بلاگ

سالمندان خشكبار شیرین را جایگزین مواد قندی كنند.

یكی از نكات مهم در تغذیه سالمندان استفاده كمتر از برخی از مواد غذایی است كه عمدتا در گروه متفرقه قرار می گیرد. گروه متفرقه در هرم غذایی دسته ای ازغذاها هستند كه بعضی از آنها مانند قندها و چربی ها در سنین سالمندی می توانند مشكلات جدی برای این افراد ایجاد كنند.

افراد با افزایش سن زودتر دچار اختلالات قند مانند ابتلا به دیابت و چربی (ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی) می شوند خصوصا در زنان سالمند كه بعد از یائسگی بیماری قلبی عروقی در آنها افزایش می یابد.وی تصریح كرد: توصیه كلی در این خصوص به حداقل رساندن مصرف قندها و شیرینی ها از جمله نبات، شیرینی های سنتی و مواد غذایی بسیار شیرین مانند نوشابه و جایگزین کردن آنها با مواد قندی سالم تر مانند انواع خشكبار شیرین مثل توت و خرما است.

افراد سالمند مصرف مواد چرب و روغن ها را به حداقل برسانند چرا كه حتی مصرف روغن های سالم نیز می تواند منجر به اضافه وزن و چاقی و یا سایر اختلالات مربوط به چربی شود.

غذاهای شور شامل شورها، غذاهای كنسروی و فرآورده های گوشتی مانند سوسیس و كالباس هستند چرا كه این مواد غذایی بطور ناخواسته مقدار زیادی نمك را به فرد می رسانند. در سالمندان به علت وجود مشكلات دندانی كه برای آنها بروز می كند معمولا در مصرف غذاهای سفت دچار مشكل می شوند  بنابراین لازم است توجه ویژه ای به دریافت مواد غذایی كافی برای این افراد صورت پذیرد به طوری كه استفاده از برخی جانشین های غذایی نرم مانند سیب زمینی یا پوره سبزیجات و سوپ می تواند این مشكل را مرتفع کند. ضمن اینكه در تهیه این غذاها باید از مواد اولیه مناسب استفاده شود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری