بلاگ

شادی در بارداری را دربیابید!

شادی در بارداری را دربیابید!

شادی در بارداری را دربیابید! : بارداری می تواند دشوار باشد، اما ایا می توانیم دوران خوشی را از بارداری خود به خاطر بسپاریم؟ در این مقاله بیست دلیل برای شاد بودن در دوران بارداری را می خوانید.

 

شادی را دریابید!

غذا خوردن بدون احساس گناه

نمی گوییم که تمام روز به جای دو نفر غذا بخورید، اما این تنها زمان در زندگی شماست که می توانید میل خود به خوردن بیشتر بدون ترس از کالری اضافه را تجربه کنید. شما در این دوران با کالری های بیشتری نیاز دارید. در حدود ماه پنجم بارداری شما به حدود سیصد و پنجاه گرم کالری اضافه نیاز دراید ولی نباید آنها را از غذاهای و خوردنی های بی ارزش تامین کنید!
کفش نو

همانطور که شکمتان رشد می کند، شاید برای خرید لباس متناسب با شکل جدید بدنتان نیازی احساس نکنید. اما کفش های جدیدتان برای نه ماه و بیشتر باقی می ماننند. در واقع، بسیاری از بانوان پس از تولد فرزندشان به طور دائمی کفش شان یک سایز بزرگتر می شود. پس باید به فکر تعدادی از کفش های جدید باشید.

به طور ناگهانی مورد توجه دیگران قرا می گیرید

این موضوع بسیار فوق العاده است. توجه داشته باشید که ممکن است با تولد فرزندتان دیگر به این اندازه مورد مهر و توجه اطرافیان قرار نگیرید و لحظه ای که فرزندتان متولد شد، این  نگاه ها فوراً ناپدید شوند و به سمت نوزادتان سرازیر گردد. پس  حالا که می توانید ، از این جلب توجه ها لذت ببرید.

شما جادوگر هستید

نزدیک به انتهای بارداری از هیچ، یک و نیم لیتر خون اضافه آفریده اید.

موی شگفت انگیز!

برخی از مادران باردار خوشبخت موهای درخشان و ضخیمی پیدا می کنند که در دوران بارداری رشد حیرت آوری دارد.

پوست درخشان و شاداب

شاید متوجه شدید که پوست شما به طرز شگفت انگیزی شاداب و درخشان شده است. پس می توانید برای نه ماه از ظاهر پوست درخشان و بدون کک و مک خود لذت ببرید.

دیگران نیز می خواهند شکمتان را لمس کنند

بله، برای برخی از ما، این موضوع غریب و ناخوشایند است. اما از سوی دیگر، شکم برآمده شما و احساس خوشایندی که دیگران از دیدن آن دارند را هرگز تجربه نخواهید کرد.

فرم جدید!

اگر پیش از بارداری سینه ی تختی داشتید، از این دوران لذت ببرید: زیرا سینه ی شما هرگز چنین برآمده نخواهد بود. بزرگ شدن پستان تا زمانی که شیردهی پستانی می کنید ادامه می یابد.

معاشقه ی فوق العاده

در سه ماهه دوم بارداری، هورمونهایتان می توانند بر میل جنسی شما تاثیر گذارند، به طوری که سه ماهه دوم بارداری را ماه عسل بارداری می نامند. پس از آن لذت ببرید.

عضو جدیدی در بدنتان خواهید داشت

اعضای حیاتی بدنتان از پنج (قلب، شش، کلیه، کبد و مغز) به شش عدد افزایش یافته است. جفت عضو جدیدی است که برای تغذیه و رشد و حیات فرزندتان در بدن شما تولید شده و مسدول کنترل و تامین نیازهای فرزندتان خواهد بود

در نهایت نوزادتان را درآغوش می کشید

در مقاطعی از بارداری، حدود سی و شش هفتگی یا بیشتر، ممکن است باردار بودن خود خسته شوید و ترس از درد زایمان و مشکلات احتمالی زایمان شما را نگران کند. ولی مطمئن هستید که در نهایت، برای زایمان و درآغوش کشیدن فرزدتان حاضرید هر چیزی را تحمل کنید.

با والدین خود نزدیک تر خواهید شد

بسیاری از والدین برای الوین بار، در دروان بارداری احساس می کنند که می توانند تمام مسائل گذشته را ببخشند و مادر شدن و نگرانی های والدینشان را درک و به هم نزدیکتر شوند. اکنون که شخص کوچکی را در درون خود می پرورانید، والیدن شما مقوبل تر از گذشته به نظرتان می آیند.

هیچ کس نمی گذارد که شما چیزی سنگین تر از نیم کیلو را بلند کنید

دوستان و همسایه ها وسایل شما را حمل می کنند و در را برایتان باز خواهند کرد، گاهی حتی در وسایل نقلیه ی عمومی جای نشستن به شما تعارف می شود.

احساسات جدیدی را تجربه می کنید

حدود دوازده، شانزده یا بیست هفتگی حرکات ظریفی را در شکم خود احساس خواهید کرد. حرکت هایی که تجربه جدیدی هستند و نشانه ای از سلامت فرزندتان است. بله این حرکات ریزی که احساس می کنید، اولین احساس شما از حرکت فرزندتان است. هیج احساسی در جهان مثل این نیست.

خوابیدن

در واقع این مهمترین گاری است که به عنوان شخصی بالغ می توانید انجام دهید . با ورود نوزاد به خانه احتمالا آنقدر درگیر مراقبت و نگهداری از او خواهید شد که فرصت چندانی برای خوابیدن نخواهید داشت. اما اکنون که می توانید، از خوابیدن لذت ببرید!

از مرتب بودن خانه خود لذت ببرید

همانطور که به زایمان نزدیک می شوید، متجوه خواهید شد که خانه ی شما هرگز به این تمیزی نبوده است این حالت را غریزه آشیانه سازی مادر می خوانند و به این معناست که تمایل بسیاری برای مرتب سازی و پاکیزه کردن خانه دارید و با وسواس بیشتری اتاق بچه و وسایل آن را می چینید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع از پرستار کودک راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری