بلاگ

دو قلو باردار هستید!

دو قلو باردار هستید!

دو قلو باردار هستید! : نگهداری و مراقبت همزمان از دو نوزاد تازه به دنیا آمده کار سخت و مشکلی است. آرام کردن، عوض کردن پوشک، شیردهی و انجام بقیه کارها مسئولیت بزرگی است که بر عهده مادر است. ولی بهتر است به جنبه های مثبت ان نیز اشاره کنیم.

داشتن دو قلو به معنی عشق، آغوش، بوسه و محبت دو برابر از طرف دو نوزاد است و شما مادری قهرمان و قابل ستایش برای فرزندان خود خواهید بود. امیدواریم احساس خوبی از بارداری دوقلویی خود داشته باشید.

 

آیا شما دو قلو باردار هستید؟

اگر شما دو قلو باردار هستید باید بدانید برنامه ریزی برای نگهداری و مراقبت همزمان از آنها برای شما سخت است در این جا چند نکته مهم که باید در طول بارداری دو قلو به خاطر داشته باشید اشاره می کنیم.

تغذیه مناسب

به طور کلی مادر باردار برای دو نفر غذا می خورد، در بارداری سه قلو باید برای سه نفر غذا بخورد. توجه داشته باشید نباید حجم غذای خود را افزایش دهید بلکه باید موا مغذی بیشتری بخورید تا مواد حیاتی ئو مورد نیاز به شما و دو جنین برسد، پزشک بهترین کسی است مه می تواند برنامه غذایی روزانه مناسبی به شما بدهد.

مصرف مولتی ویتامین

پزشک خوردن بعی مواد غذایی را به شما توصیه می کند اما شما باید بدانید مصرف برخی  مکمل ها و مولتی ویتامین ها مانند فولات و فولیک اسید از بروز برخی ناهنجاری ها در دوقلوها جلوگیری می کند. کمبود فولات در رژیم غذایی منجر به افزایش خطر زایمان زودرس می شود.

انجام تمرینات ورزشی

بارداری دو قلو، نباید اهمیت حفظ تناسب اندارم را برای شما کم کند. از پزشک خود بخواهید شما را برای انجام تمرینات ورزشی مناسب راهنمایی کند. پیاده روی بهترین ورزشی است که تا پاسان دوران بارداری حفظ تناسب اندام شما کمک می کند.

قرار ملاقات با پزشک

در بارداری دو قلو مسئولیت شما نیز دو برابر می شود باید حساسیت و دقت بیشتری در قرار ملاقات با پزشک، سونوگرافی ئو انجام آزمایش های خود داشته باشید تا از سلامت خود و  دو قلو ها مطمئن شوید. در صورت احساس هر چیز ناخوشایندی بالافاصله آن را با اعضای خانواده در میان بگذارید و در صورت نیاز با پزشک خود مشورت کنید.

چگونگی نگهداری از دوقلوها؟

پس از به دنیا آمدن دو قلو ها، شما احساس می کنید، نظم زندگی شما به هم ریخته و آشفته است و همه چیز کاملا نا امید کننده به نظر می رسد. مراقبت از نوزاد دوقلو بخصوص بدون کمک گرفتن از دیگران بسیارر خسته کننده است. در این جا به چند نکته در خصوص نگهداری از نوزادان اشاره می کنیم

  1. برنامه ریزی روزانه

مهم نیست چقدر با نظر های مختلف برای برنامه ریزی روبرو می شوید، باید بدانید بهترین روش برای حل مشکلات دو قلوها، برنامه ریزی روزانه است. انجام کارهای روزانه دو نوزاد بسیار سخت است و شما تحت فشار زیادی قرار دارید . که این شرایط برای شما که نیاز به استراحت بیشتری دارید مناسب نیست. با برنامه ریزی مناسب و دقیق همزامان یا انجام کارهای منزل و نگهداری از دو نوزاد وقت کافی برای استراحت خود نیاز دارید.

  1. حمام کردن دو قلو ها

بهترین روش برای حمام کردن و قلوها کمک گرفتن از همسرتان است او باید حداقل تا زمانی که فرزندان بتوانند سر خود را محکم نگه دارند به شما کمک کند تا بتوانید دو قلوها را به حمام ببرید. برای راحتی شستشوی نوزاد وسایل مورد نیاز پس از حمام آنها را آماده کنید. نباید پس از حمام کردن آنها، دنبال وسیله ایی بگردید. به عبارت دیگر همه چیز  باید از قبل آماده باشد.

  1. اصول اولیه شیردهی

نگران شیردهی پس از زایمان دو قلوها نباشید! علم بیولوژی ثابت کرده با افزایش نیاز، تولید و ذخیره شیر نیز افزایش می یابد و در نهایت هر دو نوزاد شیر کافی می خورند. اگر مقدار شیر شما کافی نیست می تواننید از شیر کمکی استفاده کنید به یاد داشته باشید اگر هر کدام از نوزادان گرسنه باشد به خوبی نمی خوابد و بد خلق می شود با خواندن و مطالعه بیشتر بهترین روش شیردهی به دوقولوها را یاد بگیرید.

  1. خرید هوشمندانه

اکنون حجم و میزان خرید شما افزایش یافته است، لیست کاملی از لوازم مورد نیاز برای دوقلوهای خود تهیه کنید، سعی کنید لوازم مورد نیاز دو قلوها را به اندازه کافی ذخیره کنید با این کار مدت زمان کمتری را صرف خرید می کنید. ذخیره لوازم و مواد مورد نیاز برای دو قلوها میزان استرس و فشار روحی شما را کاهش می دهد، با سفارش اینترنتی از خارج شدن زیاد از خانه و صرف وقت زیاد در مراکز خرید و سوپرمارکت ها جلوگیری کنید زیرا خرید به این شکل آسان تر است.

به خاطر داشته باشید که شما مادر هستید و کسی بهتر از شما نمی تواند از کودکان شما نگهداری کند. به این فکر نکنید که باید مادر کامل و بدون نقص باشید بلکه همیشه خود را به خاطر ارتباط زیبا و عمیقی که هر روز بین شما و دو قلو ها عمیق تر می شود تحسین کنید. در ابتدا به دنبال مهارت در انجام کارهای خود باشید به خود سخت نگیرید. همیشه به خاطر داشته باشید که می توانید از کمک های همسر خود برای نگه داری از دو قلوها کمک بگیرید و او را درگیر مسائل و مشکلات کنید و به او اجازه دهید در نگهداری  از دو قلوها به شما کمک کند.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری