بلاگ

رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن

 خانم ملاحت برنجی 32 ساله بعد از گذشت 2 ماه توانست 13 کیلوگرم وزن خود را کاهش دهد

رژیم غذایی اصولی، شما را از غذاهای روتین محروم نخواهد کرد

گاهی اوقات پرخوری های بی جا باعث می شود فرد با مشکل اضافه وزن روبرو شود، همچنین ریزه خواری های روزانه باعث می شود این مشکل چند برابر شود.این مشکل چند برابر شود.خیلی از افرادی که دچار این عادت هستند شاید شرایط را بهتر درک کنند به همین خاطر به این افراد توصیه می شود سرگذشت خانم ملاحت برنجی 32 ساله را بخوانند، زیرا او هم از افرادی بوده که مدتی با مشکل پرخوری مواجه بوده و تا مدت ها با مراجعه به پزشکان مختلف سعی می کرده این عادت مشکل ساز را از خود دور نگه دارد اما متاسفانه موفق نشده تا اینکه از طریق مجله سیب سبز راه درست زندگی خود را پیدا و برای همیشه این عادت را ترک می کند.

رژیم غذایی اصولی

دوران بارداری مرا از کاهش وزن دور کرد

مدت ها بود به دنبال راه حلی بودم تا بتوانم وزنم را کاهش دهم اما متاسفانه هیچ وقت در این امر موفق نبودم. ابتدا فکر می کردم بی اراده بودن خودم باعث شده به هدفم دست پیدا نکنم اما اصل موضوع این بود که رژیم های تجویزی آنقدر سخت و طاقت فرسا بود که من بیشتر از یک هفته نمی توانستم این راه را ادامه بدهم. اما این روند ادامه داشت تا اینکه باردار شدم و برای مدتی از فکر کاهش وزن و رژیم های غذایی متفاوت بیرون آمدم.

در دوران شیردهی هم می توان رژیم غذایی گرفت

اما این پایان ماجرا نبود چرا که بعد از زایمان و در دوران شیردهی وزنم بیشتر از سابق شده بود و برای یک مادر هیچ چیز مهم تر از داشتن تناسب اندام نیست اما من فکر می کردم تا پایان دوران شیردهی ام باید صبر کنم به این خاطر که می ترسیدم به نوزادم صدمه ای وارد شود. اما بعد از تحقیقات فراوان متوجه شدم تبعیت از یک رژیم غذایی اصولی نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه در کنار آن می توانم وزنم را هم کاهش دهم.

رژیم غذایی ام هیچ فرقی با غذای سفره خانواده ندارد

روز مراجعه فرا رسید و من فکر می کردم باز هم قرار است از برنامه غذایی ایی تبعیت کنم که هیچ خبری از تنوع غذایی در آن نیست اما این بار برعکس رژیم های گذشته نه تنها برنامه غذایی متنوعی داشتم بلکه از غذاهای روتین روزانه از جمله انواع خورش ها و خوراک ها هم به راحتی می توانستم بخورم اما تنها نکته مهم به اندازه خوردن و به موقع خوردن وعده های غذایی بود. به علاوه من عاشق هله هوله و تنقلات بودم و هر روز میان وعده هایم با چیپس و پفک و … پر می شد. میان وعده هایم را با میوه خشک یا سبزیجات و سالاد پر می کنم.

دلایل چاق ماندن مادران بعد از زایمان چیست؟

یکی از مهم ترین دلایل چاق ماندن مادران بعد از زایمان، نگرش اشتباه آن ها نسبت به رژیم غذایی است. مادران، بعد از زایمان تصور می کنند برای داشتن شیر کافی و مناسب حتما باید پرخوری کنند و وزن خود را هر روز بیشتر از قبل بالا می برند و از گرفتن رژیم غذایی سرباز می زنند در حالی که داشتن یک رژیم علمی و اصولی با رعایت تعادل و تنوع موادغذایی که برای دوران شیردهی طراحی شده باشد، نه تنها مشکل ساز نخواهد بود بلکه سلامت مادر و نوزاد را نیز تضمین می کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری