بلاگ

سوسیس هایی که سریع فاسد می شود

سوسیس هایی که سریع فاسد می شود

سوسیس هایی که سریع فاسد می شود : تهیه سوسیس در خانه از برخی جهات بهتر است؛ مثلا فردی که آن را تهیه می کند، می داند از چه موادی استفاده می کند و کیفیت آنها را در نظر دارد و بعد  آن را داخل دستگاه می ریزد و پر می کند.

این محصول از نظر ظاهر شبیه سوسی های کارخانه ای است اما از نظر طعم و مزه کاملا با آن تفاوت دارد چون فرمولی که کارخانه ها دارند کاملا با فرمولی که در تهیه سوسیس خانگی به کار می رود، متفاوت است.

این سوسیس را باید بلافاصله بعداز تهیه در یخچال گذاشت چون هیچ مواد نگهدارنده ای ندارد و خیلی زود فاسد می شود.

فاسد شدن سوسیس ها

اگر قرار نیست زود و ظرف 3-2 روز مصرف شود، باید آن را در فریزر نگه داشت که منجمد شود، در غیر این صورت مسمومیت زا خواهد بود.

در خانه فرد برای تهیه سوسیس از دستگاهی مانند چرخ گوشت و … استفاده می کند و آن را کاملا می شوید و از نظافت ان مطمعن است اما نمی توان مطمئن بود در مغازه تولید هر روز دستگاه را به دقت می شویند و ضد عفونی می کنند یا نه.

پس احتمال اینکه سوسیسی که در مغازه تهیه می شود بار میکروبی زیادی داشته باشد، بالاست حتی اگر مواد اولیه ای که برای تهیه آن لازم است ، خودمان در اختیار مغازه دار قرار دهیم.

چنین محصولی خیلی سریع هم فاسد می شود و اصلا نمی توان آن را در یخچال نگه داشت و باید بلافاصله استفاده کرد.

برخی افراد فکر می کنند چون سوسیس خانگی است و در آن مواد افزودنی و نگهدارنده وجود ندارد، می توانند هر قدر خواستند و به دفعات در هفته سوسیس و غذاهای تهیه شده با آن را بخورند اما این میزان به موادی که در این محصول به کار رفته بستگی دارد.

مثلا اگر در خانه برای تهیه سوسیس از گوشت، پیاز ، ادویه و نمک یا تخم مرغ استفاده شود، تقریباً فرمولی مانند کتلت و شامی و کباب تابه ای دارد و غذای سالم و خوبی است.

البته بهتر است در مصرف آن هم حد تعادل را نگه داشت اما در مغازه ممکن است به این مواد، روغن، رنگ یا مواد نگهدارنده هم اضافه شود بنابراین باید در مصرف آن احتیاط کرد.

در صورت مسمومیت با این مواد سریعا شخص را به مراکز درمانی منتقل کنید تا پرستار بیمار اقدامات اولیه را روی بیمار انجام دهد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری