شنوایی در سالمندان

غربالگری گوش سالمند

شنوایی در سالمندان

در دوران سالمندی بسیاری از افراد مسن حس شنوایی خود را نیز از دست می دهند. قوای شنوایی انسان‌ها همراه با افزایش سن‌شان، ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. حتی اگر در تمام دوران‌های زندگی به‌خوبی از گوش‌های خودتان مراقبت کرده باشید. اما میتوان کاری کرد که این اتفاق در دوران سالمندی نیوفتد.

ضعف شنوایی در دوران سالمندی

ضعف شنوایی ناشی از افزایش سن، معمولا به‌علت از بین رفتن سلو‌ل‌های درون گوش است. متاسفانه، هیچ راهی برای جلوگیری از این نوع ضعف شنوایی وجود ندارد. از دست دادن شنوایی موقع تولد بعضی از نوزادان همراه با ناشنوایی متولد می‌شوند که اصطلاحا به آن، ناشنوایی مادرزادی می‌گویند. اگرچه ناشنوایی مادرزادی معمولا دارای پیشینه خانوادگی است.

اما می‌تواند به‌علت مبتلا شدن مادر به دیابت بارداری یا یکی از عفونت‌ها در دوران بارداری اتفاق بیافتد. البته اگر نوزاد پیش از موعد مقرر متولد شد، باز هم احتمال از دست دادن شنوایی وجود دارد. علت‌های دیگری مانند بروز تروما در زمان تولد، نیز باعث می‌شوند که اکسیژن کافی به نوزاد نرسد و او را به از دست دادن شنوایی دچار می‌کنند. حتی مبتلا شدن به زردی در دوران نوزادی هم می‌تواند در برخی از موارد به از دست دادن شنوایی منجر شود.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه در"شنوایی در سالمندان"

  1. […] مهمی که در گوش سالمندان دیده می شود، همان کاهش شنوایی است. که به آن “پیرگوشی” […]

دیدگاه خود را بنویسید