بلاگ

عفونتهای دوره کودکی عامل بروز چاقی در سنین بالا

پارسیان آوید (پرستار کودک در منزل):

عفونتهای دوره کودکی عامل بروز چاقی در سنین بالا

عفونتهای دوره کودکی عامل بروز چاقی در سنین بالا : طبق گفته های جدید پزشکی، عفونت های دوره کودکی عامل اصلی بروز چاقی در سنین بالا هستند.

استفاده از آنتی بیوتیک ها در سال های اولیه به شدت مطنون اصلی بروز مشکلات جدی سلامت در سنین بالا، بخصوص چاقی، محسوب می شدند. اما مطالعه جدید نشان می دهد مشکل اصلی ناشی از عفونت های دوره کودکی است. محققان شرکت سلامت کیسر پرماننت کالیفرنیا گزارشات سلامت بیش از 200 هزار کودک متولد شده بین سال 1997 تا 2013 را مورد مطالعه قرار دادند.

 

عفونت های کودکی و ارتباط آن با چاقی در آینده

آنها مخصوصا کودکانی را که در اولین سال زندگی شان مبتلا یه عفونت باکتریایی شده و از مصرف آنتی بیوتیک پرهیز کرده بودند را مورد مطالعه قرار دادند و ریسک ابتلا آنها به چاقی را با کودکان بدون ابتلا به عفونت مقایسه کردند. محققان دریافتند به طور میانگین کودکان مبتلا به عفونت 25 درصد بیشتر در معرض ابتلا به چاقی قرار داشتند. اما هیچ تفاوتی در بین کودکانی که آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند و کودکانی که از مصرف آنتی بیوتیک خودداری کرده بودند وجود نداشت. دکتر دی مان لی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ” در مطالعات قبلی آنتی بیوتیک مورد استفاده برای درمان عفونت با اضافه وزن مرتبط شده بود، اما با تفکیک این دو فاکتور دریافتیم آنتی بیوتیک ارتباط با چاقی دوره کودکی ندارد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می توانید سوالات خود را از پرستار کودک بپرسید.

منبع:www.niniplus.com

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری