بلاگ

عشق ورزیدن به شکم باردار

 پارسیان آوید: همه چیز در حال دگرگونی است … از همه بیشتر بدن تان. آیا این تغییرات را دوست دارید یا آن را پنهان می کنید ، خود را چاق و زشت می دانید ! شاید عشق ورزیدن به بدن باردارتان کمی سخت باشد ، اما بسیار ارزشمند است.

عشق ورزیدن و بارداری

بارداری هم از نظر احساسی و هم از نظر جسمی زمان دگرگونی های عظیمی است. عموما در دوران بارداری بانوان به دو شیوه به تغییرات بدن خود واکنش نشان می دهند – برخی از تغییرات لذت می برند و عاشق بدن جدید خود می شوند، در حالی که عده ای دیگر این دگرگونی ها را کلافه کننده می دانند و از بدن جدید خود بیزارند. فرم بدن و اعتماد به نفس ارتباط نزدیکی با هم دارند و احتمالاً متوجه خواهید شد که رفتار شما نسبت به بدن تان می تواند ماه به ماه یا حتی روزانه تغییر کند. برخی روزها پستان ها و شکم برآمده تان می تواند کمک کند تا خود را برزن ، قوی و دلربا احساس کنید. اما روزهای دیگر از وزن اضافه ، نشانه های کشیدگی پوست شکم بزرگ که معمولاً همراه بارداری است ، متنفر باشید. دگرگونی های جسمی بدن و آن چه درباره ی آن حساس می کنید، یکی از نگرانی خاصی دوران بارداری است، زیرا این تغییرات به سرعت رخ می دهند. وقوع تغییرات هورمونی به مشکلات پوستی ، از دست دادن مو بزرگ شدن پا صرف نظر شکم ، خستگی شدید و هوس های غریب غذایی و .. می انجامد. کنار آمدن با این مشکلات چالش برانگیز خواهد بود. اجازه دهید روراست باشیم – اگر هر خانمی مربی ورزش ، متخصص تغذیه ، آرایشگر و مشاور مُد شخصی داشت ، احتمالا او نیز مثل هنرمندان مشهور می شد. باید به یاد بسپارید که بدن شما برای مراقبت از فرزنداتان در حال تغییر است. بدن تان مکان خاصی برای شماست تا آن را را با فرزندتان سهیم شوید. باید این مفهوم را مبارک بشمارید. بهترین روش برای کنار آمدن با اعتماد به نفس کم و تصور منفی از بدنتان، تغییر دادن آن است ( این تصور شماست ، نه بدن تان. برای رشد و نمو فرزندی سالم ، بدن تان باید افزایش وزن داشته باشد و تغییر کند. این کار دشواری است ، اما نکات ساده ای وجود دارد تا به شما کمک کنید که در دوران بارداری تصویر بهتری از بدن تان داشته باشند.

۱) حداقل یک مرتبه در روز یک مورد را که درباره ی بدن تان دوست دارید ، یادداشت کنید آن را به وسیله پوشش خود برجسته سازید. احساس بهتری خواهید داشت.

۲) بر بدن تان تمرکز کنید. برای کمک به رشد و نمو فرزندتان بدن شما در حال تغییر است. به خود یادآور شوید که این روند طبیعی است.

۳) احساسات خود را بیان کنید. با شوهر ، خانواده یا دوستان تان درباره ی چگونگی احساس خود حرف بزنید. حبس کردن احساسات فقط حال شما را بدتر می کند.

۴) سعی کنید برای ورزشی لذت بخش از منزل خارج شوید. شنای ملایم یا پیاده روی تمرکز بر بدن تان را از بین می برد.

۵) ماساژ دادن خود را تمرین کنید. لمس کردن بدن تان به شما کمک می کند تا بیشتر با آن آشنا و پذیرایش شوید. دوست داشتن یا عشق ورزیدن به بدن تان را بیاموزید ، به این ترتیب ، نه فقط از بارداری خود لذت برید بلکه بیشتر مراقب بدن تان می شوید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری