بلاگ

ضروریاتی پیش از تولد نوزاد

این ایده ی کمکی را به خاطر بسپارید تا پیش از تولد فرزندتان بتوانید از این اوقات مخصوص به خودتان حداکثر بهره را ببرید:

ضروریاتی پیش از تولد نوزاد

 • باهمراه زایمان خود( شوهرتان) حرف یزنید؛ به همراه زایمان از انتظارات خود پیش و پس از زایمان بگویید. بهتر است که با هم چند بار به کلاس های بارداری بروید. اگر شوهرتان در این کلاس ها شما را همراهی کند، نسبت به دیگر پدران همدلی و همراهی بیشتری با شما خواهد داشت و آنچه می آموزد برای حمایت از شما هنگام زایمان و ماه های پس از تولد نوزاد مفید است.
 • ضروریات واقعی خود را بیابید؛ وقتی نوبت به خرید برای عضو جدید خانواده می رسد، از دوستان و اعضای بچه دار خانواده درباره ی محصولات و تجهیزات واقعاً ضروری برای افزودن به فهرست خود کمک بگیرید.
 • ورزش را ادامه دهید؛ بهتر است کم فشار و پایدار ورزش کنید. هفته ای پنج بار، پانزده تا سی دقیقه ورزش کنید. پیاده روی ملایم و شنا برای بارداری فوق العاده است. ایروبیک در آب یا یوگای بارداری و پیلاتس (با مربی مجرب) را نیز باید امتحان کنید، زیرا این نرمش ها به پیوندهای بدن کمتر فشار می آورند.
 • از منزل خریدتان را انجام  دهید؛ این رمز را همه ی مادران باردار می دانند، زیرا در زمانشان صرفه جویی می کنند. با تهیه کردن فهرستی از خریدها در زمان صرفه جویی خواهید کرد و همه چیز در منزلتان تحویل داده خواهد شد.
 • با آسودگی خاطر چای بنوشید؛ باور کنید یا نکنید، در حال پیوستن به افرادی هستید که چای نصفه نیمه خود را روی کمد، جالباسی، میز تعویض، پوشک و … رها می کنند و نوشیدن بقیه آنرا فراموش می کنند.
 • خواب؛ محرومیت از خواب یکی از بزرگ ترین چالش هایی است که مادر شدن به همراه دارد، پس در حالی که هنوز می توانید بخوابید از آن استفاده کنید و از چرت های بعد از ظهر و رفتن زودهنگام به تخت خواب لذت برید. استراحت های آخر هفته ها را نیز فراموش نکنید.
 • از خوشی های خود بدون احساس گناه سرمست شوید؛ به سینما بروید، غرق در برنامه های تلویزیونی محبوب خود شوید، کتابی را از شروع تا پایان بخوانید و پای خود را بالا بگذارید و هیچ کاری نکنید.
 • برای مرخصی گرفتن برنامه ریزی کنید؛ رفتن به تعطیلات را برای زمانی بگذارید که فرزندتان حدود چهار ماه دارد، پیش از این که از شیر گرفتن و چهار دست و پا رفتن های فرزندتان، حواستان را پرت کند. پیش از بازگشت به سرکار، برای بازسازی دوباره ی باتری ها،تغییری ساده شگفتی آفرین خواهد بود.
 • میان وعده را هوشمندانه برگزینید؛ به جای دو نفر نخورید، رژیم نیز نگیرید. وقتی گرسنه اید، خوراکی هایی مصرف کنید که انرژی خود را به آرامی آزاد می کنند، مثل موز یا نان تست از غلات کامل (سبوس دار) با کرده ی بادام زمینی. یادتان باشد که تمام نیازهایتان دویست کالری اضافه در سه ماهه ی سوم است، پس اکنون مراقبت بدنتان باشید و اطمینان یابید که خوراکی مصرفی تان برای شما و فرزندتان مفید است.
 • غریزه آشیانه سازی خود را مهار نکنید و به خانه تکانی بهاره بپردازید؛ کمد رخت خود را پاکسازی کنید و برای چند هفته ی نخست، غذاهای ساده ای در در فریزر نگه دارید. از کمک گرفتن امتناع نکنید- به مادرتان که می خواهد برایتان غذایی درست کند تا آن را در فریزر بگذارید که بعداً نوش جان کنید، جواب مثبت دهید.
 • بسترتان را دوست داشته باشید؛ دراز بکشید. معاشقه کنید- اگر تمایل دارید. از استراحت کردن در بستر خود لذت ببرید و احساس گناه نکنید.
 • به خودتان برسید؛ بهآرایشگاه بروید، از وان حمام لذت ببرید از هر فرصتی برای رسیدگی به خود بهره ببرید.
 • بدون آمادگی قبلی از منزل بیرون بروید؛ بدون مقصد واقعی در ذهن، از خانه خارج شوید. زیرا در اینده و برای مدتی نسبتاً طولانی نمی توانید چنین کاری انجام دهید، پس از آخرین شانس خود لذت ببرید.
 • روی توپ زایمان جست و خیز کنید؛ این ابزار فقط برای زایمان مفید نیست، به جای نشتن روی مبل یا حتی در محل کار برای بهبود بخشیدن به حالت بدن و کاهش بدن و کاهش بدن درد روی آن بنشینید.
 • هورمونهای خروشان را دریابید؛ متوجه باشید که جریان هورمونی بیش از حد خواهد بود و به زودی خسته می شوید. پس وقتی احساس خستگی می کنید به خودتان سخت نگیرید. زمانی را با خانواده و دوستان صرف کنید و پیشنهادهای کمک کردن را قبول کنید.
 • اجتماعی شوید؛ حتی اگر فکر می کنید که با خانم های دیگر کلاس بارداری نکات مشترک زیادی ندارند، به زودی نکات اشتراک خواهید یافت. وقتی فرزندتان متولد شد،  از اینکه در کنار افرادی هستید که از وضعیت شما آگاهند، خشنود خواهید بود.
 • شروع به نوشتن کنید؛ نقشه ی زایمان خود را با این جزئیات بنویسید که ترجیح می دهید چه زایمانی داشته باشید. از چه مواردی می خواهید دوری کنید. البته بهتر است آماده باشید که تمام آن را پاره کنید، زیرا اغلب اوضاع به گونه ی دیگری پیش می رود.
 • نزد دندان پزشک بروید؛ باور قدیمی است که می گوید، در هر بارداری، دندانی از دست  می دهید، شاید امروزه این گفته درست نباشد، اما اگر در دوران بارداری به اندازه ی کافی کلسیم مصرف نکنید، دندان هایتان صدمه خواهنددید. از این زمان استفاده کنید و با معاینه ی منظم، پیش از تولد بچه، دندان های خود را ترمیم کنید.
 • بخندید؛ عکس های شکم در حال بزرگ شدنتان در سالهای آینده یادگاری است که به آنان می نگرید و انها را مثل گنجینه گرامی می دارید. بنابراین، از شوهرتان بخواهید که از شکمتان عکس بگیرد. یا بهتر است از عکاس حرفه ای در امر زایمان کمک بگیرید.

پارسیان آوید در زمینه نگهداری، مراقبت و مشاوره از کودک، سالمند و یا بیمارتان در منزل با سابقه درخشان و کادر مجرب و باتجربه و تایید شده، خدمت گذار شما خواهد بود. . جهت ارتباط با این مرکز با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری