بلاگ

علت افزایش چربی پوست در بارداری چیست؟

پرستار بیمار

علت افزایش چربی پوست در بارداری چیست؟

علت افزایش چربی پوست در بارداری چیست؟ : علت اصلی نرمی پوست در این روزها هورمون های بارداری هستند. برخی از مادران در این دوران پوستی فوق العاده زیبا پیدا می کنند اما برخی با پوست بیش از حد چرب، لغزنده و براق روبرو می شوند. در این بخش شما را با راهکارهای ساده برای کنار آمدن با پوست چرب و بهبود آن در دوران بارداری آشنا می کنیم

 

پوست چرب در بارداری

چه باید کرد؟

شستن صورت دو تا سه بار در روز بهترین راه باری رفع چربی اضافی از روی پوست است. اگر به هر دلیلی نمی توانید این کار را انجام دهید، مثلا دسترسی به آب و دستشویی مشکل است، باری پاک کردن چربی اضافه صورت از دستمال پنبه ای استفاده کنید. دستمال های کاغذی مرطوب همیشه در دسترس بوده و حتی پس از ورزش برای پاک کردن چربی صورت بسیار مناسب است. زمان ان فرا رسیده که از پودر و کرم مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید.

محصولات ممنوعه

از مصرف کرم های حاوی بتاهیدروکسی یا سالیسیلیک اسید که هنوز تاثیر آنها روی مادر باردار آزمایش و بررسی نشده است، خودداری کنید، زیرا ممکن است از طریق پوست جذب شوند. تعداد وسیعی از محصولات بهداشتی مخصوص پوست، از جمله کرم های گران قیمت، همچنین کرم هایی که در داروخانه ها عرضه می شوند حاوی این عناصر شیمیایی مضر هستند. بهترین کار طالعه برچسب مواد تشکیل دهنده محصول است، در صورت وجود عناصری مانند اسید با هیدروکسی یا اسید سالیسیلیک در ترکیبات اولیه محصول، لطفاً از مصرف آنها تا پس از دوران بارداری و شیردهی خودداری کنید.

اقدامات پیشگیرانه

اولین اقدام برای جلوگیری از چرب تر شدن پوست استفاده از یک پاک کننده فاقد مواد قلیایی، ملایم، بی بو و بی رنگ، یک لیف نرم و آب گرم است. نیازی نیست صورت خود را روزی ده بار با فشار بشویید. با شستن بیش از حد صورت، مشکل دو چندان می شود زیرا با این کار بدن برای جبران چربی از دست رفته، چربی بیشتری تولید می کند و در نتیجه پوست چرب تر می شود.

چند راهکار دیگر

  • سعی کنید برنامه غذایی متعادل و حاوی میوه و سبزیجات بیشتر، شکر و اسید های چرب اشباع شده کمتری داشته باشید. این برنامه نه تنها به زیبایی و شفافیت پوست کمک می کند، بلکه به کنترل افزایش وزن نیز کمک می کند.
  • مصرف آب لازم و حیاتی است، زیرا نوشیدن آب به بهبود عملکرد همه اندام ها و سیستم گوارشی کمک کرده و سموم را از بدن خارج می کند. یکی از راه های خروج سموم، از طریق پوست انجام می وشد، اما وقتی که منافذ پوست توسط چربی یا آلودگی مسدود باشند، میکروب ها باعث بروز جوش و آکنه روی پوست می شوند.
  • سعی کنید در برنامه غذایی خود به میزان کافی ویتامین b2 بگنجانید؛ زیرا کمبود این ویتامین باعث چرب شدن پوست و بروز مشکلات ناشی از آن می شود. غلات، نخود و آجیل منابع این ویتامین هستند.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری