عمومی 84 نفر هنوز زنده بود، پس در مورد دوقلوها این رقم 90 بود. در مورد خانم ها نیز اوج درصد مرگ و میر مربوط به اوایل دهه 60 سالگی بود، و تفاوت در حدود 10 درصد مشخص شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می توانید سوالات خود را از پرستار کودک بپرسید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری