بلاگ

سی تی اسکن CT Scan

سی تی اسکن CT Scan

سی تی اسکن CT Scan

 سی تی اسکن CT Scan : چیزهای شگفت انگیزی که باید بدانید

هنگامی که پزشک برای شما سی تی اسکن تجویز می کند، ممکن است کار دیگری انجام ندهید، یا مزیت چنین فناوری پیشرفته ای را در مورد سلامتی خود تشخیص دهید.

طی چهار دهه گذشته، سی تی اسکن به طرز چشمگیری تکامل یافته است.

اسکن تصاویر دقیق چند بعدی را ارائه می دهد که به متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک می کند تا طیف گسترده ای از شرایط پزشکی را با سرعت و دقت بالا تشخیص داده و درمان کنند.

همه چیز درباره سی تی اسکن

توموگرافی محوری (CAT) یا توموگرافی رایانه ای (CT) همان نوع اسکن تصویر است. از نرم افزار بسیار پیشرفته برای تجزیه و تحلیل تصاویر دیجیتالی تولید شده توسط اسکنر استفاده می شود.

این به رادیولوژیست ها اجازه می دهد تا هر عکس را برش بزنند، آن را بچرخانند، مستقیماً روی جزئیات خاص آن را بررسی کنند یا بزرگنمایی کنند.

محوری به مقاطع سطح آناتومیک اشاره دارد. سی تی اسکن چندین بخش از بدن تولید شده از طریق توموگرافی را نمایش می دهد. نتیجه چندین تصویر بسیار دقیق در چند ثانیه است.

سی تی اسکن در مقابل اشعه ایکس سنتی

سی تی اسکن اشعه ایکس پیچیده تری است. اگر به دستگاه اشعه ایکس به عنوان ذره بین نگاه کنید، CT اسکنر یک تلسکوپ است.

اشعه ایکس سنتی تصاویر تخت دو بعدی را از همه ساختارهای بدن که روی یک صفحه با هم تداخل دارند نشان می دهد.

سی تی اسکن کاربردهای بیشتری دارد زیرا شما می توانید دستگاه را به دور بیمار تنظیم کنید تا چرخش داشته باشد و در زاویه های مختلف تصاویر را در بخش های مختلف ضبط کند.

وقتی سی تی اسکن انجام می دهید، روی میز افقی هستید، در حالی که دستگاه اشعه ایکس با چرخش تا 360 درجه به دور شما حرکت می کند. در مورد مناطق هدف بدن بیش از هر زمان دیگری می توان اطلاعات ایجاد کرد.

فناوری سی تی اسکن  (CT Scan) امروز

در دهه 1970 انگلیس، سی تی اسکن برای اولین بار اختراع شد و برای تولید تصاویر از مغز استفاده شد. قبل از این، هیچ راهی برای مشاهده بافت های نرم بدن یا ساختارهای داخلی مانند خون، عفونت یا تومور وجود نداشت.

امروزه، این فناوری پیشرفته تصویربرداری برای تشخیص و ارزیابی سردرد یا ضربه، سرطان، سکته مغزی، لخته شدن خون، آپاندیسیت، ذات الریه، شکستگی های پیچیده و موارد دیگر بسیار مهم است.

سی تی اسکن سیار در آمبولانس برای بیمارانی که ممکن است دچار سکته مغزی شده اند نیز استفاده می شود.

در این موارد، یک نیاز حیاتی به تصاویر فوری وجود دارد. اولین تجهیزات سی تی اسکن برای تولید یک سطح مقطع بدنه چند دقیقه طول کشید. اکنون، ما می توانیم صدها تصویر از کل بدن را در چند ثانیه بدست آوریم.

پرستار در منزل

استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای بیمار و خانواده های آنها این امکان را فراهم می کند که به شکل مستقیم از فرآیند بهبودی بیمارشان اطلاع داشته باشند و بیماردر منزل از احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشد.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستاری بیمار در منزل، صرفه جویی در هزینه های پرستاری در برابر به خدمات بستری در بیمارستان است.

علاوه بر این پرستار با توجه به زمان هایی که از طرف خود خانواده بیمار مشخص می گردد در منزل حضور پیدا می کند و این امر یکی از بارزترین جنبه های استفاده از خدمات پرستاری در منزل می باشد.

پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده بیمار، پرستار تخصصی، بهیار و یا عناوین دیگر اعزام می گردند.

مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید.

شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید.

پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری