بلاگ

علت بی میلی جنسی خانم ها چیست؟

چرا بعضی از خانم ها تمایلی به برقراری رابطه زناشویی ندارند یا برای این رابطه پیشقدم نمی شوند؟پارسیان آوید در این زمینه شما را راهنمایی می کند.

بی میلی جنسی

احساس می کنم آدم سابق نیست…

گاهی ماجرا از یک نارضایتی کوچک شروع می شود؛ نارضایتی از رفتار یا حتی ظاهر شریک زندگی که به قیمت عقب نشینی همسرش در رابطه زناشویی تمام می شود اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود. سردی این رابطه، اغلب نارضایتی های دیگر و فاصله بیشتری را ایجاد می کند و این چرخه تمام نشدنی معیوب، هر روز زوج ها را از هم دورتر می کند. آمار طلاق شگفتی ساز می شود و کارشناسان نقشی نارضایتی جنسی در بالا رفتن این ارقام را انکار نمی کنند. اگر شما هم احساس می کنید که رابطه زناشویی تان به یکی از مشکلات جدی مشترک تان تبدیل شده و عشق تان را به سراشیبی انداخته است در ادامه این مطلب با ما باشید تا اصلی ترین سردکننده های این رابطه را بشناسید.

زندگی تان خوش آهنگ نیست؟

هنوز هم برای بسیاری از خانواده ها، پاک کردن صورت مسئله آسان ترین راه حل آن است. بسیاری از افراد به خاطر پرهیز از واکنش های ناخوشایند همسرشان از بیان مشکل طفره می روند. گرچه آن ها مدت هاست که از رابطه شان به دلایل مختلف ناراضی هستند اما به خاطر فرار کردن از واکنش هاس همسرشان مشکلات را ناگفته باقی می گذارند در حالی که این سکوت می تواند پای یک مشکل را به جنبه های دیگر زندگی مشترک هم باز کند و در زندگی جنسی همسران هم تاثیر بگذارد. این افراد گاهی در واکنش به مشکلاتی که در زندگی مشترک شان احساس می کنند از داشتن رابطه زناشویی با همسرشان هم طفره می روند اما دلیل این اتفاق را با او درمیان نمی گذارند.

از سوی دیگر گاهی شریکی که از ارتباط زناشویی سرباز می زند با رفتارهای جبرانی برای ایجاد صمیمیت با همسرش تلاش می کند. برای مثال هر روز غذاهای مورد علاقه اش را می پزد یا به او و خواسته هایی که در حیطه روابط زناشویی نمی گنجد توجه زیادی نشان می دهد.

از هم دلخورید؟

گاهی دلیل بی میلی یکی از دو طرف، مشکلات ارتباطی میان آن هاست. فردی که درخواست هایش از طرف همسر بی پاسخ می ماند، سعی می کند میل جنسی همسرش را بی پاسخ بگذارد. کسی که از رابطه عاطفی با همسرش ناراضی استف این عدم رضایت را در رابطه زناشویی نشان می دهد. نباید فراموش کنیم پرهیز یکی از دو طرف در این زمینه همیشه به دلیل مشکلات جسمی یا بیزاری از این رابطه اتفاق نمی افتد. آسیب های عاطفی در زندگی مشترک در بسیاری موارد به ایجاد چنین فاصله ای منجر می شود.

آراسته نیستید؟

رعایت نکردن بهداشت فردی، می تواند همسرتان را از برقراری رابطه زناشویی منصرف کند. اگر می خواهید زندگی جنسی تان آسیب نبیند، مرتب دوش گرفتن، آراسته بودن و استفاده از عطر و ادکلن را فراموش نکنید. هرقدر هم که عاشق هم باشید، نمی توانید تاثیر زیبایی و آراستگی شریک زندگی تان در میل خود به بودن در کنار او را انکار کنید. درست است که عشق به همسر یکی از محرک های اصلی در رابطه زناشویی است اما این معیار برای سلامت جنسی زوج ها اگرچه لازم است، کافی نیست.

همسرتان باردار است؟

بارداری شریک زندگی، ماه های اول تولد فرزند یا قرار داشتن در دوران شیردهی می تواند میل و انرژی خانم ها به برقراری این رابطه را تحت تاثیر قرار دهد. آقایانی که همسرشان در این شرایط قرار دارد، نباید این بی میلی را نشانه بی تفاوتی و سردی همسرشان بدانند. قطعا قرار گرفتن در موقعیت دشواری مثل نگهداری از یک نوزاد تازه به دنیا آمده، تاثیر زیادی بر زندگی زناشویی زوج ها می گذارد. شاید بهتر باشد به بعضی از دوره های زندگی مشترک تان به چشم دوره گذرا نگاه کنید و تا عبور از آن در مورد رابطه زناشویی تان قضاوتی کلی نکنید.

بیش از حد چاق یا لاغرید؟

تناسب اندام از معیارهای دیگری است که بر پویایی این رابطه تاثیر می گذارد. اگر فکر می کنید جا خوش کردن چربی های اضافی در بدن تان تاثیری در رابطه زناشویی تان ندارد در اشتباهید. شاید در آغاز شریک زندگی تان چندان تحت تاثیر بدهیکلی شما قرار نگیرد اما این موضوع آرام آرام می تواند میان شما فاصله بیندازد. قطعا شما از پیش فرض های همرستان در مورد تناسب اندام آگاهید، پس سعی کنید به ظاهر ایده آلی که در ذهن او وجود دارد، نزدیک تر شوید. از یاد نبرید این ایده آل از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است همسر شما در مورد زیبایی نظری کاملا متفاوت با دیگران داشته باشد.

از جنس هم نیستید؟

کم میل بودن فرد به برقراری رابطه زناشویی، به خودی خود مشکل نیست اما اگر او با فردی که میل زیادی به این رابطه دارد ازدواج کرده باشد، این رابطه می تواند به یکی از دلایل اصلی اختلاف میان آن هاتبدیل شود. مشاوره گرفتن از یک درمانگر متخصص در دوران پیش از ازدواج می تواند آن ها را در شناخت سلیقه جنسی شان یاری دهد اما هنوز اغلب زوج ها بدون ریافت این مشاوره ها پا به خانه مشترک می گذارند.

اختلاف زن و شوهرها در مسائل زناشویی در کمیت و کیفیت این رابطه خلاصه می شود. اگر افراد پیش از آغاز زندگی مشترک از یک مشاور متخصص کمک بگیرند و با او مشورت کنند، می توانند شناختی دقیق تر در مورد نیازهای خود و ویژگی های فرد مقابل شان را به دست بیاورند و شریکی را برای زندگی شان انتخاب کنند که اختلاف زیادی در این مورد با آن ها نداشته باشد.

در زمان و مکان مناسب نیستید؟

شاید هیچ کدام از دلایل گفته شده در رابطه شما وجود نداشته باشد و شاید شریک زندگی تان هم مانند شما به برقراری این رابطه تمایل داشته باشد اما قرار داشتن در زمان یا مکان نامناسب می تواند یکی از دو طرف یا هر دوی آن ها را از این اتفاق منصرف کند. زمانی که همسرتان بعد از ساعت ها اضافه کاری به خانه آمده یا روز که او درگیر مشکلات مالی است و نمی تواند فکرش را روی یک موضوع متمرکز کند، بدون شک زمان مناسبی برای برقراری رابطه زناشویی نیست پس اگر در موقعیت های خاص قرار دارید و احساس می کنید از همسرتان دور شده اید، تاثیر شرایط را بر این فاصله نادیده نگیرید.

بی وفایی کرده اید؟

باخبر شدن از بی وفایی و لغزش شریک زندگی می تواند فرد را از برقراری این رابطه منصرف کند. کسی که احساس می کند مورد خیانت قرار گرفته و به احساساتش لطمه وارد شده، شاید از نظر عاطفی امکان نزدیک شدن به همسرش را نداشته باشد.وجود اعتماد و احساس خوشایند اطمینان در زندگی مشترک از شرط های انکارناپذیری است که بر رابطه زناشویی زوج ها تاثیر می گذارد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری