بلاگ

عوارض بوتاکس در سنین مختلف

این روزها خوشبختانه روش های مختلفی برای پیشگیری و برطرف کردن رد پیری از چهره باب شده که یکی از پرکاربردترین آنها در سراسر جهان تزریق بوتاکس است که نه تنها کاربردهای زیبایی زیادی دارد که از آن برای درمان برخی بیماریها مانند سردردهای میگرنی، کنترل تعریق بدن، اسپاسم های گردن و… نیز استفاده می کنند، اما یکی از پرطرفدارترین کاربردهای بوتاکس رفع چین وچروک درنواحی مختلف صورت مثل پیشانی، چین های دور لب، چانه، گردن، دور چشم و ابروهاست که این روزها خواهان بسیاری دارد. اما بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است؟ آیا سن افراد می تواند ارتباط مستقیم باعوارض تزریق بوتاکس داشته باشد؟

بوتاکس

سن مناسب برای تزریق بوتاکس
سازمان دارویی امریکا PDA سان استفاده از بوتاکس را حداقل ۱۸ تا ۶۵سال ذکر کرده است، اما واقعیت این است که جز در موارد خاص غالب افراد تا قبل از ۲۵-۲۴ سالگی چین و چروکی روی پوستشان ندارند. اگرچه در این سن و سال باید پیشگیریهای لازم را برای کنترل بروز چین و چروک ها آغاز کنند. با وجود این بیشتر متخصصان زیبایی در سراسر جهان بر این باورند که بهتر است افراد از ۲۳ سالگی به بعد از بوتاکس برای جنبه های زیبایی آن بهره ببرند چرا که وقتی افراد اثرات جادویی بوتاکسی بر پوستشان را می بینند درصدد تجدید آن برمی آیند و تجدید تزریق معمولا هر ۴تا۶ماه یک بار اتفاق می افتد. از این رو با افزایش سن تزریق بوتاکسی به ۲۳ سال به کاهش دوز دارو در بدن کمک می کنند، چرا که استفاده از بوتاکس حدود یک دهه در جهان باب شده و هنوز اطلاعات جامعی درباره عوارض احتمالی ان وجود ندارد.

تزریق بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟
یکی از مهم ترین مواردی که هر متخصصی پیش از تزریق بوتاکس در برنامه کاری خود قرار می دهد بررسی سابقه حساسیت یا احتمال بروز حساسیت به داروی بوتاکس است، بنابراین این احتمال بررسی میشود و در صورت وجود حساسیت فرد نباید این روش را تجربه کند. افرادی که سابقه بیماریهای عصبی-عضلانی مانند ام اس، میاستنی، نفروپاتی یا نارسایی کلیه نیز دارند باید از تزریق بوتاکس پرهیز کنند. علاوه بر این در شرایطی که موضع مورد نظر برای تزریق دچار عفونت و جراحت باشد نیز باید تا بهبودی کامل موضع از تزریق بوتاکس ممانعت کرد. در نهایت متخصصان به خانم های باردار و شیرده توصیه می کنند در این دوران دور همه کاربردهای زیبایی و درمانی بوتاکس خط بکشند و استفاده از آن را به دوران بعد از بارداری و شیردهی موکول کنند.

این عوارض سن وسال نمیشناسد
اگر برای تزریق بوتاکس نزد متخصص این کارنروید و ان را با فردی غیرمتخصص مثلادرآرایشگاهها تجربه کنید، ممکن است عوارض متعددی انتظارتان را بکشد. این عوارضی به سن و سال شما ربطی ندارد و کاملا ناشی از انتخاب نامناسب شما در انتخاب متخصصی است. در این صورت ممکن است دارو به موضع نادرستی تزریق شود یا دوز دارو درست انتخاب نشده باشد. در این شرایط ممکن است عضلات دیگری از صورت مثل عضله پلک، گونه یالب دچار افتادگی شوند. اگرچه این عوارض مقطعی و گذراست اما به هرحالی شما باید تا زمانی که تاثیر بوتاکس از بین میرود، توان تحمل چهره تان را داشته باشید.

اگر بالای ۵۰ سال دارید، بخوانید
افرادی که بالای ۵۰ سال دارند و چین و چروک های صورت به خصوص در نواحی خاصی مثل اطراف چشم و لب ها عمیق و پررنگ شده هم می توانند از بوتاکسی استفاده کنند، اما این افراد باید پیش از اقدام به تزریق از متخصص بخواهند درباره روند کار و تاثیر بوتاکسی بر پوستشان اطلاعات کاملی را در اختیارشان بگذارند. گاهی در سنین بالا استفاده از بوتاکسی برای صاف کردن چین و چروکها بخشی از صورت می تواند بخشهای دیگر صورت را که بوتاکسی نشده اند تحت تاثیر قرار دهد و نگاه را به سمت ان نواحی سوق دهد.

این نکته را آویزه گوش کنید
سازمان FDA از بوتاکس به عنوان یک درمان غیرجراحی با کمترین میزان تهاجم نام برده که به زمان ترمیم ونقاهت احتیاج ندارد و اثربخشی خوبی هم در شرایط استاندارد به همراه داشته است، بنابراین در شرایطی که همه مختصات کار را رعایت کنید یعنی به متخصص زبده مراجعه و به توصیه های درمانی او توجه کنید سایه این عوارض را نخواهید دید چه برسد به خودشان.

پارسیان آوید در زمینه نگهداری، مراقبت و مشاوره از کودک، سالمند و یا بیمارتان در منزل با سابقه درخشان و کادر مجرب و باتجربه و تایید شده، خدمت گذار شما خواهد بود. . جهت ارتباط با این مرکز با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری