بلاگ

راهنمای دارویی اختلال دو قطبی

راهنمای دارویی اختلال دوقطبی

راهنمای دارویی اختلال دوقطبی

راهنمای دارویی اختلال دوقطبی :آنچه در مورد داروها برای اختلال دو قطبی باید بدانید، از جمله نحوه مدیریت پزشک و به حداقل رساندن عوارض جانبی می باشد.

نقش دارو در درمان اختلال دوقطبی

  • اگر اختلال دوقطبی دارید، احتمالاً دارو بخشی از برنامه درمانی شما خواهد بود. داروها می توانند شیدایی و افسردگی را تحت کنترل خود درآورده و پس از تثبیت روحیه شما از عود جلوگیری کنند.

شاید ایده مصرف داروهای دو قطبی طولانی مدت را دوست نداشته باشید، به ویژه اگر با عوارض جانبی ناخوشایند روبرو هستید.

اما درست همانطور که یک فرد دیابتی برای سالم ماندن انسولین نیاز به مصرف انسولین دارد، مصرف دارو برای اختلال دو قطبی به شما در حفظ روحیه پایدار کمک می کند.

  • از آنجا که یافتن دارو و دوز مناسب می تواند مشکل باشد، مهم است که با یک متخصص همکاری نزدیکی داشته باشید و به طور مرتب داروهای خود را دوباره ارزیابی کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که مصرف دارو فقط یکی از جنبه های یک برنامه درمانی موفق است. اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای مدیریت علائم خود و حتی کاهش میزان داروهای مورد نیاز خود استفاده کنید.

تغییرات سبک زندگی سالم، استراتژی های مقابله با خودیاری و اکتشاف درمانی نیز در مقابله با علائم اختلال دوقطبی و کمک به شما در زندگی کامل و مولد است.

در صورت راهنمائی درباره داروها اگر پرستار بیمار با تجربه ای دیدید می توانید از او نیز سوالاتی بپرسید.

راهنمای دارویی اختلال دوقطبی : نکاتی برای استفاده بیشتر از دارو برای اختلال دوقطبی

  • از مصرف داروهای ضد افسردگی خودداری کنید.

درمان افسردگی دو قطبی متفاوت از افسردگی منظم است. در حقیقت، داروهای ضد افسردگی در واقع می توانند اختلال دو قطبی را بدتر کنند یا باعث ایجاد یک قسمت دیوانه کننده شوند.

ابتدا تثبیت کننده های خلق را امتحان کنید و هرگز بدون آنها داروهای ضد افسردگی مصرف نکنید.

سبک زندگی شما می تواند تأثیر زیادی در علائم شما بگذارد. در صورت انتخاب روزانه سالم، ممکن است بتوانید میزان داروی مورد نیاز خود را کاهش دهید.

تثبیت کننده های حالت که نیازی به نسخه ندارند عبارتند از: نگه داشتن یک برنامه خواب دقیق، ورزش منظم، تمرین تکنیک های ریلکسیشن و ایجاد یک سیستم پشتیبانی کامل.

  • درمان را به برنامه درمانی خود اضافه کنید.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که برای اختلال دوقطبی دارو مصرف می کنند، تمایل دارند خیلی سریعتر بهبود یابند و در صورت انجام درمان، روحیه خود را بهتر کنترل کنند.

درمان ابزاری را برای مقابله با مشکلات زندگی، نظارت بر پیشرفت و مقابله با مشکلات را به شما می دهد که اختلال دو قطبی در زندگی شخصی و حرفه ای شما ایجاد می کند.

  • مصرف دارو را ادامه دهید،

حتی بعد از اینکه احساس بهتری داشته باشید. اگر جلوی مصرف داروی دوقطبی خود را بگیرید احتمال عود بسیار زیاد است.

قطع ناگهانی به ویژه دارو خطرناک است. قبل از انجام هرگونه تغییر، با پزشک خود مشورت کنید، حتی اگر فکر کنید دیگر نیازی به دارو ندارید.

پزشک شما می تواند به شما در انجام هرگونه تنظیمات با اطمینان کمک کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری